9. 11. 2011 | Filip De Bolle, Filip de Bolle, Tomáš Nejedlo

Benátečtí nechali v Kadani všechny body

21., středa 9. 11. 2011
Kadaň - Benátky n.J. KAD - BEN
V rámci jedenadvacátého prvoligového kola zavítali Benátečtí na neoblíbený led Kadaně. Předposlední Severočeši se tentokrát na svého soka z Benátek vytáhli, a přestože v posledních třech duelech vstřelili jen dva góly, tentokrát se střelecky probudili - bohužel pro Benátecké. Po výhře 5:2 Kadaň poskočili na jedenácté místo, Benátky zůstaly na své páté pozici. Po třech zápasech venku se hráči od Jizery vrací domů, v sobotu budou hostit Litoměřice.
Kadaň: Závorka (Jarina) - Schmidt, Tollinger, Trefný, Szakal, Révay, Malínský, Zmeškal, K. Charousek - Eiselt, Z. Skořepa, Novák - Ton, Mikšovic, Boušek - Stoklasa, J. Charousek, Jabrocký - Freiberg, Chlouba, Bursík.
Benátky n.J.: Blažíček (41. Stejskal) - Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Ulrych, Vála, Pabiška, Vitásek, Pavlů - Klimt, J. Skořepa, Vařecha - Jonák, Král, Skalický - Kopic, Jech, Liška - Kellner, Kouřil, Weiss.
Branky a nahrávky: 13. Stoklasa (Jabrocký, J. Charousek), 32. J. Charousek (K. Charousek), 39. Bursík (J. Charousek, Stoklasa), 48. Novák (Eiselt), 60. Mikšovic (Boušek, Szakal) - 44. Klimt (Král), 58. Král (Mrkvička, Klimt). Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 6:4 + navíc Blažíček (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 31:37.

Zápas začal velice vlažně. Ani jeden z týmů se nepouštěl do větších útočných aktivit a hra tak připomínala předcházející zápasy. První vážnější šanci měl až ve 12. minutě Schmidt, který pálil od modré do brankáře. když v tom jako blesk z čistého nebe první branka. Po ukázkové kombinaci na ose Charousek-Jabrocký-Stoklasa skončil puk za zády gólmana. Hra ale i nadále připomínala spíše tenis. Zajímavá situace nastala v 17. minutě, když Szakal napálil puk zpoza modré čáry a Blažíček málem vyslyšel prosby domácích fanoušků. Puk ale nakonec za čarou neskončil. Na druhé straně se do dobré příležitosti dostal Kopic, ale netrefil branku.

I nadále byly k vidění střelecké pokusy z dálky, nejdelší dokonce z vlastního obranného pásma. Ani jedna ale nepřekvapila oba brankáře. Ve 23. minutě znovu zkoušel štěstí Kopic, ale tentokrát ho dobrým zákrokem vychytal Závorka. Na opačné straně kluziště byl v dobré příležitosti Schmidt, ale napoprvé netrefil puk a napodruhé byl zasažen nevybíravým zákrokem obránce. Hra se přehupovala ze strany na stranu, až toho využil Charousek, který přímo z trestné lavice vyskočil do brejku a nedal gólmanovi hostí šanci. Benátky se pokoušely o snížení, ale Kopicův pokus do prázdné brány vychytal Závorka parádním zákrokem, stejně jak i dorážku Jecha. Minutu před koncem se dnes již po třetí ukázalo, jak je důležité míti Charouska. Stoklasa nahrál Charouskovi a ten poslal puk přímo před branku, kde na něj čekal Bursík, který ho zametl do klece.

Hosté vletěli do třetí části s cílem snížit a byli mnohem aktivnější. Ve 43. minutě ujeli domácí obraně Král a Jech, první jmenovaný ale minul branku. O minutu později se ale dočkali. Král poslal puk před branku, kde ho zachytil Klimt a ten ho poslal za záda Závorky. Za domácí ale našel odpověď Novák, který udělal obránci kličku na vlastní modré a samostatný únik zakončil nekompromisní ranou. A když ujel Novák podruhé, Benátští nic neriskovali a zatáhli za záchranou brzdu. Naneštěstí to skončilo trestným střílením, které ale Novák neproměnil. V 54. minutě se dnes velice aktivní Kopic dostal nejblíže brance, když nastřelil tyč a Závorka poté smetl puk z čáry způsobem, jako by o puku ani nevěděl. Možná ani nevěděl. hosté se dočkali druhého snížení v 58. minutě, když Král dorazil střelu Mrkvičky po pouhých 7 vteřinách přesilové hry. Po tomto gólu si hosté vyžádali oddechový čas a 80 sekund před koncem odvolali brankáře. To ale nedopadlo vůbec tak, jak si to představovali. Domácí často drželi kotouč a navíc v posledních 5 desetinách vteřiny propálil Mikšovic vše, co mu stálo v cestě-včetně dvou obránců hostí.

Mikuláš Antonik, trenér SK Kadaň
"Začátek utkání byl z naší strany dost nervózní, vzhledem k výsledkům z posledních 4 zápasů, prohry se na týmu nepříjemně podepsaly. Ale postupně jsme se dostali do tříbrankového vedení a to tým zklidnilo. Mrzí mě vstup do třetí třetiny, kdy jsme několikrát propadli v obraně a inkasovali jsme branku. Hodně důležitý byl gól na 4:1, po něm už jsme věřili ve 3 body. Poslední gól padl jen několik setinek před koncem utkání do prázdné brány. Jsem rád, že kluci dnes makali a body jsme urvali."

Luděk Škaloud (asistent trenéra Benátek)
„První třetina byla z naší strany špatná. Nebyli jsme schopni vstřelit branku. Kladně bych hodnotil snad jen večeři, která byla dobrá. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale stále jsme neproměňovali šance, které jsme si vytvořili. Musím pochválit domácího gólmana.“