29. 9. 2021 | Tomáš Nejedlo

Benátecká mizérie trvá, od Jizery odjel s body i Prostějov

6., středa 29. 9. 2021
Benátky n.J. - Prostějov BEN - PRO
Šest zápasů, nula bodů. Taková je bohužel bilance benáteckých hokejistů v Chance lize. Pro body si do Benátek přijel i Prostějov, který si vypracoval tříbrankové vedení a ani snižující trefa Dlouhého na výhře Jestřábů nic nezměnila. Stínem utkání je nepříjemné zranění hostujícího Krejčího, kterého trefil puk do obličeje a z ledu byl odvezen na nosítkách. Věřme, že bude brzy v pořádku!
Benátky n.J.: J. Pavelka (Žajdlík) – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Aubrecht, Kunst, Žůrek, Hampl – Klapka, Dušek, D. Špaček – A. Dlouhý, Šír, Wiencek – Pabiška, Kalaj, Jiruš – Jansa, Čederle, Vomáčka.
Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Havlík, Zajíc, Klimíček, Husák, Vala, P. Krejčí – Š. Jelínek, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz, M. Novák – Švec, Babka, Jiránek – Motloch, T. Koblížek, Dubský.
Branky a nahrávky: 48. A. Dlouhý (Wiencek, Aubrecht) – 4. Husák (P. Beránek, T. Jáchym), 22. Vala (P. Krejčí, T. Jáchym), 35. T. Jáchym (Mrázek, Jiránek), 60. Babka (Švec, Klimíček). Rozhodčí: Jaroš, Wagner - Juránek, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

První třetina byla na benáteckém zimním stadionu poměrně vyrovnaná. Oba týmy si vypracovaly své šance. Hosté se poměrně brzy ujali vedení po dělovce Patrika Husák, který si na modré čáře sjel na přihrávku Beránka a zacílil mimo Pavelkův dosah – 0:1. Další příležitost hostí neproměnil Dubský, který najížděl ze strany na domácího brankáře, jenže neuspěl. Na druhé straně hřiště měl podobnou šanci Žůrek po nabídce Pabišky, Bláha v tento moment svůj tým podržel, a tak šli Jestřábi do kabin spokojenější.

I nástup do druhé třetiny hostům vyšel. Po vyhraném buly se dostal kotouč k Davidu Valovi, který ho těsně nad ledem poslal k pravé tyči – 0:2. V polovině zápasu měl snížení na své holi navrátilec do benátecké sestavy Daniel Špaček, když ujížděl sám na Bláhu, avšak střelou do jeho ramene na něj nevyzrál. A tak Jestřábi trestali potřetí. Hosté využili přesilovou hru a bylo to o tři góly. V mezikruží se dostal ke kotouči Tomáš Jáchym, který využil teče některého z domácích hráčů a poslal puk přesně nad Pavelkovu lapačku – 0:3. Benátečtí pak měli i osmatřicet vteřin přesilovky pět na tři, jenže ani v ní nedokázali skórovat a jejich střelecká mizérie tak pokračovala.

Ve 47. minutě došlo k výpadku časomíry a krátká pauza pomohla domácím. Ti hned v 48. minutě vstřelili svou první branku a jejich naděje na bodový zisk tak ještě žila. Po faulu na Wienceka měli domácí hráči výhodu. Puk zůstal ležet v chumlu před Bláhou, kde ho objevil Adam Dlouhý a odrazem o břevno ho poslal do branky – 1:3. V 54. minutě zůstal po zásahu pukem na ledě nepříjemně zraněn ležet obránce hostí Petr Krejčí, k němu byl okamžitě zavolán domácí doktor a Krejčí po cca deseti minutách opustil ledovou plochu na nosítkách – věřme, že bude brzy v pořádku! Skóre pak už jen doupravil hostující Jakub Babka při power play a hosté brali výhru 4:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): O utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme byli paradoxně lepším týmem. Soupeř nám ale dal lekci v jednoduchosti zakončení, my se naopak v koncovce trápíme a od toho se vyvíjí naše výsledky. Kaňkou na utkání je Petrovo zranění. Petru Krejčímu přejeme brzké uzdravení.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Zaprvé si člověk uvědomí, že je něco více než hokej. Měli jsme zranění, když Petr Krejčí zkolaboval, ale je stabilizovaný a bude v pořádku. Na každém utkání má být sanitka a tady se čekalo pětadvacet minut na záchranku, což nechápu. Přijela jen nosítka. V profesionální soutěži to není možné. To mě mrzí a jsem na to zvědavý. Domácí argumentovali, že mají nějakou výjimku. Jestli svaz bude dělat podobné výjimky, než někdo zemře na ledě... To mě strašně mrzí. K tomu zápasu bych řekl, že domácí mají určitě tým na to, že měli mít více bodů. Výborně bruslí, my na to ale byli připravení a konečně nám vyšel vstup do utkání, kdy jsme posouvali kotouče a vstřelili první branku. Poté jsme náskok navyšovali, přežili několik oslabení a v přesilové hře zvýšili na 3:0. Myslím si, že zápas jsme kontrolovali. Škoda toho závěru. Závěrečných sedm minut jsme nechtěli dohrávat, ale rozhodčí udělal vše pro to, aby se dohrálo. Utkání se tedy opravdu jen dohrávalo. Tohle zranění je ale hrozné. Máte svěřence, který každý den pro vás pracuje a vy vidíte, že se zalyká krví a že je v bezvědomí, tak je to hrozné.