4. 12. 2019 | Jiří Novotný (KAD), Tomáš Nejedlo

A zase ta Kadaň! O porážce rozhodla druhá třetina

29., středa 4. 12. 2019
SK Trhači Kadaň - HC Benátky nad Jizerou KAD - BEN
Benátečtí hokejisté po 29. kole Chance ligy drží smutný primát. Jsou totiž jediným týmem, s nímž dokázala poslední Kadaň v této sezóně dvakrát bodovat. U Jizery Trhači vedli 2:0 a padli 2:3 v prodloužení, tentokrát Benátky musely dotahovat dokonce tříbrankové manko a málem se jim to povedlo. Z hostujícího pohledu výsledkově hrůzostrašná druhá třetina, v níž čtyřikrát inkasovali, nakonec rozhodla o porážce. Dvougólový Dlouhý sice zahájil stíhací jízdu, ale ani hra šesti proti čtyřech v závěrečných dvou minutách hry ke kýženému vyrovnání nedospěla. Co naplat, Benátečtí skončí před rozdělením tabulky třináctí. V základní části poslední - 30. kolo pak obstará domácí souboj s Ústím, a to v sobotu 7. prosince.
SK Trhači Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Trefný, Novák, L. Chalupa, D. Zeman, Procházka, Eliáš, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wágner – Michnáč, Žolobov, Čech – Zd. Zabloudil, Rindoš, Wojnar – Homer, J. Müller.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (41. Schwarz) – Kunst, Bukač, Havlín, Buchtela, Hampl, Niko, Aubrecht – Průžek, Šír, Wiencek – Šafařovský, Chrtek, R. Duda – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Křepelka, Šeliga.
Branky a nahrávky: 5. Eliáš (Wojnar, Rindoš), 22. Michnáč, 34. Žolobov (Trefný, Kůs), 36. M. Zabloudil (Kůs, Trefný), 38. Žolobov (L. Chalupa, Zeman) – 12. Chrtek (Bukač), 23. Niko (Hampl, D. Špaček), 46. A. Dlouhý (Jiruš, D. Špaček), 51. A. Dlouhý (Hampl, D. Špaček). Rozhodčí: Grech, Šindel - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Střely na branku: 24:51. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.

Úvod duelu patřil hostujícím Benátkám, které již ve 2. minutě mohly jít do vedení, když nastřelil horní tyč kadaňské klece Dlouhý. O chvíli později zívala odkrytá branka na Průžka, zakončit ale nedokázal.

V 5. minutě se o slovo přihlásili domácí Trhači a hned z toho byl gól. Wojnar pláchl s Filipem Eliášem, jenž dostal pěknou přihrávku do jízdy a trefil se přesně k tyči - 1:0. Benátkám se podařilo srovnat krok ve 12. minutě, kdy se Ondřej Krtek dokázal uvolnit a prudkou ranou překonal Neužila - 1:1. Trhači si mohli vzít vedení zpět v závěru úvodní periody, Matěje Zabloudila ovšem v obrovské šanci vychytal Žajdlík.

Začátek druhého dějství patřil Trhačům. Albert Michnáč pláchl benáteckým zadákům a v tváří tvář Žajdlíkovi nezaváhal - 2:1. Domácí se ovšem z vedení neradovali nikterak dlouho. Ve 23. minutě se na modré opřel do puku Ján Niko a střela skončila za zády Neužila - 2:2. Ve 27. minutě se podél mantinelu uvolnil Žolobov, jenž v dobré příležitosti napálil beton hostujícího brankáře. Trhači posléze hráli dvojnásobnou přesilovku, před níž si vzali oddechový čas, proměnit ji ale nedokázali. Radovali se až ve 34. minutě, kdy Trefný vyzval aktivního Jurije Žolobova, který šancí nepohrdl a dostal domácí do vedení 3:2.

Černožlutí byli i nadále při chuti, ve 36. minutě se puku zmocnil Matěj Zabloudil, jenž z dobré palebné pozice překonal Žajdlíka - 4:2. Dílo zkázy z hostujícího pohledu ještě do druhé sirény dokonal svou druhou trefou v zápase Jurij Žolobov - 5:2.

Na začátku závěrečné třetiny Benátky, už s Schwarzem v brance, Trhače zatlačily a Neužil měl rázem plné rukavice práce. Ránu Wienceka do poloodkryté branky ještě dokázal zneškodnit, ale poté pálil Adam Dlouhý, jenž vrátil Středočechy do hry. Tentýž hráč se prosadil i v 51. minutě, kdy za Neužilova záda dorazil pokus Hampla - 5:4. Hosté se v závěru tlačili za vyrovnání, domácí ale odolali i závěrečné hře bez brankáře a vybojovali cenné tři body.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Od první dvacetiminutovky jsme začali tak, jak jsme si přesně řekli. Sice nás potkalo několik zbytečných vyloučení, ale ustáli jsme je. Po parádní akci jsme vsítili gól na 1:0. Co se týče druhého dějství, tak to dle mého názoru rozhodlo. Díky častému vylučování soupeře jsme využili přesilových her, což nás dostalo na koně. Ke konci jsme naopak byli několikrát na trestné lavici my. Asi dvě minuty jsme hráli ve třech hráčích, ale parádně jsme tlak soupeře ubránili. Následně jsme se zatáhli, nechtěli jsme hrát a pouze bránit. Naší vinou a pasivitou jsme duel nakonec ještě zdramatizovali. V konečném závěru kluci odvedli parádní práci, utkání odbojovali, tudíž velká gratulace a velký dík za bojovnost.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Utkání s Kadaní jsme si sami prohráli v prostřední části, kterou jsme totálně nezvládli. Udělali jsme hloupé a zbytečné fauly, které soupeř potrestal. V závěrečné třetině jsme se dostali do tlaku a podařilo se nám vsítit kontaktní góly. I přesto se od nás na konci štěstíčko odklonilo, ale my jsme mu nešli tu druhou periodu naproti, takže se nám to spravedlivě vrátilo. Nebodovali jsme, jsme zklamaní, protože jsme si na Kadaň věřili. Měli jsme momentálně za sebou dobrá utkání. Je to samozřejmě k zamyšlení - mladý tým neodvedl dnes stoprocentní práci a musíme si vše ukázat, rozebrat chyby a jít dál.“