14. 1. 2013 | Tomáš Schmiedt, Ondřej Nejedlo

Benátečtí si z Hané přiváží cenný bod

41., pondělí 14. 1. 2013
Olomouc - Benátky n.J. OLO - BEN
Velice těžký úkol čekal na benátecké hokejisty na ledě aktuálně druhého týmu prvoligové tabulky - Olomouce. Hosté se přesto svého zdatného soka nezalekli a po většinu utkání tahali za delší konec provazu. Mora vyrovnávala až osm minut před koncem řádné hrací doby v početní výhodě. Benátecké hráče však v poslední době potkává velká smůla. Sedm po sobě jdoucích utkání prohráli vždy o jednu branku. Slabou náplastí pro ně může být, že poslední tři (včetně toho v Olomouci), až po uplynutí šedesáti minut. Avšak z Olomouce se body lehce nevozí, proto tento bodík může mít v konečném zúčtování velkou váhu!
Olomouc: Kašík – Bartoň, Janáček, Houdek, Staněk, Lhotský, Valenta, Schejbal – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Dopita, Hampl – Kucsera, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný – Heža O.
Benátky n.J.: Blažíček – Mrkvička, Kolmann, Moravec, Šimek, Kajínek, Jaroměřský, Vála – Skalický, Skořepa, Klimt – Urban, Špaček, Plodek – Maďar, Král, Kopic – Miškovský, Jech, Pabiška – Vařecha
Branky a nahrávky: 52. Řípa (Pekr), 61. Bartoň (Řípa) - 16. Mrkvička. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 728. Střely na branku: 26:26.

Olomoucké mužstvo vstoupilo do utkání proti Benátkám nad Jizerou i se dvěma navrátilci z dlouhodobé marodky. Do obrany se zapojil Alexandr Lhotský, v útoku zaujal v druhé formaci pozici centra Jiří Dopita.

Úvod duelu vyšel lépe domácímu celku, který si připravil dvě vyložené šance. Pekra však dokázal skvěle zneškodnit Blažíček, o pár desítek sekund později pálil Lhotský z mezikruží mimo.

Následně se ale oba týmy marně snažily prosadit se k něčemu vážnějšímu, přestože si Olomouc i Benátky zahráli po dvou přesilových hrách. Gólu se však diváci na olomouckém zimním stadionu v úvodní části přece jen dočkali. Lehké přízemní nahození Tomáše Mrkvičky nedokázal Kašík holí zastavit, a puk mu tak doklouzal až do jeho svatyně.

Prostřední dvacetiminutovka sice přinesla nějaké šance na jedné i druhé straně, jenže málo jich bylo nebezpečných. Jednou z nich byla třeba příležitost Dopity, který se pokusil překonat Blažíčka z levého kruhu. Hostující gólman sice vyrazil pokus olomouckého útočníka, ale poté několik sekund nevěděl, kde je puk. Ten ale naštěstí pro něj dopadl v dostatečné vzdálenosti od branky.

V třetím dějství mohli Středočeši navýšit vedení při vlastním oslabení. Po zaváhání Bartoně na útočné modré vyrazil do brejku Urban, jenže tváří v tvář Kašíkovi neuspěl.

V 52. minutě poprvé v zápase skórovali i Kohouti. Na začátku páté přesilové hry Mory se kotouč dostal k levé tyči na hokejku Jiřího Řípy, který křižně prostřelil Blažíčka.

Další branka již do závěru poslední třetiny nepadla, takže o utkání muselo rozhodnout prodloužení. A to nemělo dlouhého trvání. Rána Jakuba Bartoně od modré zasáhla brusli středočeského obránce takovým způsobem, že puk následně vymetl šibenici hostující svatyně. Olomouc tak nakonec porazila Benátky nad Jizerou 2:1 po prodloužení.

Petr Fiala (HC Olomouc): Hosté nehráli tak naivně jako první zápas u nás, kdy chtěli hrát otevřený hokej. Tentokrát velice dobře bránili, byli obětaví, pochytali spoustu střel obránců. Od modré jsme vůbec kotouč nedostávali do předbrankového prostoru. Na šance jsme asi výrazně vyhráli, hosté si dokázali vytvořit jednu příležitost za stavu 1:0, kdy unikl při naší přesilovce Urban. Kdyby to v té době bylo 2:0, tak už bychom se nevzchopili. Už jsme neměli klid, každý chtěl zakončovat sám, a ta hra pak vždy nevypadá dobře. Přesilovka, ve které jsme se prosadili, byla rychlá a dobře sehraná. V prodloužení to pak dobře trefil Kuba Bartoň. Škoda jen, že to už předtím netrefil Tomáš Houdek. Jeho ztráta mě nejvíce mrzí, protože to s ním vypadá špatně. V současné situaci je to pro nás průšvih.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): Neodehráli jsme špatné utkání. Je pravdou, že jsme samozřejmě přijeli s určitým respektem, když jsme v Olomouci minule prohráli 0:9. Podařilo se nám, i když šťastnou brankou, vstoupit dobře do zápasu, soupeř nás nedostal pod žádný tlak. Utkání se poté vyvíjelo celkem příznivě pro nás. V podstatě jsme v průběhu celého zápasu, i když Olomouc měla více ze hry, hlavně v druhé třetině, jsme se pod soustavný tlak nedostali. V třetí třetině jsme bohužel zaplatili za jedno naše vyloučení brankou, a nakonec jsme po takovém faulu nefaulu inkasovali z první střely. Před zápasem bychom bod brali, ale podle toho, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme si zasloužili, aby zápas došel až do nájezdů.