28. 9. 2011 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí skolili Jihlavu a jsou šestí

7., středa 28. 9. 2011
Benátky n.J. - Dukla BEN - JIH
Z důvodu konání muzikálu na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se změnilo pořadatelství zápasu mezi Benátkami a Jihlavou a hrálo se tedy u řeky Jizery. Aktéři utkání nabídli divákům kvalitní, rychlý a zajímavý hokej s šancemi na obou stranách. Vyrovnanou podívanou nakonec Středočeši rozhodli v závěru utkání, Vitáskovu střelu od modré přesně tečoval Pavlů a vystřelil Benáteckým tři body. Trojlístek zápasů v domácím prostředí Benátky uzavřou v sobotu, kdy přijede Kadaň.
Benátky n.J.: Stejskal (Blažíček) - Pavlů, Jaroměřský, Říha, Vála, Kolmann, Ulrych, Mrkvička, Vitásek - Kica, Skořepa, Klimt, Krejčík, Král, Kopic, Vařecha, Jech, Liška, Skalický, Kellner, Jonák.
Dukla: Halmoši (Novotný) - Jaroš, Dobrovolný, Ficenc, Drtina, Kaláb, Kolafa, Grundmanis, Malena - Hubáček, Bezděk, Zeman, Polcar, Maliník, Krupka, Pometlo, Domin, Miškovský, Čachotský, Jeslínek, Hodek.
Branky a nahrávky: 39. Král z TS, 58. Pavlů (Vitásek, Král) - 46. Hubáček. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 337. Střely na branku: 36:38.

První třetina byla ze všech tří zřejmě nejméně aktraktivní. Ne, že by se hrál nezáživný hokej, ale oba týmy si kromě rychlosti nevypracovaly příliš gólových šancí. Po neproměněné úvodní přesilovce jihlavského mužstva mohli udeřit domácí. Byl to právě Kellner, který vyskočil z trestné lavice a zjevil se před Halmošim. Beton hostujícího brankáře ale nepřehodil. Hra se střídala před oběma brankami. Gólmani museli být ve střehu, více puku vyslali na branku především hráči Dukly. Na počátku 16. minuty vyrobil hrubku na obranné modré čáře Ficenc a na Halmošiho se řítil Klimt, brankář Jihlavy ale prostor mezi svými betony utěsnil. O minutu později stálo velké štěstí při domácím týmu. Střela Lukáše Krupky přepadla brankáři Stejskalovi přes lapačku a puk se kutálel do branky, zastavil se až na brankové čáře, což viděl brankový rozhodčí Václav Soukup i hlavní sudí Jiří Dvořák a o branku se tedy nejednalo. Ještě jednu příležitost hostí neproměnil Čachotský, jenž nepřehodil ležícího Stejskala.

V úvodu druhé periody nahazoval puk na teč před branku Vitásek, čehož využil Krejčík a touš jen těsně přeskočil branku hostí. Obrovskou příležitost v polovině utkání nedovedl ke gólové tečce mladý jihlavský útočník Polcar. U tyčky byl totiž úplně volný, ale brankář Stejskal ve spolupráci s obránci zabránil hostujícímu forvardovi ve skórování. Na druhé straně Jaroměřský doslova vytáhl z branky Halmošiho, přihrál Skořepovi, který ještě oslovil najíždějícího Pavlů, jenž těsně přestřelil. V závěru druhé periody bylo rušno především před jihlavskou brankou. Krejčík se vymanil ze sevření soupeřů, ale Halmoši vytasil povedený zákrok betonem. Za dvacet vteřin poté ujel hostujícím zadákům Lukáš Král, byl v brejku evidentně seknut lotyššským obráncem Grundmanisem a sudí Dvořák bez váhání nařídil trestné střílení. Lukáš Král si zkušeně počkal na Halmošiho a po ledě zasunul kotouč mezi jeho betony - 1:0. V závěru třetiny branku ještě těsně minul Krejčík.

Třetí třetina nabídla nejlepší podívanou ze všech tří period. Hrálo se takříkajíc nahoru dolů, bylo se na co koukat. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky postupoval sám na Halmošiho mladý Skalický, avšak svou kličku přetáhl a jihlavský gólman tak úspěšně zasáhl. Na Stejskalovu branku poté dorážel Jeslínek, který se vymanil zpoza klece, ale stejně jako o chvíli později spoluhráč Domin těsně minul. A Dukla udeřila z naprosto nenápadné pozice. Radek Hubáček z nouze od mantinelu nahodil puk na Stejskala, který zřejmě tuto střelu neviděl a kotouč tak zapadl do sítě - 1:1. Jihlava se vstřelenou brankou samozřejmě nabudila a velké šance měli na svých hokejkách Jeslínek a Bezděk. Domácí trenéři si pod hostujícím tlakem vyžádali oddechový čas a situaci uklidnili. Také Benátky si vypracovaly gólovku. Krejčíkovu ránu vyrazil Halmoši k naprosto volnému Lukáši Královi, jenž z bezprostřední blízkosti neprostřelil beton jihlavského brankáře. Utkání pomalu spělo do prodloužení, když ale po sobě putovali na trestnou lavici Domin a Krupka. V pokračující klasické přesilovce Král na modré čáře přiťukl puk Vitáskovi, jehož střelu po ledě zvedl mimo dosah Halmošiho tečující Michal Pavlů - 2:1. Dukla se nevzdala, Drtina pálil nebezpečně od modré a při Benátkých stálo velké štěstí. Hostům nakonec nepomohla ani minutová hra v šesti, vybojované vedení Benátečtí nakonec udrželi.

Milan Černý, hlavní trenér Benátek
"Dnešní zápas jsme neměli rozehraný tak dobře, jako ten s Berounem. Na konci druhé třetiny jsme zaslouženě vstřelili gól. Víme, že v závěru utkání soupeř nastřelil tyčku. Výhru bych hodnotil jako ubojovanou. Z dnešního zápasu také máme dva zraněné hráče. Tři body s takto kvalitním soupeřem jsou pro nás zlaté."

Patrik Augusta, asistent trenéra Jihlavy
"Za třetí třetinu jsme si zasloužili alespoň bod. V hokeji se tohle stává. Benátky byly v úvodních dvou třetinách o kousek lepším týmem. Ve třetí třetině jsme neproměnili jasné příležitosti ke skórování, to asi rozhodlo celý zápas."