14. 9. 2019 | Věra Novotná

Benátečtí slaví tři body, Dlouhý si připsal gól i asistenci

2., sobota 14. 9. 2019
Benátky n.J. - Slavia BEN - SLA

Druhé kolo Chance ligy přivedlo na benátecký led celek z hlavního města. Hráči Slavia Praha museli na začátku duelu odolávat tlaku domácích hráčů, kteří se ujali vedení. Pražané dokázali dostat domácí obranu pod tlak, avšak i přes fakt, že dokázali svého soupeře přestřílet, na Matěje Žajdlíka našli recept jen jedenkrát. Benátečtí se naproti tomu trefili hned třikrát a to i zásluhou Adama Dlouhého, který si připsal gól i asistenci.

Benátky n.J.: Žajdlík – Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek, Hampl, Kunst, Kovář – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Půček, Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský.
Slavia: Michajlov – J. Novák, T. Duda, Hejda, P. Hořava, Steinocher, Barák, Antoš – Kubík, Vampola, Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, J. Doležal – Šteiner, Šagát, M. Ondráček – Jar. Brož, Kohút, Všetečka.
Branky a nahrávky: 7. A. Dlouhý (Niko, Bittner), 44. R. Duda (A. Dlouhý, D. Špaček), 53. Chrtek (Půček) – 50. Vampola. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný – Axman, Podrazil. Vyloučení: 6:3, navíc Ondráček 5 minut + trest do konce zápasu, Barák 10 minut osobní trest (oba SLA). Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 305. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Domácí utkání proti pražské Slavii začali svěřenci trenéra Jiruše ve svižném tempu. Chrtek předvedl své individuální schopnosti, dostal se přes půlku hřiště s pukem na holi a následně našel Radka Dudu, jehož střela vypadla brankáři Michajlovi z výstroje. Nikdo však nebyl v dorážce dostatečně rychlý. Slavistický brankář musel být pozorný i nadále, avšak s dorážkou Rychlovského si poradil. V 6. minutě byl vyloučen Martin Ondráček do konce utkání. Benáteckým tak začala dlouhá přesilovka, kterou využili hned na jejím začátku poté, co byl na brankovišti velmi aktivní Adam Dlouhý. O výhodu jednoho muže domácí přišli, avšak i prostor při hře ve čtyřech jim dal několik šancí na úspěch, které však zůstaly nevyužity. Pražané se těžko dostávali před Žajdlíka, pěknou šanci mohl mít Šmerha, proti němuž však skvěle zafungovala benátecká obrana. Pražané se dostali do tlaku v závěrečných minutách díky přesilovým hrám, obrana Benátek však byla důsledná.

Druhé dějství začali Benátečtí znovu od podlahy, a záhy se mohli dostat do dvoubrankového vedení. Druhého gólu se však Dlouhý, který hledal mezeru mezi betony brankáře Pražanů, nedočkal. Na hokejky hostů se následně vkradla nervozita a po několika nepřesných přihrávkách se hra stěhovala opět k jejich brance. Odtud se však Slavia dostala znovu před Žajdlíka, který byl však pozorný a uhlídal brankovou čáru. Svou práci musel benátecký brankář odvést i při vlastní přesilové hře, která paradoxně přispěla Pražanům k větší aktivitě a vyrovnání obrazu hry. Slavistický tlak trval i nadále a kumuloval v posledních minutách druhé dvacetiminutovky, kdy opět byli Benátečtí v oslabení. Největší šanci měl v této části zápasu Novák, jehož pokus však Žajdlík kryl do své lapačky a i nadále tak domácí bránili jednobrankový náskok.

Slavia pokračovala ve svém tlaku rovněž v poslední třetině a snažila se tak dohnat nepříznivý stav. Tlak však opadl při vyloučení Baráka, jehož prohřešek domácí trestali. Radek Duda si v kruhu u bodu pro vhazování počkal na přihrávku zpoza branky a usměrnil kotouč mimo dosah brankáře Pražanů. O chvíli později se hosté mohli dostat na dostřel po šikovně schované střele Všetečky za nohy jednoho z obránců, avšak Žajdlík našel kotouč ve svém klíně. Na dostřel se Slavia nedostala ani při přesilové hře, co však úspěch Pražanů přineslo, to bylo jejich oslabení. Petr Vampola využil chyby domácí obrany v rozehrávce a nekompromisně poslal puk za Žajdlíkova záda. Ještě veseleji mohlo být na střídačce hostů téměř záhy, avšak autor první branky Slavie tentokrát minul prostor mezi třemi tyčemi. I přes velký tlak hostů se červené světlo rozsvítilo po střele Ondřeje Chrtka, který byl od modré čáry přesný. Ačkoliv Slavia znovu předvedla tlak v závěru třetiny, výsledek již zvrátit nedokázala. Benátečtí tak berou tři body do tabulky.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme splnili plán de facto do posledního puntíku. Odehráli jsme výborný, poctivý zápas. Za tři body jsme strašně rádi. Pozitivem je i to, že jsme využili přesilové hry. Dnes tedy chválím všechny kluky z našeho týmu, protože makali a fárali. Byl to super výkon.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme zklamaní. Měli jsme špatný vstup do zápasu. V první třetině jsme měli špatný pohyb, byli jsme nedůrazní a prohrávali osobní souboje. Ve druhé třetině jsme se zvedli, vytvořili si nějaké střelecké příležitosti, ale stále tam chybí důraz v předbrankovém prostoru. Ve třetí třetině jsme se dostali do hry po chybě benáteckého hráče. Poté jsme ale chybovali i my. Náš přechod do útočného pásma je strašně složitý. Chybí nám i hráči v předbrankovém prostoru, proto nedáváme góly.