1. 8. 2011 | Tomáš Nejedlo

Zápasová příprava startuje, v úvodu přijede Hradec Králové

S příchodem měsíce srpna čekají na benátecké hokejisty spolu s každodenní dřinou v tréninku také přípravné zápasy. Ten úplně první sehrají svěřenci trenérů Černého, Škalouda a Nečase v domácím prostředí, soupeřem bude Hradec Králové. Pro Východočechy to první přípravný duel nebude, neboť si minulý čtvrtek zahráli s nejbohatším klubem Evropy - ruským Petrohradem. První přátelský mač před novou sezónou čeká Benátecké v úterý 2. srpna na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou. Hrát se bude od 18 hodin a připraven bude také tradiční on-line přenos!

Představujeme soupeře - HC VCES Hr. Králové

Hradecký hokejový klub prošel za posledních několik měsíců řadou zásadních změn. Pod Bílou věž se z Vrchlabí, kde první liga po čtyřech sezónách končí, přestěhovali mecenáši Aleš Kmoníček a Petr Dědek. Mezi členy představenstva jsou i někdejší reprezentanti a hlavně odchovanci královéhradeckého hokeje Martin Hosták a Jan Hrdina. Ambice tak mají na východě Čech určitě velmi vysoké.

Velkou obměnou prošel v Hradci Králové post brankáře. Protože Filip Luňák je zraněný, hledali trenéři náhradu. Našli ji v Jakubu Čechovi, který v loňské sezóně kryl branku prvoligového Tábora. Dvojkou je v současné době nadějný Jiří Blažek, který přišel z druholigového Kolína. Třetím gólmanem do party je rovněž z druhé ligy Oto Jeschke z Trutnova.

K oporám zadních řad by měli patřit určitě Martin Vágner nebo Jiří Hendrich. Prvně jmenovaný už v Hradci loni působil, zahrál si také extraligu v týmu mistrovského Třince. Z Vrchlabí se pak do východočeské metropole přestěhovali zadáci Václav Čížek a Ondřej Poživil. Velkým příslibem je devatenáctiletý Zdeněk Čáp, mimo jiné mistr světa v inline hokeji organizace FIRS.

Také útok doznal jistých změn. V kolonce odchodů je zřejmě největší ztrátou produktivní Jaroslav Roubík, který se rozhodl prodloužit své působení v ambiciózním Ústí nad Labem, kde loňskou sezónu dohrával. Naproti tomu pokračuje brzy čtyřicetiletý matador Jiří Kadlec, šikovný Vít Budínský či zkušení Martin Koudelka s Patrikem Moskalem. Novými muži v hradecké kabině jsou Vladislav Kubeš z Vrchlabí, Peter Kocák z Třebíče nebo dvaatřicetiletý Michal Tvrdík, někdejší forvard Pardubic, Plzně, Karlových Varů, Znojma či Mladé Boleslavi.

Aktuálně z obou týmů

Benátečtí se připravují na ledě každý všední den, dvakrát týdně jsou pak připraveny dvě fáze, přičemž ta druhá odpolední je herní. Do zápasu s Hradcem zcela jistě nezasáhnou zranění Petr Kolmann a Tomáš Mrkvička. Šanci dostanou noví hráči, kteří jsou u řeky Jizery na zkoušku. Z kempu reprezentační dvacítky v Třemošné se už vrátil Jiří Říha.

Hradečtí již jedno přípravné utkání za sebou mají. Před téměř čtyřmi tisícovkami diváků přivítali ruský SKA Petrohrad, který je v současné době na soustředění v Přerově a sehraje ještě dva přáteláky, konkrétně s Třincem a Kometou Brno. V samotném utkání nebyl markantní rozdíl téměř vůbec znát. Také Hradec si vytvořil své šance, ale především český brankář Štěpánek byl pozorný. Také jeho protějšek Jakub Čech se činil, nestačil zachytit jen dva puky z holí Thoresena a Vorobjeva. Článek ze zápasu si můžete přečíst zde!

Webové stránky soupeře

Více informací o královéhradeckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho úterního soupeře - HC VCES Hradec Králové

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.06.2020

Zápas proti Salzburgu

Do přípravných zápasů přibylo utkání proti rakouskému týmu EC Salzburg, hrajícího mezinárodní soutěž EBEL. Hrát se bude v pátek 14.8.2020 od 12,30 hodin v Liberci.


18.06.2020

Chrtek opouští Benátky

V Benátkách nad Jizerou již nebude dále působit jedenadvacetiletý útočník Ondřej Chrtek, jenž vyslyšel vábení prvoligového nováčka HC Vrchlabí. Chrtek v loňské sezóně odehrál v Benátkách 56 utkání, ve kterých získal 24 kanadských bodů (10+14).


01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).