18. 5. 2023 | Tomáš Nejedlo

Za sezónou 2022/23 udělala tečku valná hromada klubu

Uplynulá sezóna 2022/23 byla pro benátecký hokej v lecčems nová. Tou nejzásadnější změnou bylo ukončení dlouholeté spolupráce s Libercem, díky čemuž se muselo "A" tým postavit na vlastní nohy. Nejen toto bylo tématem na tradiční valné hromadě klubu, která se konala v úterý 16. května od 17 hodin v klubových prostorách benáteckého zimního stadionu. Během úterního podvečera se hodnotilo, nastiňovaly plány do budoucna, seznamovalo se s čísly hospodaření klubu či byl přivítán vzácný host v podobě starosty města Benátky nad Jizerou pana Karla Bendla, který si ve svém nabitém programu našel čas, aby přítomné potěšil svou návštěvou a i on ve své řeči podpořil náš hokejový klub, z čehož máme velkou radost, protože bez podpory benátecké radnice bychom jen těžko mohli provozovat hokej na takové úrovni!

Úvodní zprávu přednesl prezident klubu Karel Krinwald a ve své řeči poděkoval všem členům klubu za jejich práci, kdy ocenil zejména trenéry za jejich trpělivost a výchovu hráčů. V krátkosti se ohlédl za působením „A“ týmu v loňské sezóně druhé ligy, která byla po čtrnáctileté spolupráci s Libercem, startovací a mužstvo ji zakončilo na 11. místě. „Poděkování za složení kádru v nelehké pozice zaslouží Jan Stehlík a další člen VV Michal Fornůsek, a to za mnohdy nevděčnou práci při vybírání členských příspěvků mládežnických hráčů, což je nedílná a nezanedbatelná položka rozpočtu klubu,“ ocenil práci těchto funkcionářů klubu prezident HC Benátky Karel Krinwald.

Dále si slovo vzal Martin Novák, který kromě funkce člena VV klubu je i ředitelem Správy sportovních zařízení města, pod níž spadá samozřejmě i zimní stadion. „V sezónním meziobdobí budou postaveny nové moderní mantinely, které nahradí ty stávající (sloužily svému účelu rovných dvacet let). Dále bude v prostoru rohu stadionu pod schody na tribunu na straně u bazénu vybudována nová střelnice, v místě mezi hokejovým a fotbalovým stadionem u hotelu už stojí workoutové hřiště (bylo vybudováno ve spolupráci s městem Benátky a fondem Škody auto Mladá Boleslav) a v plánu je výhledově výstavba nové posilovny pro všechny kategorie klubu,“ vypočítal novinky na benáteckém zimním stadionu Martin Novák a pokračoval: „Co se týče samotného klubu, přešlo se na systém KIS (klubový informační systém), jenž přispěje k usnadnění komunikace napříč klubem mezi trenéry, hráči i rodiči, kdy je vše přehledně na jednom místě. V hodnocení „B“ týmu a mládežnických kategorií je třeba vyzdvihnout u béčka udržení krajské ligy, kde byl rezervní tým letos nováčkem a i přes účast v baráži si v této kvalitní soutěži sportovní cestou zachoval příslušnost i pro další sezónu."

"Junioři se i v této sezóně probojovali do skupiny o postup do vyšší soutěže, byť to nevyšlo, ale je vidět kvalitní práce trenérů. Podobně to bylo u dorostu, kdy tato kategorie o bod nepostoupila do lepší skupiny, avšak sehrála i turnajové zápasy, kdy na místním turnaji získali hráči zkušenosti se zápasy s týmy z vyšších soutěží. U mladších kategorií jsme rádi, že hráči na tréninky a zápasy chodí s chutí a výsledky nejsou zase až tak důležité,“ ohlédl se Novák za sportovní stránkou mládežníků a v závěru svého hodnocení přidal potěšující informace: „Těší nás zejména nábor, kdy se nám podařilo udělat přes čtyřicet nových registrací! Toto čísla zde v minulosti bylo třeba i za tři sezóny. Zájem těch nejmenších je pro nás motivací do další práce s tím, že výchova hráčů je našim cílem a tím nejdůležitějším článkem v klubu.“

Dalším, kdo vystoupil se svým projevem na VH, byl sportovní manažer „A“ mužstva Jan Stehlík. „Po ukončení spolupráce s Libercem před námi stála výzva ve velmi krátké době sestavit konkurenceschopný tým. V předsezónní části se bohužel nepovedlo zorganizovat suchou letní přípravu, což se v průběhu sezóny negativně projevilo. Celkové umístění na 11. místě musíme všichni, při kvalitě mužstva, brát jako neúspěch,“ podotkl Stehlík a vyjmenoval faktory, které podle jeho názoru stojí za tímto neúspěchem. „Fyzická nepřipravenost, pozice gólmanské jedničky (i když nechceme vše házet na Martina Sejpala, bohužel se nepotkal s formou, kterou jsme od něj očekávali), dále pak méně individualit – více týmových hráčů a větší taktická připravenost týmu,“ vypočítal Stehlík, který vysekl poklonu skalním příznivcům a partnerům: „Velký dík patří fanouškům, kteří podporovali tým nejen na domácích, ale i venkovních zápasech a v neposlední řadě i městu Benátky a všem sponzorům, díky nimž zde můžeme tuto soutěž hrát.“

Ekonomickou zprávu o hospodaření ve svém podrobném projevu přednesl Mgr. Radek Dostál s informací, že oddíl má 298 členů, z toho 17 kvalifikovaných trenérů mládeže. Potěšující stejně jako v minulých letech bylo, že rozpočet klubu byl vyrovnaný.

Změnami prošel také výkonný výbor klubu. Na vlastní žádost ho v průběhu loňské sezóny opustil Petr Ballek a dále z rozhodnutí správní rady klubu byl odvolán Petr Novák, jenž se po mnohaleté spolupráci z minulých let a následném odloučení s Libercem do chodu klubu v loňské sezóně již nezapojoval. Z rozhodnutí vedení klubu byli do výkonného výboru klubu doplněni Jan Stehlík (zároveň sportovní manažer „A“ týmu) a Václav Haspeklo (zároveň svazový šéftrenér mládeže klubu) tak, aby byla naplněna litera klubových stanov, kde je ustanoveno sedm členů.