14. 11. 2016 | Věra Novotná

Zakletá prodloužení? ”Snad to vyjde na podesáté,” věří Jan Plodek

Pondělní zápas mezi Benátkami nad Jizerou a Českými Budějovicemi nabídl velmi ofenzivní hokej. Kromě mnoha šancí bylo k vidění i osmnáct dvouminutových trestů, a Středočeši si díky tomu vyzkoušeli snad všechny možné herní situace. Díky dvěma přesilovkám pět na tři se zrodily dvě branky, díky kterým Středočeši otočili vývoj utkání z nepříznivého skóre 0:1 na 2:1. U obou těchto gólů byl také kapitán Jan Plodek, který si nejprve připsal asistenci a poté dokonal obrat přesnou trefou.

Českobudějovickým, jenž v zápase proti Benátkám přijeli bránit první příčku WSM ligy, stačilo ke vstřelení úvodní branky pouhých 6 minut. Středočeši měli několikrát šanci na vyrovnání, a to také přišlo poté, co Benátečtí využili nabídnuté přesilovky pět na tři. Nejprve Jan Plodek asistoval u gólu Jana Víška. „To byla nacvičená věc, která nám vyšla,“ okomentoval akci benátecký kapitán, jenž sám skóroval o jednadvacet sekund později. „Zkusil jsem brankáře překvapit a trefil jsem to.“

V utkání bylo k vidění celkem osmnáct menších trestů. Benátečtí byli při svém oslabení stoprocentní a dokázali ubránit všech osm přesilovek soupeře. Jak sám ale hráč s „C“ na prsou říká, hokej bez soubojů hrát nejde. „Rozhodčí dnes pískal všechno, byly tam nějaké zákroky u mantinelu, ale ty k hokeji patří. Z mého pohledu tam nebylo nic zákeřného.“

Podle Honzy Plodka byla hra v početní nevýhodě jedním z kladů dnešního utkání. „V oslabení jsme hráli skvěle. Hodně jsme bojovali a měli jsme také spoustu zablokovaných střel,“ říká hráč s číslem 28, který ale našel i stinné stránky. „Co se záporů týče, tak bych řekl, že v posledních pěti minutách zmatkujeme a nabízíme soupeři šance. Dnes jsme kvůli tomu mohli i ten bod ztratit. Je to daň za to nezkušené, mladé družstvo, a k tomu to patří. Dnes nás výborně podržel Fíla (Filip Novotný), takže jsme spokojení.“

Minutu před koncem druhé sirény se Jihočeši trefili podruhé a srovnali skóre. Třetí třetina byla dlouho bezgólová, ačkoliv šance byly k vidění na obou stranách. Čím blíže byl konec, tím více se Českobudějovičtí dostávali do tlaku. „I v Prostějově jsme vedli, a posledních pět minut dělali chyby, kdy jsme nechávali hráče před bránou a dnes se nám to zopakovalo,“ naráží na předcházející kolo, kde Jestřábi během třetí třetiny bojovali o vyrovnání. Siréna ukončila šedesát minut a Benátecké čekalo deváté prodloužení v sezóně. Ani nyní však série proher neskončila. „Myslím si, že už je to trochu komplex. My se o tom bavíme, ale nedokážu říct, v čem to je. Skoro v každém prodloužení máme šance my, nedáme je, a z protiútoku dostaneme. Snad to vyjde na podesáté,“ věří.

Před domácím publikem se Benátečtí představí ve středu, 16. listopadu, kdy přivítají Litoměřice. „Litoměřice jsou kvalitní tým. My budeme chtít vycházet z kvalitní obrany a určitě se pokusíme vyhrát,“ vidí jasný cíl Jan Plodek.

FOTO v článku: Zdeněk Langšádl/PPNA.cz