27. 12. 2017 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí nejvyšším vítězstvím sezóny přetrhli sérii proher!

34., středa 27. 12. 2017
Benátky n.J. - Kadaň BEN - KAD
Dvanáct zápasů trvala benátecké série porážek v řadě. Až utkání 34. kola, kdy Kudrnova družina hostila Kadaň, tuto šňůru dokázalo přetrhnout. A nebylo to ledajaké vítězství! Domácí vedli 4:1, aby se zkraje třetí části strachovali při snížení hostí na rozdíl jediného gólu. Naštěstí Benáteckým skvěle zahrál útok Jeník, Chrtek, Král, kteří byli u pěti ze sedmi vstřelených branek! Zdeněk Král navíc v poslední minutě zkompletoval svůj hattrick a podtrhl tak nejvyšší vítězstvím benáteckého celku v letošní sezóně - 7:3!
Benátky n.J.: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Niko, Mirochnikov, T. Hanousek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Wiencek.
Kadaň: Tadeáš Dvořák (Spěšný) – R. Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán.
Branky a nahrávky: 1. Jeník (Z. Král, Chrtek), 16. Z. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Z. Král (Jan Bednář, Jeník), 57. R. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Z. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Kotlík, Podrazil. Vyloučení: 5:8 + navíc Havlín (BEN) - Macháček, Trefný (oba KAD) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 46:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 7:3.

Benátky měly vstup do utkání jako z říše snů. Časomíra odkrojila z první třetiny pouhých dvaadvacet vteřin a červené světlo za Tadeášem Dvořákem už svítilo. Král poslal do úniku Jana Jeníka a nadějný mladíček si se zakončením věděl rady - 1:0. V domácím táboře mohlo být ještě veseli, avšak Chrtek v sólovém nájezdu na Dvořáka nevyzrál. A tak Trhači trestali, přesněji ve své první přesilovce v utkání. Číhající Ondřej Havlíček dostal ideální puk na svou hůl a Stezka byl proti jeho střele bez šance - 1:1. Znovu do vedení poslala Benátky skvěle hrající lajna Jeník, Chrtek, Král. Oku lahodící kombinaci zakončoval za přesunujícího se Dvořáka Zdeněk Král - 2:1. O pár vteřin později přinesl trochu vzruchu nevybíravý faul kadaňského Macháčka na Bělohorského u mantinelu, za což hostující útočník inkasoval k menšímu i desetiminutový osobní trest.

I vstup do druhé třetiny měly Benátky výborný. Jeník, Chrtek a zakončující Ján Niko předvedly nejhezčí akci zápasu, když kombinací na jeden dotek rozebrali bránící hráče soupeře a navrátilec do benátecké sestavy z Vrchlabí už vše jen podtrhl gólovým zakončením - 3:1. Prakticky ihned po buly kadaňská obrana udělala prostor k nájezdu Dominiku Hrníčkovi a sedm vteřin od Nikovy trefy už se znovu měnilo skóre - 4:1. Hosté v tu dobu byli zralí na ručník, jenže v následném průběhu utkání se ještě dokázali na chvíli vzchopit. Ve druhé třetiny ještě Dvořák podržel Kadaň při velké šanci Hrníčka. Za tříbrankového vedení benáteckého týmu se tak šlo podruhé do kabin.

Domácí pod dojmem vedení možná v úvodu třetí části hry malinko polevili ve své koncentraci, a to se jim vymstilo. Při vyloučení Havlína hosté získali územní převahu a v čase 46:23 dokázali snížit. Svůj debut v seniorském hokeji si hostující benjamínek Petr Chlán okořenil gólem, když překonal Stezku - 4:2. Za dvě minuty už domácím zatrnulo. Josef Rindoš totiž dokázal téměř z ničeho nic trefit levý horní kout Stezkovy klece a Kadaň v tu chvíli cítila svou šanci - 4:3.

Jenže Benátky vyrovnání nepřipustily. Nejprve ještě hosty zbytečně oslabil Chrpa, když nedovoleně bránil brankáři Stezkovi. To se ukázalo možná jako klíčový moment, když k vyrovnání nadechující se Kadaň měla rázem starosti v oslabení. Po jeho ubránění totiž udeřil umístěnou střelou Zdeněk Král a domácí si oddychli - 5:3.

Skóre se však měnilo poté ještě dvakrát. Nejprve se do rozhozené obrany Trhačů přiřítil jejich bývalý hráč Radek Veselý a se štěstím procpal kotouč skrz Dvořákovy chrániče až do branky - 6:3. V poslední minutě korunovali Benátečtí svůj výkon sedmou brankou, symbolicky to byl Zdeněk Král a touto trefou zkompletoval svůj hattrick - 7:3. Nutno podotknout, že Benátky byly po celý zápas lepší, i poměr střel 46:16 hovoří jasně. Výhra Středočechů po dvanáctizápasové šňůře porážek tak byla zasloužená.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že dnešní utkání jsme hráli velice dobře, celý zápas jsme byli lepší, hokejovější. Trošku nás mrzí, že jsme si zápas zkomplikovali ve třetí třetině, ale dnes chci pochválit celý tým v čele s brankářem, protože jsme z celého týmu cítili velkou chuť a sílu to utkání zvládnout. Doufám, že to našemu mladému týmu pomůže do dalších těžkých zápasů a že nám to vlije novou krev do žil.

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): Bohužel jsme nesehráli dobré utkání. Za celých šedesát minut jsme se nedostali ke své hře. Samozřejmě mě to mrzí. Byl to zápas, kdy jsme se ještě mohli nadechnout. Za takový výkon jsme si to ale nezasloužili. Domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě.