17. 11. 2018 | Věra Novotná, Ondřej Nejedlo

Benátečtí srovnali nepříznivý stav, v nájezdech byli stoprocentní

24., sobota 17. 11. 2018
Benátky n.J. - Frýdek-Místek BEN - JFM
Utkání proti tabulkovému sousedovi z Frýdku-Místku se nevyvíjelo pro benátecké hráče vůbec dobře. Po pětadvaceti minutách totiž prohrávali se Slezany již o dvě branky. Ve druhé třetině nejprve dokázal po Mikyskově asistenci snížit Teplý. Ve třetí třetině si oba hráči role vyměnili a domácí tak smazali dvoubrankové manko. O majiteli druhého bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Benátečtí v nich tentokrát byli stoprocentní. Úspěšní byli všichni tři střelci, na druhé straně mladičký brankář Pařík ani jednou nekapituloval a domácí tak mohli oslavit dvoubodovou výhru.
Benátky n.J.: Pařík - Kunst, Niko, Hanousek, Uřídil, Žůrek, Husa - Psota, Mikyska, Teplý - Šír, Najman, Špaček - Rychlovský, Bittner, Dlouhý - Wiencek, Čech, Průžek.
Frýdek-Místek: Daneček - Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Stránský, Krisl - Kofroň, Hladonik, Rudovský - Martynek, Novotný, Machala - Kalus, Peterek, Raška - Klimša, Kuťák, Christov.
Branky a nahrávky: 35. Teplý (Mikyska), 47. Mikyska (Teplý, Hanousek), rozhodující samostatný nájezd Šír - 16. Hladonik (Krisl), 24. Klimša (Martynek, Novotný). Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6, navíc Kofroň (JFM) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 30:22.

Úvod utkání patřil domácím hráčům a sedmnáctiletý brankář Pařík, který si připsal první start v benáteckém týmu, si na svůj první zákrok mezi muži musel počkat až do sedmé minuty, kdy jej prověřil Zahradníček. Benátečtí tlačili hráče Frýdku-Místku a dlouho drželi puk na svých hokejkách. Střely, o něž se starali Niko, Husa nebo například Tepný, však nenašly svůj cíl. Na druhé straně měl největší šanci první třetiny Hladonik, který se dostal za záda Benáteckých obránců, avšak při kličce ztratil vládu nad kotoučem a jeho zakončení tak nebylo přesné. Po této akci Benátečtí ještě více šlápli na plyn a postarali se o pořádný závar před Danečkovou brankou, brankář rysů byl však pohotový a dokázal si poradit se všemi střelami, které na něj střelci Benátek nad Jizerou vyslali. Pět minut před koncem úvodní sirény se skóre přeci jen změnilo. Červené světlo se rozsvítilo za benáteckou brankou po střele Jana Hladonika, který našel mezírku mezi tělem mladého benáteckého gólmana a bližší tyčkou.

Prostřední třetinu nezačali domácí podle představ, neboť byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Tým Frýdku-Místku vyloučení potrestal díky trefě Davida Klimši po několika dobře mířených přihrávkách. Následné minuty přinesly hru v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě, avšak ani jeden z celků nedokázal své početní výhody využít. Pěknou akcí se blýsklo trio domácích hráčů ve složení Mikyska-Žůrek-Teplý, ale poslední jmenovaný nedosáhl v předbrankovém prostoru na kotouč a Benátečtí tak stále doháněli dvoubrankové manko. Skóre se poté měnilo znovu pět minut před sirénou a poprvé se z gólu radovalo domácí mužstvo. Michal Teplý se brzdou v prostoru mezi kruhy elegantně zbavil svého strážce a po přihrávce Josefa Mikysky vymetl růžek frýdeckomístecké branky.

Šanci na srovnání stavu měli Benátečtí zkraje třetí třetiny v přesilové hře, Mikyska však v dobré příležitosti promáchl. Mrzet jej to však nemuselo, neboť si o chvíli později oba aktéři úvodní domácí branky prohodili role. Michal Teplý tentokráte našel v prostoru mezi kruhy právě Josefa Mikysku, který zamířil přesně nad lapačku brankáře Danečka. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a oba týmy si přišly na své velké šance. Jednu z největších měl na straně domácích opět Mikyska, jenž tentokrát ale mířil příliš přesně a trefil tyčku. Činili se ale i Frýdeckomístečtí, kteří v posledních minutách základní hrací doby obléhali Paříkovu branku. Největší šanci rysů měli v samém závěru Machala s Klimšou, avšak mladý benátecký gólman dokázal zmařit jejich šance na rozhodující branku a poslal tak zápas do prodloužení.

Benátečtí hokejisté již třetí duel v řadě museli absolvovat nastavení a podruhé také samostatné nájezdy. V duelu s Frýdkem-Místkem byl rozhodujícím nájezdem hned ten první, který obstaral Jan Šír, který naznačením zmátl Danečka a poslal Benátecké do vedení. Po Šírovi proměnili svůj nájezd také Daniel Špaček spolu s Michalem Teplým. V dovednostní disciplíně se blýskl i mladý benátecký gólman Pařík, který při svém debutu v Chance lize zmařil všechny tři pokusy frýdeckomísteckých nájezdníků.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Začátek utkání byl z naší strany dobrý. Dostali jsme se do vedení 2:0. Poté se hra vyrovnala. Myslím si, že remíza je spravedlivá. Benátky ve druhé fázi utkání byly asi trošičku lepší, nicméně měli jsme možnost rozhodnout. Minutu před koncem jsme jeli sami na bránu, bylo s faulem, avšak následnou přesilovku jsme nevyužili. Na druhou stranu i domácí dostali možnost přesilové hry v prodloužení, kterou také neproměnili. Nájezdy jsou vabank. Bod z tohoto zápasu bereme.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Soupeř přijel se zkušeným týmem a dobrou formou. Nám se nepovedl opět výsledkově začátek. Herně to bylo slušné, ale do vedení šel soupeř. Bylo důležité, že náš velice mladý tým obdržené branky nepoznamenaly. Bojovali jsme a myslím, že jsme zaslouženě vyrovnali. Dnes to bylo třetí prodloužení z posledních třech zápasů a jsme rádi, že jsme prodloužení dnes zvládli. Celý tým v čele s brankářem zaslouží pochvalu.