28. 2. 2007 | Mirek Ondra

Benátky jdou do play-off z druhého místa

44., středa 28. 2. 2007
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB

B e n á t k y  n a d  J i z e r o u - Už to vypadlo, že si Benátky nechají šanci na druhé místo ujít. Tábor dokázal stáhnout třígólové manko a vyrovnal na 4:4. V 52. minutě rozhodnul o těsné výhře domácích Martin Krupka. Vzhledem k tomu, že Chrudim nedokázala na Vajgaru bodovat, se Benátky posunuly na druhou pozici, o kterou usilovaly celou základní část. Bez play-off se bude muset obejít Nymburk, osmičku doplní vítězný Jindřichův Hradec a Kolín. V prvním kole vyřazovacích bojů čeká Benátky pražská Kobra.

Benátky n.J.: Hanousek - Beránek, Klouček, Klaban, Gajda, Kaulfus, Štrach - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, M. Krupka, Mařík, Kocman, L. Krupka, Oulík, Kadeřábek
Tábor: Anderle (10. Pipek) - Karpíšek, Klimeš, Nedbálek, Kanov, Heršálek, Trieb - Hruška, Ficek, Kratochvíl, Ježek, Hubáček, Mikeska, Voříšek, Stoklásek, Jankovský, Pechánek
Branky a nahrávky: 6. Kaulfus, 10. Skořepa (Gajda), 25. Zajíček (Kocman, Mařík), 34. Jakeš (Štrach), 52. M. Krupka (Mařík) - 25. Pechánek (Stoklásek), 44. Jankovský (Kanov, Karpíšek), 48. Pechánek (Ficek), 50. Pechánek (Kratochvíl). Rozhodčí: Neťuka - Macháč, Prokop. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Fotogalerie

Tábor na rozdíl od Benátek už v zápase neměl co ztratit, ani co získat. Benátky však mohly stále pomýšlet na vylepšení postavení v tabulce o jednu příčku směrem vzhůru.

Do utkání vstoupili bezesporu lépe domácí, ač to nebyly góly z kategorie nejpěknějších. První branku vstřelil v šesté minutě Tomáš Kaulfus. Jeho dělovka si našla cestu i přes nejistého gólmana Jiřího Anderleho. O tři minutky později kombinovali domácí před bránou Tábora, kotouč nakonec vystřelil Josef Skořepa. Puk se odrazil od gólmana a třepetal se na brankové čáře. Anderle při snaze puk pokrýt srazil hokejkou touš do brány. To byly poslední Anderleho vteřiny v zápase. Trenér Pařízek se rozhodnul pro výměnu brankářů a mezi tři tyče se tak postavil Václav Pipek. Po dvou gólech to vypadalo, že Tábor bude hrát poslední zápas základní části naprosto odevzdaně a šetřit síly na play-off. Opak však byl pravdou. Hosté se po výměně gólmana dali do kupy a Benátky do větších ohrožení svoji branky nepouštěli. Vyjímkou byl začátek 15. minuty. Josef Skořepa, ač tísněn hostujícím obráncem, dokázal nebezpečně zakončit sólový průnik. Levý Pipkův beton neměl ale pro Skořepovy útočné choutky pochopení.

Ve 25. minutě se dostal ke slovu kdo jiný než Lukáš Zajíček. Svoji střeleckou extratřídu předvedl i proti Táboru. Po nahrávkách Maříka a Kocmana nekompromisně skóroval a poslal tak Benátky již do třígólového vedení. Z něj se ale neradovaly dlouho. Tábor potřeboval pár vteřin na to, aby bleskově kontroval. První branku v zápase si připsal táborský junior Pechánek. Ke konci 35. minuty ale dostal puk na levém kruhu kapitán Benátek Jiří Jakeš a svoji střelou překonal Václava Pipka. Benátky dohrály druhou třetinu s naprostým přehledem.

O přestávce se ale nejspíš dověděly o příznivém vývoji zápasu Vajgar - Chrudim a na jejich hokejky se čím dál častěji vkrádala nervozita. Tábor se sympaticky nevzdával ani v zápase, v němž mu o nic nešlo. Tři minuty po úvodním vhazování třetí třetiny vypálil od modré Jan Kanov a Pavel Jankovský usměrnil puk za záda Jana Hanouska. A táborská jízda pokračovala.. Brankář Hanousek byl na zemi, domácí obránci nedostatečně pokryly dravé táborské útočníky a rezultoval z toho třetí gól Jihočechů. Pod ruku benáteckého brankáře nasměroval svoji střelu Radek Pechánek. Podobně vypadala situace i při třetím gólu Kohoutů. Hanousek vyrazil tři po sobě jdoucí dorážky, až se k puku dostal opět Radek Pechánek a zblízka Hanouska překonal. Jako junior tak šel týmu příkladem, když dokázal zkomlpetovat hattrick.

V tu chvíli to pro Benátky nevypadalo dobře. Ztratily třígólové vedení a soupeř byl evidentně na koni. To ale hráče od Jizery nezlomilo. V 52. minutě přavážil gólové misky vah na benáteckou stranu po asistenci Martina Maříka exboleslavský Martin Krupka. Domácí si hlídali těsný náskok. Čtyři minuty před koncem mohl definitivně rozhodnout Josef Skořepa. Jeho prudkou střelu však zastavilo břevno táborské klece. Ke konci zápasu přidělal šediny na vlasech trenéra Koldy Petr Klaban, když po zbytečném faulů poslal Benátky do tří. Naštěstí ani Tábor nehrál zcela disciplinovaně a i Jihočeši se nechali vyloučit. Tábor dohrával bez brankáře Pipka, ale ani power-play nedokázala stav zápasu zvrátit.

Benátky se díky výhře Vajgaru nad Chrudimí dostaly na druhou pozici a výhodu domácího prostředí tak neztratí ani v případném semifinále play-off.