30. 1. 2021 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Ani problémy s ledem Benátecké nezastavily, Kadaň odjela s prázdnou

25., sobota 30. 1. 2021
Benátky n.J. - Kadaň BEN - KAD
Ani závada na ledové ploše a s ní související více než hodinu trvající oprava nezastavila benátecké hokejisty v cestě za ziskem tří bodů. V utkání s poslední Kadaní plnili domácí mladíci roli papírových favoritů, s níž se popasovali dobře a postupně si trefami Šíra, Pabišky a Rychlovského vypracovali tříbrankový náskok. Ve 36. minutě sice snížil v přesilovce kadaňský Kulich, avšak Benátky svůj náskok Jansou ve třetí části v početní převaze pojistily a připsaly si výhru 4:1.
Benátky n.J.: Král (Vopravil) – Kunst, Cibulka, Aubrecht, Böhm, Kovář, Šedivý, Kollert – Rychlovský, Šír, D. Špaček – Pabiška, Čederle, Jiruš – Gajda, Měchura, A. Dlouhý – Vomáčka, Jansa, Wiencek.
Kadaň: R. Běhula (Hanuljak) – Trefný, Kottek, Seemann, Naar, T. Běhula, Delmarche, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Matyáš Svoboda, Koblížek – Jakub Veselý, Hradecký, Adámek.
Branky a nahrávky: 13. Šír (Rychlovský, Kunst), 26. Pabiška (Čederle), 33. Rychlovský (Šír), 50. Jansa (Cibulka, Pabiška) – 36. Kulich (M. Zabloudil, Chlouba). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

První zákrok si mladý domácí brankář Král musel připsat již po šestatřiceti sekundách hry. Z mezikruží jej prověřil Chlouba, Král zkrotil puk na své hrudi. Brzy poté měli benátečtí hráči k dispozici přesilovou hru. K vážnějšímu ohrožení Běhulovy branky se ale nedostali. V úvodní desetiminutovce byl Král rozhodně zaměstnanějším mužem. Z mírného tlaku hostů vysvobodil domácí tým Houškův faul a další přesilová hra. V ní se do velké šance dostal Jiruš, Běhula ale dokázal vyrazit puk mimo tři tyče. Ve 13. minutě už se ale domácí hráči radovali. Rychlovského střelu dokázal Běhula vyrazit pouze k Janu Šírovi, který mířil přesně.

Vstřelená branka určitě benátecký celek nabudila a netrvalo dlouho, kdy měl Rychlovský na své holi druhý gól, Běhula ale svůj tým podržel. K odskočení o dvě branky nepomohla domácímu týmu ani následná třetí přesilová hra.

Před zahájením druhé třetiny vznikla na ledě benáteckého zimního stadionu díra, která si žádala opravu. Ta se nakonec protáhla na hodinu a čtvrt. Po nucené pauze byli stále domácí o krapet aktivnějším týmem. Hosté nevyužili přesilovou hru po faulu Měchury. Naopak z benátecké strany udeřilo. Akci táhl Čederle, který také zakončit, puk se odrazil k volnému Lukáši Pabiškovi, který mohl zvednout ruce nad hlavu.

Ve 33. minutě chybovali hosté uvnitř obranného pásma. Puk získal Šír, který oslovil najíždějícího Jakuba Rychlovského, jenž zamířil přesně nad Běhulovo rameno. Také kadaňští hráči se připomněli. Na trestné lavici seděl Šedivý, když Zabloudilovu střelu tečoval mimo Králův dosah Jiří Kulich. Do hry se mohli hosté vrátit při další přesilové hře přesně dvě minuty před koncem druhé třetiny. Jejich snahu si ale Benátky pohlídaly.

Na začátku třetí periody se otevřela možnost při vlastním oslabení pro ujíždějícího Kunsta, ten ale z levého křídla branku minul. Zahřmělo ve 46. minutě. Kulichova střela totiž propadla za Králova záda, pohotoví domácí hráči ale uklidili puk do bezpečí. Neuspěl o chviličku déle také Tomáš Koblížek, mladý benátecký brankář se činil. Tříbrankový náskok získali domácí hráči opět v přesilové hře. Nedisciplinovanost Veselého trestal Filip Jansa, který za Běhulova záda dorazil Cibulkovu střelu od modré čáry. Zbytek zápasu se tak spíše jen dohrával. Přesto mohli hosté ještě snížit při dvojnásobné přesilové hře. Zabloudil ale odkrytou část branky minul.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Řekl bych, že v dnešním zápase jsme si již od prvních minut trpělivou a poctivou hrou došli pro velice důležité tři body.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): Určitě se mi utkání nehodnotí dobře, protože jsme věřili, že bychom tu mohli nějaké body uhrát. Řekl bych, že nás domácí nepřehrávali, to určitě ne. Předčili nás ale v důrazu a v disciplíně. Vstřelili branky z dorážek, důrazní byli i u vlastní branky. Tohle v dnešním hokeji stačí na to, aby mužstva byla úspěšná. Domácí takto hráli a zaslouženě vyhráli.