11. 3. 2013 | Tomáš Nejedlo

Benátecký Pabiška zajistil proti Šumperku dva body

8., pondělí 11. 3. 2013
Benátky n.J. - Šumperk BEN - SUM
Ve třetí třetině zápasu osmého kola skupiny o baráž Benátečtí se Šumperkem prohrávali 1:3, avšak nesložili zbraně. V 55. minutě Maďar přesilovkovým gólem snížil a o dvě minuty později si Marek Pabiška vyrovnávací trefou vynutil prodloužení. V pěti nastavených minutách gól nepadl, a tak se šlo do nájezdů. V nich o sobě opět dal vědět Marek Pabiška a dvěma přesnými trefami zajistil domácímu týmu druhý bod navíc.
Benátky n.J.: Blažíček (Stejskal) - Mrkvička, Pabiška, Niko, Vála, Jaroměřský - Vařecha, Skořepa, Klimt, Maďar, Král, Jonák, Skalický, Jech, Liška, Miškovský.
Šumperk: Vajner (Hoffmann) - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Navrátil - Vachutka, Hlinka, Skoumal, Čerevnka, Hulva, Brunec, Finsterle, Meidl, Cink, Prokopec, Langr.
Branky a nahrávky: 33. Klimt (Vařecha), 55. Maďar (Jonák, Král), 57. Pabiška (Maďar, Král), rozh. sam. náj. Pabiška – 22. Vachutka (Cink), 48. Červenka (Brunec, Hulva), 49. Holík (Skoumal). Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 40:32.

První třetina divákům příliš velkých šancí nenabídla. První desetiminutovka byla spíše taková oťukávací, za zmínku stojí snad jen příležitost Daniela Skalického, který před brankou promáchl. Čas plynul a další vzruch přinesla až začínající 17. minuta, kdy byl shodou okolností opět Daniel Skalický, tentokrát v brejku, faulován dojíždějícím Cinkem a hlavní sudí Jan Jílek zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení. Skalický střílel na Vajnerovu lapačku, šumperský gólman se zaskočit nenechal. Na druhé straně měl Blažíček plné ruce práce při šanci Hulvy. Benátecký gólman si poté poradil i s dorážkou Langra. V samém závěru první třetiny už hostující junior Tomáš Langr zvedal ruce nad hlavu, jenže Blažíček na poslední chvíli dokázal zastavit puk ve své výstroji.

První gól padl po dvou minutách ve druhé třetině. Dvacetiletý šumperský odchovanec Daniel Vachutka vstřelil svou první branku mezi seniory, když prokázal důraz na brankovišti a dorazil Cinkovu střelu do sítě - 0:1. Vyrovnat mohl Jaroměřský, kterého oslovil Skořepa. Benátecký bek si ještě stáhl kotouč do bekhendu, vylákal si tak Vajnera z branky, jenže brusle obránce Pastora zapříčinily, že puk se odrazil mimo tři tyče. V polovině utkání hosté šli do tří, Mrkvičkovu ránu tečoval Skořepa těsně vedle. Další šanci měl Maďar, jehož střela patrně olízla Vajnerovu tyčku. Vyrovnání přinesla až situace následující, kdy Tomáš Klimt objel branku a s pomocí tyčky zasunul puk do branky - 1:1. Do konce druhé třetiny ještě na hostujícího gólmana nevyzráli Maďar s Králem, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Hosté se dostali do vedení ve 48. minutě trefou Adama Červenky, který se dostal k volnému kotouči u tyčky a dříve, než se stačil benátecký gólman přesunout, jej zametl do sítě - 1:2. Od Červenkova gólu uplynula pouze minuta a Draci se radovali potřetí. Po buly se dostal kotouč k Aleši Holíkovi a jeho projektil se zastavil až v síti - 1:3. Benátky nastartovala neproměněná šance Hulvy z 53. minuty, kdy hostující kanonýr unikl do samostatného nájezdu, avšak Blažíčka nepřekvapil. To Benátecké nakoplo a byli rázem lepším týmem. Královu přihrávku usměrňoval Maďar do Vajnerova klína, ale o chvíli později se již Patrik Maďar radoval, protože byl na brankovišti nejdůraznější a snížil na rozdíl jediné trefy - 2:3. Hostující náskok se rozplynul, když Marek Pabiška využil volného prostoru a svou dělovkou ještě s pomocí tyčky vyrovnal - 3:3.

V prodloužení měl velkou šanci na překlopení stavu pro hosty Tomáš Brunec, když vylákal Blažíčka z branky, jenže domácí gólman se roztáhl na brankové čáře a šanci zneškodnil. Více už se v prodloužení neudálo a šlo se tak na nájezdy. Jediného úspěšného střelce hostí Jakuba Hulvu zastínil Marek Pabiška, když dvěma úspěšnými penaltami zajistil Benáteckým bod navíc - 4:3sn.

Luděk Škaloud (Benátky nad Jizerou): Bylo to typické utkání play-out, ve kterém o nic nejde. Proto i samotný průběh zápasu byl takový. Jsme spokojení, že jsme nakonec vyhráli na samostatné nájezdy. S naší hrou rozhodně spokojeni nejsme, stejně tak jako s přístupem některých hráčů.

Radek Kučera (Šumperk): První třetina byla vyrovnaná, v podstatě také i ta druhá. V té třetí jsme měli na začátku více ze hry, dali jsme dvě branky. Bohužel necelých pět minut před koncem jsme udělali dvě chyby, což soupeř potrestal. Benátky jsou kvalitním týmem, který takové chyby trestá. Ještě v prodloužení jsme měli další dvě šance. Penalty jsou už vabank.