25. 4. 2023 | Tomáš Nejedlo

Z vítězství se v turnaji dorostu radovala Mladá Boleslav

Přestože mistrovská sezóna 2022/23 je už pro benátecké hokejové týmy minulostí, v jejím samém závěru se hrálo ještě několik turnajů, o kterých jsme již informovali. Tím posledním a zároveň nejdelším, neboť se hrál tři dny, byl FREEZER CUP kategorie dorostenců U17. Zúčastnila se ho šestice dorosteneckých týmů a měl punc mezinárodní akce, protože k řece Jizeře dorazily i dva zahraniční celky – italský HC Eppan Pirates a Stuttgart Rebels z Německa. Z vítězství na turnaji se nakonec radovala extraligová Mladá Boleslav, ze střídačky vedená Petrem Hakenem, který v minulosti dokonce v jedné z prvoligových sezón vedl benátecké áčko. Na druhém místě skončila Hvězda Praha, hrající rovněž tuzemskou nejvyšší dorosteneckou soutěž a stříbrné medaile získalo družstvo Písku. Těsně pod stupínkem vítězů skončil italský Eppan, následovaný domácími Benátkami a poslední pak byli Rebelové ze Stuttgartu, kterým se podařilo vstřelit jen tři branky.

Celý turnaj provázela pohodová atmosféra, a přestože v kategorii dorostu už je přece jenom hokej o rychlosti a vyspělosti hráčů, nemusel se obecně řešit žádný konflikt mezi týmy, když rozhodčí dokázali hokejové emoce obou týmů vždy udržet na uzdě a i díky přístupu všech mančaftů a jejich trenérů nemuseli ani oni přistupovat k nějakému většímu trestu, než těm obecným, které vyplynuly ze hry. Co se týče výsledků benáteckých dorostenců – pro ně to byla především neocenitelná zkušenost, poměřit se s týmy hrající i o dvě soutěže výše a z tohoto pohledu jejich výkony musíme pochválit. Vždyť například s budoucím vítězem turnaje Mladou Boleslaví Benátečtí dlouho drželi cennou remízu 1:1, byť nakonec těsně padli.

Průběh turnaje a výkony svých svěřenců zhodnotil trenér benáteckých dorostenců Jan Mašek: „Z turnaje mám rozporuplné pocity. V pátečních utkáních proti Hvězdě a Eppenu náš herní projev ani zdaleka nedosahoval úrovně, kterou jsme předváděli v průběhu sezóny. Částečně to bylo dle mého názoru zapříčiněno tím, že jsme posledních pár týdnů trénovali v podstatně menší míře, než jsme byli zvyklí, proto byl start do turnaje z naší strany ospalý. Naopak v sobotu musím kluky velmi pochválit za utkání proti extraligovému celku z Mladé Boleslavi, kdy jsme podali skvělý týmový výkon a do poslední chvíle bojovali o remízu, která nám nakonec utekla kvůli inkasovanému gólu ve vlastní přesilovce,“ mrzelo trenéra Maška, který ve svém hodnocení pokračoval při třetím hracím dni: „V neděli jsme navázali na dobrý sobotní výkon a jistě zvítězili nad celkem ze Stuttgartu a k závěru turnaje jsme ještě odehráli poměrně slušné utkání s Pískem. Přes rozpačitý start hodnotím turnaj veskrze pozitivně. Tým dokázal konkurovat celkům, které hrají vyšší dorostenecké ligy, a i přesto, že jsme skončili předposlední, měli kluci šanci ke konci sezóny odehrát kvalitní utkání,“ našel pozitiva Jan Mašek.

13:30 BKMB – HVĚ 7:2

Vítězný tým dorostu BK Mladá Boleslav, hrající českou nejvyšší soutěž, na turnaji v Benátkách nad Jizerou