6. 8. 2009 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí tříbrankové vedení neudrželi a s Berounem remizovali

přát., čtvrtek 6. 8. 2009
Benátky n.J. - Beroun BEN - BER
V pořadí třetí přípravný zápas sehráli prvoligoví hokejisté Benátek na domácím ledě a soupeřem jim tentokrát byl celek Berouna. Oficiální farma pražské Sparty přijela k Jizeře posílena o brankáře Novotného a obránce Bolfa, což se nakonec promítlo i do konečného skóre. Domácí si postupně po dvou gólech Hudíčka a jednom zásahu Skořepy vypracovali tříbrankové vedení, ale Medvědi ztrátu stáhli a zápas dovedli k remíze 3:3. Další přípravné utkání sehrají Benátky v útery v Kadani.
Benátky n.J.: Stejskal (Blažíček) - Hobza, Tondr M., Lukáč, Hrach, Mrkvička, Ton, Hataš, Muller - Kopic, Skořepa, Bauer Jan, Kudrna, Kazatel, Šinkovič, Hudíček, Ciupa, Jaroš, Pabiška M., Krupka M., Nevyhoštěný, Tondr L., Kica, Vařecha.
Beroun: Novotný (Štelmach) - Braniš, Malý, Bolf, Šafář, Vejvoda, Látal - Kupec, Švagrovský, Rybecký, Vlček, Kratzer, Karpov, Rudovský, Slaba, Besser, Kutlák, Pavel, Bessonov.
Branky a nahrávky: 3. Hudíček (Jaroš, Mrkvička), 30. Skořepa (Vařecha), 32. Hudíček (Jaroš, Mrkvička) - 38. Karpov (Bolf), 42. Besser (Kutlák, Slaba), 50. Vejvoda (Kupec). Rozhodčí: Ondřej - M.Jílek, Jindra. Vyloučení: 8:11 + navíc Kica (BEN) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 130.

Benátečtí poprvé nasadili do zápasu útočníka Jana Bauera. Ten přichází na zkoušku z extraligových Karlových Varů, přičemž loňskou sezónu strávil převážně v prvoligovém Mostě. V brance se představil Jiří Stejskal, jenž se doposud celou letní přípravu připravoval s libereckými Bílými Tygry.

Úvod čtvrtečního klání začal pro benátecké barvy velice nadějně. Již v první minutě byl totiž vyloučen berounský kapitán Braniš a spolupráci Mrkvičky s Jarošem zhodnotil Tomáš Hudíček, když střelou do horní poloviny odkryté branky otevřel gólový účet utkání - 1:0. Medvědi však mohli odpovědět stejnou mincí. Krätzer a po něm ani Karpov však své příležitosti nedotáhli do zdárného konce. 12. minuta přinesla oku lahodící souhru Kazatele s Šinkovičem a prvně jmenovaný pohotově zakončoval. Filip Novotný však puk ztlumil, avšak nepokryl jej. Toho využil Julius Šinkovič, ale jeho branka nebyla uznána, protože sudí Ondřej ztratil kus černé pryže z dohledu a zapískal ještě před tím, než střela z hole Šinkoviče přešla brankovou čáru. Druhou branku Benátek měl na holi Skořepa, jenž uháněl sám na Novotného. Ten jeho bekhendový blafák bravurně kryl a podržel tak své mužstvo.

Druhá třetina přinesla celkem tři branky, ale pojďme hezky postupně. Snížit mohl nejprve zkušený Vlček, když pelášil v samostatném nájezdu na Stejskala. Vlčkova střela mezi nohy strážce benátecké branky však postrádala gólové parametry. Udeřily tak Benátky. Lukáš Vařecha načasoval z rohu kluziště přihrávku přesně na hůl Josefa Skořepy, jenž měl lehkou úlohu - 2:0. Neuplynuly ani dvě minuty a Petr Jaroš najížděl pro změnu na Novotného. Jeho pokus o blafák nevyšel, ale někdejší český reprezentant si to vynahradil o chvíli později. Poslal totiž Tomáši Hudíčkov perfektní přihrávku a bývalý kladenský forvard věděl, jak s šancí naložit - 3:0. Berounští však nesložili zbraně a do konce druhé části hry dokázali snížit. Učebnicovou přesilovkovou souhru zakončoval Tomáš Karpov a vlil Medvědům čistou krev do žil - 3:1.

Berounští měli do poslední periody k dispozici přesilovou hru, kterou se jim podařilo záhy využít. Sprška střel se snesla na Stejskala, který kapituloval až po přesné dorážce in-linového reprezentanta Jana Bessera - 3:2. Kontaktní branka vdechla zápasu nový náboj a Benátečtí nechtěli připustit drama. Obránce Hobza a po něm ani Skořepa síť nerozvlnili, a tak přišel pro domácí trest v podobě vyrovnávací branky. Prudkou střelou z úhlu se prosadil Jan Vejvoda a oba celky rázem stály na počátečtí startovní čáře - 3:3. Další branky se již prořídlé benátecké ochozy nedočkaly. Blízko k rozdílovému zásahu měl Lukáš Tondr, jenž na počátku 57. minuty vyprášil v nadějné pozici pouze betony sparťanské naděje ve službách Berouna, Filipa Novotného. Za aktivitu ve třetí části si Beroun vyrovnání zasloužil, a proto je celkové skóre pro oba celky spravedlivé.

Celek HC Benátky nad Jizerou sehraje své další přípravné utkání v úterý 11. srpna na zrekonstruované ledové ploše v Kadani.

Milan Černý (HC Benátky)
"Byl jsem spokojen s první třetinou, kdy jsme soupeři herně předčili i přestříleli a dominovali jsme zhruba do poloviny druhá části hry. Pak jsme udělali hloupé fauly a hra se nám trochu rozpadla, což zkreslilo náš výkon. V první třetině jsme měli vstřelit určitě více než jednu branku, protože šance jsme k tomu měli."

David Volek (HC Berounští Medvědi)
"První dvě třetiny byly z naší strany velice špatné. Podávali jsme celoplošný chaotický výkon. Mužstvo vrátil do zápasu kontaktní gól v přesilovce na začátku třetí části. Třetí třetina byla už z naší strany podle představ."