8. 3. 2012 | Ondřej Kubát, Ondřej Kubát, Tomáš Nejedlo

Benátky na Olomouc raketově vlétly a odvrátily druhý mečbol

ČF6, čtvrtek 8. 3. 2012
Benátky n.J. - Olomouc BEN - OLO
Benátecká první třetina snů de facto určila to, že o postupujícím do semifinále play-off první hokejové ligy se rozhodne v sobotu v Olomouci. Středočeši totiž v úvodní desetiminutovce třikrát skórovali, hostům nepomohla ani změna gólmanů. Náhradník Žigárdy inkasoval ještě z hole Skalického. Poté se ozvali i Hanáci, zlepšili hru a postupně stahovali manko. V době jejich největšího tlaku ale svým druhým zásahem v utkání definitivně rozhodl Josef Skořepa. Rozhodnutí tak padne v sobotu 10. března v Olomouci, hrát se bude od 17 hodin!
Benátky n.J.: Stejskal (27. Blažíček) - Jaroměřský, Šimek, Niko, Říha, Pabiška, Vála - Liška, Klimt, Vlach, Kopic, Král, Kellner, Jonák, Skořepa, Skalický, Vařecha, Weiss, Kouřil, Plodek.
Olomouc: Kašík (10. Žigárdy) - Lhotský, Staněk, Kotvan, Ondrušek, Janáček, Nedbálek, Vrána, Horák - Kucharczyk, Dopita, Selingr, Pekr, Řípa, Haluza, Haas, Ministr, Šlahař, Pšurný, Kolouch, Vodný.
Branky a nahrávky: 5. Vlach (Vála), 5. Skořepa (Skalický, Jonák), 10. Klimt (Liška, Vlach), 16. Skalický, 58. Skořepa (Klimt) - 25. Haluza z TS, 27. Řípa (Haluza), 53. Kucharczyk (Ministr, Staněk). Rozhodčí: Pešina, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5 + navíc Selingr (OLO) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 668. Střely na branku: 28:44.

Olomouc postrádala ve své sestavě potrestaného Bartoně, chyběli i Kucsera s Walkerem, které nahradili Horák, Haas a Vodný. Naopak Benátkám poprvé chyběl kvůli startu extraligového play-off gólman Vošvrda a také obránce Vitásek, který byl potrestán disciplinární komisí ČSLH.

Zatímco v předchozích duelech série začaly zápasy oboustranně opatrně, v tom šestém začala Olomouc velmi špatně. Inkasovala totiž čtyři rychlé branky. V páté minutě se nejprve střelou zblízka trefil Jaroslav Vlach, pár vteřin na to ujel Josef Skořepa, udělal forhendový blafák a Středočeši vedli 2:0.

Trenéři Fiala s Tomajkem reagovali oddechovým časem, ale Hanákům to nepomohlo, neboť v desáté minutě inkasovali potřetí z hole Tomáše Klimta. To už bylo hodně i na Kašíka, který přepustil místo Žigárdymu. A aby toho nebylo málo, prosadil se ještě ve vlastním oslabení při hrubce v rozehrávce Daniel Skalický, který vymetl šibenici Žigárdyho branky.

Viditelně otřesená Mora ovšem zbraně nesložila, naopak se snažila dál. A ovoce to přineslo v pětadvacáté minutě. Po faulu Jaroměřského na Haluzu odpískal sudí trestné střílení a sám postižený Petr Haluza ho proměnil.

Za minutu a půl si domácí vsítili vlastní branku po velkém závaru před vlastní svatyní. Jako poslední se kotouče dotkl Jiří Řípa. Ke střídání brankářů se odhodlal i trenér Benátek, Stejskala nahradil Blažíčkem. Rázem tak bylo o co hrát, obě mužstva si tvořila šance, mírně aktivnější ale byli hokejisté od Jizery.

V poslední dvacetiminutovce vrhli Olomoučtí všechny síly do útoku, ale dlouho se nemohli prosadit. Až sedm minut před sirénou ujel domácí defenzivě Radim Kucharczyk a bekhendovým blafákem vstřelil kontaktní gól.

Mora následně svého soupeře jednoznačně přehrávala a tvořila si jednu šanci za druhou. Blažíček se ocitl v ohni střel, zaskvěl se především proti velké šanci Kucharczyka, vychytal i Koloucha. Čas pro hosty utíkal jako Usian Bolt.

Paradoxně v době největšího tlaku Hanáků udeřili domácí. Do otevřené obrany ujel Josef Skořepa a v samostatném úniku se nemýlil.

Kohouti tak promarnili i druhý mečbol, o postupujícím do semifinále se rozhodne v sobotu v sedmém zápase na olomouckém ledě (17:00).

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Zápas měl administrativní předehru, kdy za nás nemohl nastoupit Ondra Vitásek. Myslím si, že naše mužstvo to cítilo jako křivdu a určitě to byl moment, který ho nakopl. To jsou dny, kdy přes mužstvo vlak nejede. Samozřejmě to hráči bezvadně vyjádřili brankami v první třetině. Možná naší nezkušeností nebo uspokojením jsme Olomouc ve druhé třetině pustili zpět do hry. V závěru se projevil morál našich kluků, ještě jsme dokázali vstřelit gól. Zápas jsme zvládli. Je to den, kdy je člověk rád, že může s takovými hráči spolupracovat. Play-off je svátek. Máme nějaké šrámy, někdo hraje se sebezapřením, to je potřeba ocenit. Klobouk dolů před kluky."

Petr Fiala, trenér Olomouce
"Domácí měli vynikající první třetinu. My jsme zmatkovali, nehráli jsme vůbec dobře. Hlavně jsme chodili dva hráči k jednomu a neměli jsme obsazené útočníky. Z toho pramenilo na málo střel hodně šancí a góly. Poté jsme to nějakým způsobem honili, ale to už bylo pozdě. Za první třetinu jsme dostali pěkný políček. Benátky jsou natolik dobrým mužstvem, že se pak takové manko těžko dohání."