15. 9. 2012 | Tomáš Nejedlo

Benátky nastřílely Olomouci půltucet a berou první výhru

2., sobota 15. 9. 2012
Benátky n.J. - Olomouc BEN - OLO
Deset gólů měli možnost vidět diváci, kteří zavítali na benátecký zimní stadion na utkání druhého prvoligového kola mezi domácími hokejisty a hráči Olomouce. Spokojeni byli po závěrečném zvuku sirény Středočeši, kteří Hanákům nastříleli šest gólů a berou první letošní výhru. Už v první třetině padlo pět gólů, Benátečtí dvakrát dotahovali. Nakonec skóre otočili a ve vysokém tempu si svůj náskok pohlídali. Nyní už se zraky Benáteckých upínají ke středě 19. září, kdy Benátky čeká okresní derby v Mladé Boleslavi!
Benátky n.J.: Vošvrda (Stejskal) - Vitásek, Šimek, Štich, Kajínek, Vála, Kolmann, Ulrych, Říha - Klimt, Skořepa, Vlach, Jonák, Plodek, Skalický, Bulíř, Král, Bárta, Kopic, Bortňák, Jech.
Olomouc: Kašík (Halász) - Janáček, Houdek, Nedbálek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Valenta, Lhotský - Selingr, Diviš, Kucharczyk, Herman, Řípa, Pekr, Hampl, Kolouch, Kucsera, Zbořil, Králík, Švaňhal.
Branky a nahrávky: 11. Bortňák, 13. Bárta (Bulíř, Říha), 14. Klimt (Skořepa, Vlach), 26. Plodek (Jonák), 43. Bulíř (Král), 53. Bortňák - 8. Pekr (Řípa, Herman), 11. Herman (Pekr, Řípa), 34. Kucharczyk (Hampl, Diviš), 60. Diviš. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 295. Střely na branku: 35:23.

Úvodní třetina nabídla divákům na benáteckém zimním stadionu nebývalou přestřelku a také pět gólů. Duel totiž začal ve velkém tempu a přicházely také šance. Po úvodním oťukávání přišla první větší šance po třech minutách hry. Do střelecké pozice si nabruslil Radim Kucharczyk a jen těsně přestřelil Vošvrdovu branku. Další svou šanci už Kohouti proměnili. Povedenou souhru završil gólovou střelou Matěj Pekr, který byl sám před Vošvrdou a poradil si s přehledem - 0:1. Benátečtí přispěchali s odpovědí poměrně záhy. Dalibor Bortňák prokázal hlad po gólu a s přispěním olomouckých zadáků dotlačil puk za Kašíka - 1:1. Ještě v téže minutě Mora opět vedla. Jakub Herman našel skulinku mezi Vošvrdovými betony - 1:2. S góly se v tu chvíli roztrhl pytel. Bulířův přesný pas přetavil v gól tvrdou a přesnou střelou Michal Bárta - 2:2. To ovšem nebylo ze strany domácích vše. Sotva se Hanáci otřepali z vyrovnání, už opět inkasovali. Parádní sólo předvedl zkušený Tomáš Klimt, položil si Kašíka a bekhendem se trefil naprosto přesně pod víko, Benátky poprvé v utkání vedly - 3:2.

Že Olomouc byla ze ztráty náskoku poněkud zaskočena, bylo vidět i v úvodu druhé třetiny. Brankář Kašík měl více práce a musel čelit atakům soupeřů. Mladý olomoucký gólman se pořádně zapotil na konci 23. minuty, kdy napřáhl Lukáš Král a neposedný puk propadl Kašíkovi výstrojí a naštěstí pro brankáře hostí se vykutálel jen těsně vedle levé tyčky jeho branky. Poté se naskytly Benáteckým dvě přesilovky, což hráče od Jizery dostalo na koně. Vše vyústilo ve čtvrtou branku Středočechů. Jonák se zbavil soupeřů, přihrávkou na vrchol brankoviště oslovil Jana Plodka, který zametl touš za Kašíka - 4:2. Poté dostali možnost hrát dvě přesilovky i Hanáci. Gól však vstřelili při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Jednoduchou a hlavně účinnou akci předvedl zpoza branky nahrávající Hampl a do odkryté části Vošvrdovy branky zakončující Radim Kucharczyk - 4:3. Benátky mohly odpovědět po Bártově teči Štichovy střely, puk skončil vedle klece Hanáků. Těsně před koncem druhé třetiny vychytal Kašík gólovku Vlacha z bezprostřední blízkosti, čímž uchránil hosty od jistého gólu.

S nástupem do třetí třetiny byla situace v utkání stále otevřena. Olomouc se snažila dotáhnout jednobrankové manko, několikrát také nebezpečně ohrozila brankáře Vošvrdu. Jenže už po dvou a půl minutách hry v poslední periodě svěřenci koučů Fialy a Tomajka inkasovali popáté. Lukáš Král za brankou míchal puk doslova jako kuchař, aby ho následně předložil hladovému Michalu Bulířovi, jehož rána našla cíl - 5:3. Olomoučtí sice dřeli, jenže benátecká obrana v důležitých chvílích pracovala na výbornou. V 53. minutě se zřejmě z přemíry snahy otevřel na útočné olomoucké modré mezi zadáky Mory prostor pro Dalibora Bortňáka, který se téměř přes celé hřiště vydal do samostatného nájezdu a střelou mezi Kašíkovy betony rozjásal ochozy - 6:3. Poslední slovo měli přece jenom Olomoučtí. V době, kdy se utkání nachýlilo svému konci, nejprve Richard Diviš nastřelil tyčku, avšak poté si vše vynahradil a určil konečný výsledek utkání - 6:4.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Myslím si, že jsme hráli dobře a že jsme byli lepším mužstvem. Udělali jsme si však sami problémy. Prohrávali jsme 0:1, což jsme otočili, poté jsme šli do dvoubrankového vedení. Vyrobili jsme ovšem hloupé fauly. Následně jsme odevzdali kotouč ve středním pásmu a soupeř se dostal do kontaktu. Ze zápasu máme také hodně poznamenaných chyb, které soupeře držely ve hře. Myslím si, že dnes jsme hráli tak dobře, že jsme na tříbrankový rozdíl mohli odskočit klidně i dřív a zápas bychom dohráli ve větším klidu. U inkasovaného gólu v závěru zase najdeme individuální chybu hráče, kterou si v pondělí u videa pojmenujeme. To se nemůže dělat, protože vás taková chyba dostane dolů, a pak se z toho těžce dostáváte. Tohle nemůžeme tolerovat."

Jan Tomajko, asistent trenéra Olomouce
"Pro nás to moc příjemné hodnocení není, protože jsme inkasovali šest gólů, což bychom dostávat neměli. Domácí nám utekli na 5:3, to se nám už těžko dohánělo. Šestý gól už byl takový hřebíček."