Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 307
Matěj Psota
 
 651
Někdo jiný
 
 357

Celkem hlasovalo 2246 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Zápas

  44.kolo, 29.01.2018 17:30
HC Benátky nad Jizerou2
HC Energie Karlovy Vary0

Karlovy Vary nevyzrály na Žajdlíka, který pomohl Benáteckým k vítězství 2:0

Benátky n.J. - Karlovy Vary

Karlovarští Benátecké ve všech vzájemných zápasech přehráli vysokým rozdílem. To ale neplatilo ve 44. kole, kdy oba celky sehrály velmi vyrovnanou partii. Skóre se poprvé měnilo v prostředním dějství, kdy hokejisté Benátek podtrhli svou aktivitu vstřelenou brankou. Nástup hostí poté zvládly obranné šiky a celé partě trenéra Kudrny bylo odměnou dvoubrankové vedení ihned zkraje třetí třetiny. Díky čistému kontu Matěje Žajdlíka a dvěma vstřeleným brankám si benátečtí mladíci připsali skalp jednoho z nejlepších týmů WSM ligy a radovali se z konečného vítězství 2:0.


 Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 30. Chrtek (R. Veselý), 41. R. Veselý (Chrtek). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 214. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 0:0, 2:0.
Benátky n.J.: Žajdlík – T. Hanousek, Havlín, Jandejsek, Maier, Niko, Kunst – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Chrtek, Z. Král – Šír, Hrabík, Wiencek – Průžek, Nezbeda, Bělohorský.
Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Plutnar, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík, Skuhravý, Vrdlovec – O. Beránek, Tuominen, Vachovec – Šik.

  Komentář zápasu:
Věra Novotná • 

Velkou bitvu o každý kus ledu odstartovali Karlovarští, konkrétně Flek, který prověřil Žajdlíka dvěma rychlými střelami. Na druhé straně poté musel proti Jandejskově pumelici od modré zasahovat i Filip Novotný v dresu Energie. Při první přesilové hře hostujícího celku začali Benátečtí znovu navyšovat svou statistiku v počtu zablokovaných střel. Do pokusů, které létaly z holí Energetiků, dnes padali naprosto všichni domácí hráči. Přesto se ale Karlovarští k ohrožení benátecké branky dostali. Ani Tuominen a ani Vachovec ale mladého benáteckého gólmana z bezprostřední blízkosti nepřekonali. Šance následně střídala šanci. Velmi nebezpečnou se pro Novotného stala střílená přihrávka do předbrankového prostoru, kterou ale nikdo z benáteckých hráčů nedokázal usměrnit. Na druhé straně se poté znovu musel mít na pozoru Žajdlík, na nějž zkusil vyzrát Tomáš Rachůnek. V poslední pětiminutovce byli Karlovarští opět v přesile. K vážnější akci se ale dostali až dvě sekundy před vypršením domácího trestu poté, co Vrdlovec švihl zápěstím a Žajdlík musel puk krotit na své hrudi. Následně se mohli hnát dopředu domácí a Chrtek neměl daleko k radosti. Jeho střela nadělala Novotnému problémy, avšak ex-benátecký gólman ukázal, že práce s holí ve vzduchu mu není cizí. Puk natřikrát dokázal zkrotit a zařídil tak bezbrankový stav po dvaceti minutách.

V prostředním dějství hosté zvýšili svou aktivitu a benátečtí museli několikrát předvést skvělou práci ve svém obranném pásmu. Tlak Karlovarských ale zastavilo jejich vyloučení. V přesilové hře mohli jít Benátečtí do vedení. Petr Wiencek již číhal se svou hokejkou na teč, kterou by puk poslal mezi betony karlovarského gólmana, avšak Novotný mezeru utěsnil včas. Následně se individuálně prosadil i Matěj Psota, po jehož pokusu už někteří diváci viděli puk v síti. Na gól si ale příznivci domácích museli ještě chvíli počkat. Ve 30. minutě se o první změnu skóre zasloužil Ondřej Chrtek, jenž si počkal za obranou na pas Radka Veselého a tváří v tvář Novotnému uspěl. Puk prolétl nad lapačkou karlovarského brankáře a zastavil se o síťku. O chvíli později mohlo být s hosty ještě hůře, avšak Veselý Novotného z druhé vlny nepokořil. V závěru druhé dvacetiminutovky měli Karlovarští k dispozici přesilovou hru, v níž již zvedali ruce nad hlavu. Rozhodčí ale po poradě branku neuznali pro přihrávku rukou a tak mohli Benátečtí odcházet do kabin s jednogólovým vedením v zádech.

Svůj náskok navýšili domácí ihned z kraje třetí třetiny. Ondřej Chrtek vyhrál vhazování a poslal puk za sebe. Radek Veselý u sebe kotouč dlouho nedržel a poslal jej směrem na Novotného, jenž tentokrát nestačil zaklapnout betony dostatečně rychle a podruhé tak lovil puk zpoza svých zad. Benátečtí nepolevovali a vytvářeli si další šance. Jednu z největších měl Psota, který po Hrníčkově střele chtěl dorážet volně ležící puk. Jeho záměr mu ale překazil Filip Novotný, který se vrhl ke své tyčce a kotouč přikryl. Štěstí stálo také při Žajdlíkovi, když Stloukal srazil kotouč ze vzduchu a ten se zastavil o tyčku benátecké branky. Hra se následně znovu přelévala ze strany na stranu a bylo jasné, že hosté nepoleví do poslední možné chvíle. Hned několikrát zatlačili Benátecké před Žajdlíka a připravili domácím příznivcům perné chvíle. Parta trenéra Kudrny ale společnými silami udržela dvoubrankový náskok a poprvé v sezoně obrala Karlovy Vary o tři body.

Ohlasy po zápase:

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): V předchozích utkáních nás Vary přehrály a já jsem rád, že jsme jim dnes dokázali vrátit předešlé prohry. Řekli jsme si, že budeme silní v předbrankovém prostoru, měli jsme pokryté všechny dorážky, gólman toho spoustu pochytal. Celý tým dnes skvěle pracoval v obraně a to byl základ dnešního vítězství. Všechny kluky, v čele s gólmanem, bych chtěl pochválit, protože strašně tvrdě makali a byli obětaví. Máme z toho obrovskou radost.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že domácí dnes zaslouženě vyhráli. Měli lepší pohyb, byli bojovnější, výborně bránili, chtěli více vyhrát. Jejich výkon byl završený výborným gólmanem. Podcenili jsme začátek utkání. Když jsme ve druhé polovině zápasu chtěli přidat, už to bohužel nešlo. Jak jsem již řekl, domácí byli houževnatější, a tak zaslouženě vyhráli.

Tisk reportáže

Související články

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist