4. 2. 2015 | Martina Nová

Že jsme dali šest gólů, to je jen plus, hodnotí zápas s Rebelem Mikyska

Vítězstvím za tři body si Benátečtí upevnili deváté místo v tabulce a čekají je Litoměřice. Velkou zásluhu na tom má i útočník Josef Mikyska, který si proti Havlíčkovu Brodu připsal jeden gól a dvě asistence. „Cítím se teďka v pohodě a jsem rád, že to tam padá a že to pomůže týmu,“ říká nejproduktivnější hokejista Benátek. Po delší pauze, která byla zapříčiněna zraněním, se vrátil do zápasového tempa Petr Kolmann, jenž asistoval u dvou branek a jednu sám dal za pomoci právě Mikysky. „Tam to Míca zatáhl dobře do třetiny, já jsem to načasoval z modrý, našel mě samotného před bránou a už jsem to dával skoro do prázdné brány,“přibližuje gólový moment ze začátku druhé třetiny.

Utkání zahájili domácí velmi dobře, když již ve druhé minutě skóroval Zdeněk Král s asistencemi Mikysky a Kolmanna. „Věděli jsme, že Brod bude chtít vyhrát, protože hrají o body do baráže, ale my jsme hráli od začátku to, co jsme chtěli. Že jsme dali šest gólů, je jen plus. Pomohlo nám to,“přibližuje své pocity Mikyska z pohledu útočníka. A jak to hodnotí obránce Kolmann? „Tak dnešní utkání, nevím no. Nepřišlo mi to jako příliš náročný zápas, od začátku jsme vedli, po první třetině 2:0. Myslím si, že když jsme dali gól na 3:0, od té doby jsme to už kontrolovali a bylo po zápase.“

I proti Havlíčkovu Brodu se ukázala skvělá souhra třetí formace. „Ve všem jsou moji spoluhráči skvělí, jak Johnny tak Kolmi, skvěle si tam najel. Zdenda Král, co přišel z juniorky, teď hraje s námi, dobře nás doplňuje. Je to perfektní,“chválí své spoluhráče mladý talent v útoku.

Petr Kolmann opět vyjel na led a ihned se zapsal do statistik, se svým výkonem ale spokojený nebyl. „Abych pravdu řekl, dneska to nebyl až takový zápas, abych se dostal úplně do tempa, uvidíme v předkole, ale ještě to není úplně ono a nemám ze svého výkonu zase nějak extra dobrý pocit,“nešetřil kritikou.

Jednou z opor byl také ve své premiéře v benáteckém dresu brankář Tomáš Fučík, který přišel do klubu u řeky Jizery z týmu Karlových Varů, kde chytal v Mládežnické hokejové lize (MHL), která se skládá především z ruských týmů. „Tak Fuča přišel z Varů, z Ruska, a jenom dobře, že si zachytal zápas, protože, co jsem slyšel od kluků, tak spousta z nich ještě nemají kde hrát, nebo hrají v druhých ligách, takže pro něj je to jenom dobře a ukázal, že je dobrý gólman,“chválil svého nového spoluhráče Mikyska.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. SLA Slavia 14 33:30 24
8. PRO Prostějov 14 46:46 23
9. VSE Vsetín 14 42:37 22
10. JIH Jihlava 14 38:33 22
11. BEN Benátky n/J 15 38:51 19
12. TRE Třebíč 14 35:38 18
13. FRM Frýdek-Místek 15 42:43 16
14. UNL Ústí n/L 15 38:59 14
15. SOK Sokolov 14 38:60 6
16. KAD Kadaň 14 24:72 2
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.


25.09.2019

Bittner do Třebíče

Benátecký útočník Ladislav Bittner mění působistě v rámci Chance ligy. Do konce letošní sezóny bude hostovat v Třebíči.


24.09.2019

Foto proti Chomutovu

Foto z utkání proti chomutovským Pirátům najdete zde.