Benátečtí obrali Kladno o tři body a slaví!

34., středa 12. 12. 2018
Benátky n.J. - Kladno BEN - KLA

Duel, v němž Benátečtí hostili tým Rytířů Kladno, ukázal, že parta trenéra Kudrny umí vysoko postaveným celkům v tabulce Chance ligy zatopit a nedá jim nic zadarmo.

Diváci čekali na úvodní branku do poslední pětiminutovky první třetiny, v níž se do vedení dostali hosté z Kladna. Oba týmy předvedly skvělou ofenzivní hru, která dala vyniknout oběma maskovaným mužům. Benátečtí trpělivě čekali na svou šanci, která přišla se začátkem třetí třetiny, v níž nejprve parta trenéra Kudrny vyrovnala a poté se díky Adamu Najmanovi dostala do vedení 2:1. Vítězství Benáteckých nakonec do prázdné branky pečetil Jaroslav Vlach a po čtyřech prohrách tak Benátečtí slaví tři body, na nichž má lví podíl také výkon Marka Schwarze v bráně.

Benátky n.J.: Schwarz – Kolmann, Kunst, T. Hanousek, Havlín, Maier, Žůrek, Niko – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar – Průžek, Najman, D. Špaček – Wiencek, Chrtek, Psota – Rychlovský, Čech, Žemba.
Kladno: Cikánek – J. Říha, Zajíc, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – Zikmund, Vampola, J. Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, T. Kaut, Redlich – Hajný, Filip, Vildumetz.
Branky a nahrávky: 41. Ordoš (Kolmann, J. Vlach), 44. Najman (D. Špaček, Průžek), 60. Vlach (Havlín, Schwarz) – 14. Kubík. Rozhodčí: J. Doležal, Souček – Kotlík, Zídek. Vyloučení:5:6, navíc Havlín 10min OT (BEN) . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 611. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1.

Začátek duelu přinesl několik nepřesností na obou stranách, největší šanci prvních pěti minut měl domácí Vlach, jehož pokus ale Cikánek zneškodnil. Domácí byli nadále velmi aktivním týmem, avšak zlobilo je zakončení. Ordošovi ve slibné šanci puk přeskočil hokejku a o chvíli později nesedla střela ani Kolmannovi. Rozjetý vlak domácích zastavilo vyloučení, které nakonec Kladenští potrestali. Adam Kubík zůstal před Schwarzem zcela nehlídaný, střela mu ale nesedla. Stejný hráč se však znovu dostal k puku, objel branku a našel mezírku mezi betony Schwarze.

O chvíli později dostal příležitost navýšit kladenské vedení Kružík, který ale nechal vyniknout brankářské schopnosti Marka Schwarze, jenž nedovolil odskočit Rytířům o dvě branky. V závěru úvodního dějství museli hosté zvládnout převahu dvou benáteckých hokejistů v poli, ačkoliv Benátečtí vyprodukovali hned několik pokusů, kýženého vyrovnaného stavu se nedočkali.

Druhou třetinu započal skvěle Ondřej Chrtek, který střelou z kruhu orazítkoval levou tyčku kladenské branky. Navázat na něj mohl o chviličku později Zachar, který tečoval nahození Kolmanna, ale Cikánek nakonec mohl děkovat špičce svého betonu, která uklidila kotouč do bezpečí. Také Kladenští měli svou velkou šanci v prvních pěti minutách druhého dějství. Zikmund ale tváří v tvář Schwarzovi neuspěl. Marek Schwarz držel naděje Benátek vysoko i po další pěkné kombinaci hostujícího celku, na jejímž konci byl Kaut, avšak Schwarz se roztáhl jak široký, tak dlouhý a vypíchl Kautovi puk.

Také druhá polovina druhé třetiny přinesla mnoho krásných šancí. Jako Cikánek na začátku druhé periody ukázal, že má dobře postavené tyče, rozezvonilo se břevno i za zády Schwarze - tentokrát po střele Vampoly. V závěrečných minutách museli Benátečtí znovu bránit soupeřovu početní výhodu, v níž se především činil Říha, jenž nadvakrát nedokázal Schwarze v benátecké brance překonat. O chvíli později mířil stejný hráč až příliš přesně a benátecký gólman mohl tentokrát děkovat své levé tyčce.

Někteří diváci se ještě nestihli vrátit na svá místa, aby sledovali závěrečnou třetinu, a Benátečtí již slavili vyrovnávací branku. Osmatřicet sekund po úvodním vhazování benátečtí hráči roztočili svůj přihrávkový kolotoč, na jehož konci byl Jan Ordoš, jehož střela s pomocí tyčky zapadla za Cikánkova záda. Hosté se rychle pokusili ztrhnout vedení na svou stranu, ale Schwarz byl dnes ve skvělé formě! Poradil si jak s pokusem Kubíka, který zkoušel své štěstí z velkého úhlu, tak se střelou Zikmunda.

O chvíli později se Benátečtí radovali znovu. Rytíři naháněli ujíždějící dvojičku Benáteckých tak vehementně, že zapomněli na zcela volného Adama Najmana, který svou šancí nepohrdl a poslal domácí do vedení střelou mezi betony. Domácí cítili svou šanci a nepolevili v tlaku, Cikánek musel být v permanenci. I na druhé straně měl Schwarz plné ruce i nohy práce, vždy si ale dokázal poradit.

Kladenští následně kombinovali v benáteckém obranném pásmu a snažili se ještě s duelem něco udělat. Definitivní tečku za třemi body udělal při kladenské hře bez brankáře Jaroslav Vlach, který nejprve několikrát překazil hostům přihrávku, aby poté sám skóroval.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Očekávali jsme velmi těžký zápas se soupeřem, který měl za sebou dlouhou sérii vítězných utkání. Chtěl bych pochválit všechny kluky v našem týmu, protože k tomuto zápasu přistoupili naprosto fantasticky. Měli jsme výborný pohyb, akorát nás brzdila oslabení. Odehráli jsme výborné utkání. Řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Předvedli jsme bezkrevný, velmi špatný výkon. Z našich šancí jsme měli dát na 2:0 nebo na 3:0. Nastřelili jsme nějaké tyčky. Bylo otázkou času, kdy domácí dají gól a skóre otočí. Přesně tohle se stalo ve třetí třetině, do které jsme nastoupili a nechali úplně volného Ordoše, nejlepšího domácího střelce, který ve dvou zápasech vstřelil pět gólů, pět vteřin zamířit a trefit do víka. K tomu nemám co říci, to jsou obrovské chyby. Za to, co jsme předvedli, jsme si vůbec žádné body nezasloužili.