Benátečtí slaví první výhru z cizího kluziště, odnesl to Most!

13., středa 15. 10. 2008
Most - Benátky n.J. MST - BEN
Hokejisté Benátek nad Jizerou se dnes představili v dalším prvoligovém zápase na ledě Mostu. Do zápasu mohli počítat s několika novými tvářemi. Na hostování z Mladé Boleslavi přišel David Mocek a na střídavý start ze Sparty Matěj Cunik. Výborný výkon celého týmu v čele s brankářem Michalem Fikrtem pak vynesl Středočechům první tři body z venkovního prostředí. Předvedená hra byla velice dobrá a zápas by se dal označit jako dosud nejpovedenější v letošní sezóně.
Most: Horčička (Závorka) - Martínek, Poživil, Charousek, Hlubuček, Stříteský, Černý, Nosek, Schmidt - Bauer Jan, Machulda, Bauer Jakub - Rindoš, Vrtek, Bahenský - Zíma, Budínský, Šinkovič - Havlůj, Nedrda, Mach
Benátky n.J.: Fikrt (Stejskal) - Drábek, Kájínek, Mocek, Hrach, Cuník, Gajda, Tondr - Kudrna, Dušek, Vantuch - Havel, Musil, Hruška - Procházka, Skořepa, L.Pabiška - Jech, Rapáč, Bárta – Weiss
Branky a nahrávky: 42. Šinkovič (Zíma), 48. Vrtek (Bahenský, Rindoš) - 23. Havel (Procházka), 36. Jech (Kajínek), 39. Skořepa (L.Pabiška, Drábek), 43. Kudrna (Dušek, Vantuch) . Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Žídek. Vyloučení: 4:7 + navíc Bahenský (MOS) 10 minut + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 27:34.

Do zápasu vstoupili lépe hosté z Benátek a již během úvodních minut několikrát ohrozili mosteckou branku. Po 44 vteřinách prověřil Horčičku Kudrna. Hosté hráli daleko aktivněji a často se usazovali v mosteckém obranném pásmu. Domácí tým působil poněkud zakřiknutě a do pozorné obrany Benátek se dostával jen s obtížemi. První střelu na branku hostů poslal ve 4 minutě Jan Bauer. V šesté minutě musel řešit Horčička závar před svou svatyní po akci Bárty. Desetiminutový tlak hostů zastavila až série tří vyloučení na jejich straně. Domácí ale přesilovky trestuhodně zahodili, v některých momentech se dokonce zdálo, že je pro ně výhoda jednoho muže v poli spíše na obtíž.

Jak využívat přesilovku ukázaly Benátky domácím hokejistům na začátku třetiny druhé. Ve 23. minutě bleskurychle potrestal nedovolený zákrok Černého Michal Havel - 0:1. Aktivita hostů stoupala, další příležitost jim domácí dali ve 26. minutě při vyloučení Hlubučka. Tentokrát byli domácí úspěšní a svého soupeře k ničemu nepustili. Těsně po polovině utkání mohl skóre srovnat Machulda, ale nezužitkoval pěknou přihrávku od Jakuba Bauera. Další branky tak padaly až v závěru druhé třetiny. Ve 36. minutě zacílil přesně Ctibor Jech a technickou střelou z kruhů prostřelil Horčičku podruhé - 0:2. Dvě minuty před koncem druhého dějství po přesném Pabiškově pasu Josef Skořepa pohodlně zvýšil na 3:0 pro hosty.

Domácí tým v šatně zmobilizoval síly a již po dvou minutách snížil přesilovkovou brankou Julia Šinkoviče - 1:3. Šance na zápasový zvrat ale netrvala dlouho. O minutu později vrátil hostům tříbrankové vedení střelou pod víko Jiří Kudrna - 1:4. Čtvrtá branka domácím týmem otřásla přesto dokázali znovu snížit. Ve 48. minutě střelu Bahenského od modré tečoval za Fikrtova záda Vladislav Vrtek - 2:4. Na vyrovnání nebo i na zvrat v zápase zbývalo ještě dost času, ale hosté dobrou obranou a vysunutým forčekinkem znepříjemňovali domácím rozehrávku a ti si již nebyli schopni vypracovat další gólové příležitosti. Hosté si vybudovaný náskok v klidu pohlídali a zaslouženě v Mostu zvítězili.

Vladimír Petrovka (Most): "Do utkání jsme nevstoupili dobře, chyběl nám pohyb, agresivita. Soupeř nám toho moc nedovolil, kromě několika málo situací, kdy jsme hráli přesilovky. Myslím, že rozhodla druhá třetina, ve které jsme neproměnili několik dobrých šancí, nedokázali jsme dát gól, naopak hosté byli v tomto ohledu velmi úspěšní a zápas tak vlastně rozhodli. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za poslední třetinu, přestože jsme byli v obtížný situaci, nesložili zbraně a bojovali až do konce. Bohužel na zvrat jsme dnes neměli dost sil."

Petr Haken (Benátky n J.): "Měli jsme dnes kvalitního brankáře, uzdravili se nám někteří hráči jako např, Procházka, Dušek. Utkání jsme dnes zvládli velice dobře takticky, myslím, že jsme v průběhu celého utkání byli o ty dva góly lepší. S posilami z Liberce, které teď u nás hrají jsem opravdu spokojen, ať už to jsou hráči na rozehrání nebo mladí kluci, kteří tam nedostávají tolik příležitostí. Jejich účast se projevuje i na kvalitním výkonu, hrají týmově a to se odráží v tom, že dokážeme zápas odehrát velice dobře takticky."