28. 8. 2018 | Tomáš Nejedlo, Věra Novotná

Benátečtí s Dudou sahali po vítězství, Slavii podlehli v prodloužení

přát., úterý 28. 8. 2018
Benátky n.J. - Slavia BEN - SLA

Benátečtí hokejisté přivítali na domácím ledě prvního soupeře jim dobře známého. Zápas s pražským celkem HC Slavia Praha nabídl hned devět branek. Základní část rozuzlení nepřinesla, z celkového vítězství se nakonec radovali Pražané, kterým vystřelil vítězství Lukáš Krejčík. V benáteckém dresu se představil i známý bouřlivák Radek Duda, který s týmem trénuje, a hned se také proti svému bývalému klubu zapsal do střelecké listiny. Generálka Benátecké čeká doma už ve čtvrtek, přivítají francouzský Briancon.

Benátky n.J.: Žajdlík – Kunst, Kolmann, Aubrecht, Husa, Niko, Miročnikov – Průžek, Mikyska, Duda – Šír, Najman, Špaček – Psota, Burda, Cikhart – Braid, Nezbeda, Wiencek.
Slavia: Sochůrek – Hejda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Valík, Antoš – Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šteiner, Kubica – Šergl, Kohút, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.
Branky a nahrávky: 5. Šír (Najman), 25. Špaček (Miročnikov), 35. Duda (Mikyska, Niko), 43. Průžek (Kunst, Cikhart) – 28. Veselý (Šmerha), 30. Novák (Veselý), 32. Veselý (Drtina), 40. Tejral (Kohút, Saňa), 61. Krejčík (TS). Rozhodčí: Müller, Škrobák – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 6:5, navíc Šmerha (SLA) 1O min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 27:36.

Benátečtí do utkání vstoupili aktivně a po necelých pěti minutách hry byli odměněni vedoucí brankou. Novic v domácí sestavě našel volného Jana Šíra, který zametl puk za Sochůrkova záda - 1:0. Poté se dvakrát v krátkém časovém sledu zaskvěl domácí gólman Žajdlík, když nejprve kryl Krejčíkovu dorážku a poté hbitě vytrčil beton proti Matějkově střele. V deváté minutě šly Benátky do tří, když sudím neuniklo Dudovo sekání. Pražané však poměrně dlouhou dvojnásobnou přesilovku nevyužili a po první části tak byli úspěšnější domácí.

Také druhou třetinu začal lépe celek od Jizery, do Miročnikovy střely od modré čáry chytře vložil hůl zkušený Daniel Špaček a odrazem od tyčky zvýšil benátecké vedení - 2:0. Navýšit vedení Kudrnových svěřenců mohl Šír, jehož vybídl Duda, ale Sochůrek byl proti. A poté už se začala prosazovat Slavia. Snížení přinesla přesná střela Jana Veselého pod Žajdlíkovu lapačku - 2:1. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno, Jan Novák napřáhl od mantinelu a jeho dalekonosná střela skončila až za Žajdlíkovými zády - 2:2.

V polovině utkání byl obrat dokonán, Nezbedovo vyloučení potrestal tečující Jan Veselý a Pražané rázem vedli - 2:3. Také Benátky se prosadily v přesilovce, a to hned po devíti vteřinách. Po vyhraném vhazování Mikyska našel v benáteckém dresu debutujícího Radka Dudu a ten už si se zakončením věděl rady - 3:3. Jenže ještě do druhé pauzy si Slavie vzala své vedení zpět, postaral se o to střelou do horní poloviny branky Petr Tejral - 3:4.

Začátky třetiny neměli Pražané na benáteckém ledě vůbec dobré, ani ten do třetí části hry jim nevyšel, neboť pěknou akci předvedl přihrávající Kunst a do poloodkryté branky zakončující Jiří Průžek - 4:4. Velmi dobrý hokej z obou stran pokračoval i nadále, šance se střídaly před oběma brankami a vítězství se tak mohlo přehoupnout na obě strany. Nestalo se a duel se tak za vyrovnaného stavu prodlužoval. Po půlminutě hry však přišel faul na unikajícího Lukáše Krejčíka, který následné trestné střílení bezpečně proměnil v rozhodující gól - 4:5.

Jiří Kudrna (Benátky nad Jizerou): Myslím si, že z naší strany to bylo povedené utkání, se kterým můžeme být spokojení. Hráli jsme dobře v první i ve třetí třetině. Druhá třetina nám trochu utekla. V utkání jsem viděl spoustu pozitiv směrem k blížícímu se startu sezóny. Samozřejmě platí i nadále, že máme na čem pracovat. Přesto si myslím, že dnes jsme odehráli dobrý zápas. Po dnešku máme do dalších utkání na čem stavět.

Miloš Říha (Slavia Praha): V prvních deseti minutách jsme po naší jednoznačné chybě prohrávali 0:1, přesto jsme ale měli asi devět dalších šancí na skórování. Poté jsme ale byli nepřesní a nedisciplinovaní. Výkon se mi tedy z naší strany nelíbil. Šancí jsme si sice vypracovali dost, vstřelili jsme pět branek, avšak obranné pásmo a přechod do útoku nebyly vůbec dle mých představ. Tohle musíme zlepšit. Máme na čem pracovat.