27. 2. 2014 | Tomáš Nejedlo, Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátečtí vrací sérii do Mladé Boleslavi

ČF4, čtvrtek 27. 2. 2014
Benátky n.J. - Ml.Boleslav BEN - MBL
Doslova hrobníkovi z lopaty slezli hokejisté Benátek nad Jizerou a po hektickém závěru slaví první výhru v play-off nad okresním rivalem z Mladé Boleslavi. Vítězství se nerodilo vůbec lehce, neboť favorit v utkání dvakrát vedl, hráčům Benátek se ale podařilo též dvakrát srovnat. Na rozhodující Duškovu branku z dvojnásobné přesilové hry už Bruslařský klub nedokázal odpovědět. Série tak nekončí, Benátečtí jedou v neděli opět potrápit nejzvučnější tým druhé nejvyšší hokejové soutěže.
Benátky n.J.: Schwarz – Pyrochta, Ulrych, Jánošík, Kajínek, Niko, Pabiška, Říha – Bárta, Dušek, Psota – Krejčík, Plodek, Jonák – Dlouhý, Skalický, Špaček – Vařecha, Skořepa, Klimt – Maďar.
Ml.Boleslav: Will – Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Pojkar, Protivný – Látal, Kubica, Nouza – Klimenta, Broš, Mikulík – Musil, Vrbata, Jarůšek – Frolík, Loskot, Marek.
Branky a nahrávky:22. Krejčík, 42. Plodek (Dušek), 54. Dušek (Jonák, Bárta) - 14. Jarůšek (Látal, Toman), 32. Mikulík (Broš, Ovčačík). Rozhodčí: Smitka, Würtherle - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 13:13, navíc Schwarz (BEN) 10 minut OT, Niko (BEN) 5 minut a do konce zápasu, Ulrych (BEN) 5 minut a do konce zápasu - Vrbata (MBL) 5 minut a do konce zápasu. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 23:33.

Boleslavští vstoupili do utkání s cílem ukončit sérii v nejkratším možném termínu, jenže Benátky se nechtěly vzdát. Úvodních deset minut nabídlo tisícovce diváků sice rychlý hokej, avšak bez vážnějších šancí. Stojaté vody se hnuly s prvním vyloučením zápasu. Na trestné lavici seděl benátecký Říha a Boleslav svou přesilovku dokázala využít. Do návratu potrestaného obránce zbývalo jen šest sekund, když si Richard Jarůšek našel volný prostor k dorážce Tomanovy střely a usměrnil puk do poloodkryté branky - 0:1. Boleslav byla na střely v první třetině jasně aktivnější, jenže Schwarz působil jistým dojmem a jedenáct puků letících na jeho branku lapil. V samém závěru první části si ale i on oddechl, neboť střela Tomáše Nouzy jen těsně minula jeho branku.

Benátky se dočkaly vyrovnání po necelých dvou minutách hry ve druhé třetině. Lukáš Krejčík sebral váhajícímu Protivnému puk a nasměroval svou střelu nechytatelně do pravého horního růžku Willovy branky - 1:1. A mohlo být na benátecké straně ještě veseleji. Patnáct sekund po Krejčíkově trefě z obdobného místa pálil také Skořepa, trefil ale jen brankový oblouk. Také druhá branka Bruslařů padla v početní výhodě. Plodek na trestné lavici pobyl jen deset sekund, protože povedená souhra hostí skončila gólem. Na konci kombinace byl u levé tyčky skórující Milan Mikulík, který tak potvrdil skvělou formu v play off a vstřelil již svou čtvrtou branku - 1:2. O vyrovnání se ve 34. minutě pokoušel Bárta. Jeho první nepříjemnou střelu Will jen vyrazil, následná dorážka šla těsně vedle tyčky. Michal Bárta byl v centru dění také o čtyři minuty později. To ho v ideální pozici našel Jánošík, jenže benátecký útočník ve velké příležitosti netrefil puk tak, jak by si sám přál.

Na prahu třetí třetiny Benátečtí dohrávali přesilovku ze závěru druhé části. K vyloučenému Tomanovi však záhy usedl i Mikulík a před domácími tu byla dvojnásobná početní převaha. Tu sice nevyžili, tu následnou klasickou už ale ano. Jan Plodek vypálil z levého kruhu a čistým průstřelem vyrovnal - 2:2. Boleslavští hrozila jak jinak, než z přesilové hry. Ovčačík ale v ideální pozici trefil před brankou stojícího spoluhráče Klimentu. Důležitý zákrok pro domácí si připsal Schwarz v 50. minutě, kdy se bleskově přesunul a znemožnil skórovat Kubicovi. Duel v tu dobu vrcholil, Němeček mohl zvrátit skóre na hostující stranu, jenže pálil do Schwarzova ramena. A tak udeřilo na druhé straně. Němeček s Jindrou krátce po sobě vyhodili puk mimo hřiště a Bruslaři byli rázem ve třech. Šťastnou souhrou odrazů se puk dostal k Antonínu Duškovi, který trefil odkrytou část branky - 3:2. Šest minut před koncem řádné hrací doby musela Boleslav otáčet a vyvinula tlak. Mikulík dvě minuty před třetí sirénou v jasné šanci minul, Nouza měl rovněž na holi vyrovnání, jenže radost mu sebral Schwarz. V posledních patnácti vteřinách ještě hosté hráli přesilovku, ale tu nevyužili. Po skončení utkání se ještě strhla hromadná bitka, rozhodčí udělili řadu trestů, ale na faktu, že série se přesune ještě zpět do Boleslavi, se nic neměnilo.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Byl to podobný zápas, jako ty předcházející. I toto utkání bylo plné osobních soubojů. Obě branky jsme inkasovali v přesilovce soupeře, z čehož se stále nejsme schopni poučit. Ve třetí třetině jsme dvakrát potrestali nedisciplinovanost hostí a utkání tak rozhodli. V příštím zápase se chceme vyvarovat zbytečných faulů. Hráči, kteří dnes předvedli dva nebo tři zákroky za hranou, si od nás vyslechli své. Chceme hrát tvrdě, ale ne zákeřně. Moc dobře totiž víme, že jen díky využívání přesilových her nás může Mladá Boleslav porazit.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): Byl to podobný zápas jako ten včerejší, jenom soupeř dal o branku více než my. Dvakrát jsme vyhodili kotouč mimo hrací plochu, čímž jsme si to zkomplikovali. Soupeř využil dvojnásobnou přesilovku, takže zaslouženě vyhrál. Nezdálo se mi, že by Benátečtí hráli lépe než včera. Dnes jsme udělali několik chyb, které domácí potrestali.