18. 9. 2010 | David Havlík, Jan Šimek

Benátkám zlomil vaz závěr zápasu

2., sobota 18. 9. 2010
Beroun - Benátky n.J. BER - BEN
Hokejisté Benátek zavítali ve druhém kole na berounský led a po vyrovnaném utkání nakonec padli v závěru 2:0. Zápas příliš hokejové krásy nenabídl a kralovali hlavně oba brankáři. Na gól si tak museli fanoušci počkat až do 52. minuty, kdy se prosadil domácí Vlček. Benátkám nepomohla ani závěrečná power play, a když se navíc do opuštěné hostující klece trefil Hašek, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.
Beroun: Furch - Nedvěd, Jebavý, Malý, Hertl, Růžička, Husák, Jelínek - Pavel, Novotný, Besser - Hafenrichter, Švagrovský, Kafka - Hašek, Karpov, Vlček - Tůma Kupec, Pacovský
Benátky n.J.: Stejskal - Kolmann, Pavlů, Drábek, Kajínek, Vála, Hobza, Tondr - Pabiška, Kica, Urban - Nevyhoštěný, Klimt, Krejčík - Jech, Skořepa, Liška - Kopic, Vařeka, Hudíček
Branky a nahrávky: 52. Vlček (Nedvěd, Hašek), 60. Hašek (Novotný). Rozhodčí: Vampola - Klein, Skopal . Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Medvědi se poučili z prvního kola a do zápasu vlétli ve velkém stylu. Jiří Novotný hned po úvodní buly tlačil puk do útočného pásma a nějakou chvíli zde s týmem manévroval. Na konci druhé minuty se k první vážnější šanci dostal Jiří Hašek, který nepříjemnou střelou nechal vyniknout Jiřího Stejskala. Z druhé vlny dokázal Pacovský dostat dokonce puk za hostujícího gólmana, ale dál než před brankovou čáru se puk nedostal. Takový byl úvod zápasu, který však posléze upadal ke hře ve středním pásmu. Benátky v první třetině mockrát nezahrozily. Ke konci úvodní části byl však hostující Vála blízko gólu, když dostal křižnou přihrávku a mohl zakončit do odkryté části Furchovy branky. Naštěstí pro domácí branku minul.

Druhou třetinu odehráli domácí hokejisti prakticky neustále v oslabení, v poměru bylo vyloučených 6:2. Pokud nemohl být berounský trenér Žemlička spokojen s častými prohřešky svých svěřenců, tak je jistě musel pochválit za výtečně ubráněná oslabení. Benátky sice dokázali domácí zatlačit, ovšem pokud se zrovna obranná část zmýlila, tak v brankovišti byl Dominik Furch jistý. Hned v padesáté vteřině druhé třetiny ujel Skořepa berounské obraně. Jeho klička Furcha nepřekvapila a puk betony vytěsnil. Ve 28. minutě po vyloučení Jaroslava Nedvěda střílel Marek Pabiška do prázdné branky, v poslední chvíli obránce Robin Malý puk zachytil a tečoval mimo ohrožení.

Bojovný hokej pokračoval i ve třetí třetině. Přísný metr sudího Vampoli pokračoval i nadále. Oba týmy si zahráli dvojnásobné přesilovky. Benátky si kvůli té své vzali dokonce oddechový čas. Jedinou jejich šanci nezužitkoval dorážkou před odkrytou branku Hudíček. Poté byla šance pro Medvědy. Nejdříve příliš vysokou holí zahrál Pabiška a poté v oslabení nepřesně vyhodil puk z pásma Drábek mimo kluziště. Skoro dvě minuty měli domácí již zmíněnou dvojnásobnou početní výhodu. Klíčový moment přišel v těchto chvílích. Jiří Hašek našel na modré Jaroslava Nedvěda. Ten se napřáhl a vypálil přesně na hůl Ladislava Vlčka, který tečoval puk pod víko Stejskalovy branky. V čase 51:28 otevřel skóré zápasu a Medvědi se přesně po 111 minutách dočkali premiérového gólu v sezoně. Nejdéle tedy ze všech účastníků ligy čekali na první gól. Benátečtí se v závěru nedokázali dostat do tlaku. Naopak Kolmann musel zastavit ujíždějícího Kafku nedovoleně a sudí nařídil trestné střílení. Kafka přízemní střelou nechal vyniknout Stejskala. Poslední akce zápasu skončila druhým gólem domácích při power-play Benátek. Do zápisu se zapsal Jiří Hašek a uzavřel zápas na 2:0.

Richard Žemlička, trenér HC Berounští Medvědi:
"Myslím si, že v prvních pěti minutách jsme byli lepší a měli jsme více ze hry. Pak se hra vyrovnala. Před druhou třetinou jsme hráče upozorňovali, že jsme měli dvě přesilovky a soupeř žádnou. Paradoxně v šesté minutě jsme pak měli tři vyloučené. Byli jsme vlastně celou třetinu pod tlakem díky přesilovkám. Ve třetí třetině se hra srovnala. Dali jsme gól v přesilovce pět na tři, to by se mělo dávat, a tím jsme utkání rozhodli. Kdybych měl zvolit nejlepšího hráče utkání, zvolil bych určitě Dominika Furcha, který nás několikrát podržel. Náš největší problém byl, že jsme po pěti třetinách od začátku sezony jsme nedali gól. Díky tomu jsme byli při zakončení nervózní. Naštěstí se nám podařilo gól dát a mužstvo to nastartovalo jak v tomto utkání, tak doufejme i do dalších zápasů."

Antonín Nečas, asistent trenéra HC Benátky:
"Dnes se potkaly dva mladé mančafty. Myslím si, že tam bylo plno nasazení, bojovnosti a fyzického hokeje. Trošku tam ale chyběl z obou stran klid v zakončení. V první třetině měli trochu navrch domácí, kdy dvěma přesilovými hrami nás dostali pod tlak, byli prostě v první třetině aktivnější. Na druhou stranu ve druhé třetině jsme měli přesilové hry my a dostali jsme domácí tým pod tlak. Vyvíjelo se to vždy s těmi přesilovými hrami. Rozhodčí oboustranně nebyl moc přesvědčivý. Ve třetí třetině rozhodla přesilová hra pět na tři. My jsme v ní nedokázali dát gól, domácím se to povedlo. Hlavně ve druhé třetině jsme nejen přesilovými hrami dostali domácí pod tlak. Měli jsme tam zápas rozhodnout. Ve třetí třetině to byl opět boj a rozhodla přesilovka pět na tři, ve které to domácí sehráli slušně."