15. 2. 2010 | Tomáš Nejedlo

Benátečtí v prodloužení vybojovali další zápas!

OF3, pondělí 15. 2. 2010
Benátky n.J. - Znojmo BEN - ZNO
Třetí zápas předkola play-off mezi celky Benátek a Znojma mohl jeden celek poslat na dovolenou, druhý naopak do čtvtfinále prvoligových vyřazovacích bojů. Nakonec se tak nestalo. Benátečtí hokejisté hráli s velkým nasazením a příkladnou bojovností v prodloužení vydřeli výhru 3:2 a vynutili si tak úterní pokračování. Dramatický mač u Jizery rozhodl svou ranou v 63. minutě v přesilové hře od modré čáry pálící Michal Pavlů. Čtvrté utkání této série je na programu již v úterý 16. února se začátkem v 17:30 hodin a vy si jej rozhodně nenechte ujít!
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Tondr, Hobza, Mrkvička, Kajínek, Pavlů, Kolmann, Hrach - Kudrna, Hudíček, Vařecha, Kazatel, Bulíř, Weiss, Pabiška, Jech, Kica, Loskot, Urban, Kopic
Znojmo: Horčička (Panec) - Hořava, Morava, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach - Plášek, Haman, Svoboda, Beroun, Hradecký, Havlík, Staněk, Meidl, Barus, Říha, Vyletelka
Branky a nahrávky: 5. Kica (Urban), 24. Kopic (Pavlů), 63. Pavlů (Kolmann, Loskot) - 6. Havlík (Hradecký), 13. Havlík (Protivný). Rozhodčí: Úlehla - T.Prchal, Padevět. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 796. Střely na branku: 33:31.

Do třetího utkání této série nastoupily Benátky bez trojice hokejistů. Největší ztrátou byla nepřítomnost kapitána Josefa Skořepy, kterého ze hry vyřadila zlomenina zápěstí. Kvůli naražené stehenní kosti nemohl do zápasu zasáhnout také v dobré formě hrající Michal Bárta. A do třetice benáteckých absencí. Matěj Stříteský si odpykával disciplinární trest za prohřešek ve Znojmě. V dresu Orlů bychom pak marně hledali zkušeného útočníka Přemysla Sedláka, jemuž start znemožnily bolesti zad.

Hned v úvodu utkání bylo na ledě hodně vidět dvoumetrového velikána Tomáše Urbana. Ten nejprve už po necelých dvou minutách hry oklamal dva protihráče a z jeho pasu mohl těžit najíždějící Loskot, jenže netrefil skákající kotouč. Druhá individuální akce Urbana již sladké ovoce v podobě prvního gólu pro Benátecké přinesla. Přihrávka na volného Petra Kicu byla velice povedená a domácí rychlík si v této pozici věděl rady. Na hranici brankoviště rozhýbal Luboše Horčičku a bekhendovým blafákem otevřel skóre - 1:0. Benátky se z vedení radovaly jen něco málo přes půl minuty. Rychlá akce Orlů začal u Tomáše Hradeckého, jenž načasoval nahrávku na Adama Havlíka a znojemský mladík z kruhu trefil přesně volné místo u tyče Stejskalovy branky - 1:1. O chvíli později se do zakončení dral Jakub Svoboda. Hráči Znojma už zvedali ruce nad hlavu, ale gólman Stejskal dokázal výpad dravého forvarda zastavit přesně na brankové čáře. V polovině první třetiny šli Benátečtí na celé dvě minuty do tří a Orli to dokázali potrestat. Štírek Adam Havlík napřáhl a trefil přesně mezeru mezi Stejskalovými betony, jíž se kotouč jen pomalu dokutálel za brankovou čáru - 1:2. Pro Havlíka to byla druhá branka v zápase a hosté otočili stav. A nemuselo být jen u toho. Prakticky vzápětí totiž před Štrachem zívala skoro prázdná branka, jenže bek Jihomoravanů v zakončení selhal!

Vstup do druhé třetiny se vydařil domácím borcům. Při hře ve čtyřech na obou stranách nahazoval Kopic touš do útočného pásma. Od bránícího obránce se pak puk zřejmě odrazil na hranu plexiskla či do ochranné sítě, odtud se dostal na hokejku Michala Pavlů, jenž ihned našel sjíždějícího Miroslava Kopice, který se střelou z první nemýlil - 2:2. Sudí Úlehla v tomto zápase nasadil velice přísný metr a k vidění tak byla celá série různých vyloučení. V jedné z přesilových her nebezpečně pálil Jech. Skrytá střela překvapila Luboše Horčičku, který ale dokázal na poslední chvíli špičkou betonu zasáhnout. Benátecká obrana poté zaspala a z trestné lavice vracející se Tomáš Protivný dostal přihrávku přímo do jízdy a pelášil zcela osamocen na Jiřího Stejskala. Vyzkoušel svižnou střelu, ale branku minul. Hrálo se ve velmi vysokém tempu a dějiště hry se střídalo před oběma brankami. Žádný gól ale do konce druhé části nepadl, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Již po padesáti vteřinách třetí periody mezi bránícími beky proskočil Petr Kolmann a možná byl sám překvapen svou šancí. Zakončil totiž pouze do betonu Horčičky. Ve 46. minutě zahrozil do té doby nepříliš viditelný Miroslav Barus. Velezkušený útočník notně protáhl brankáře Stejskala, avšak domácí strážce svatyně se vytáhl a špičkou betonu vyrazil kotouč mimo. Svou šancí pohrdl také Ctibor Jech. Ten se dostal do koncovky z mezikruží, jenže namířil svou střelu nad Horčičkovu klec. S přibývajícími minutami se napětí stupňovalo a v 55. minutě byl navíc vyloučen znojemský Protivný. V početní výhodě našel přes šíři kluziště Hudíček Kopice, ten ale mířil ve výhodné pozici vedle. Benáteckým hodně zatrnulo v 59. minutě. Z ničeho nic se totiž před brankou vynořil Jakub Svoboda a až faul Kajínka mu znemožnil dorážku do prázdné branky. Po šedesáti minutách se nerozhodlo, a tak na řadu přišlo prodloužení.

Na začátku nastaveného času se nejprve na led vrátil vyloučený Kajínek a i on sledoval, kterak najížděli Urban s Drábkem na jediného beka soupeře. Dvoumetrová věž v domácí sestavě ale přihrávku na svého spoluhráče nevymyslela příliš šťastně a z nadějně vypadící akce tak nic nebylo. Důležitý moment nastal v čase 61:47. Ostřílený Plášek uštědřil Pavlů pořádnou sekeru a putoval na trestnou lavici. V přesilovce 4 na 3 po přiťuknutí Kolmanna napřáhl Michal Pavlů a puk se zatřepetal přesně v šibenici Horčičkovy klece - 3:2 pp. Benátecká hala propukla nadšením a série tak ještě nekončí.

Milan Černý (trenér HC Benátky)
"Dneska to bylo dobré. Hráli jsme aktivněji než ve Znojmě. Chtěli jsme soupeři postup rozvrtat naší aktivitou. Všichni hráli s velkým zaujetím. Hra byla hlavně odvážnější, aktivnější. Myslím, že jsme vyhráli celkem zaslouženě. Kluci, kteří dostali více prostoru, hráli dobře. Nechci nikoho po jednom zápasu vyzdvihovat, dnes byla výhra kolektivní."

Jan Neliba (trenér Orli Znojmo)
"Myslím si, že zápas byl velice bojovný. Domácí měli po vítězství větší hlad. Nakonec asi zaslouženě vyhráli."