16. 1. 2021 | Robert Schedling, Martina Kramerová

Benátky nedaly ani gól! Z Frýdku si vezou porážku

21., sobota 16. 1. 2021
Frýdek-Místek - Benátky n.J. JFM - BEN
Benátky zavítaly v rámci 21. kola Chance ligy na ledovou plochu Frýdku-Místku, proti soupeři ze spodních pater tabulky se jim ale nedařilo. Rysi nasázeli do benátecké klece pět branek, na které nedokázal tým v čele s kapitánem Pabiškou zareagovat. Benátečtí se tak z druhého konce republiky vracejí s prázdnou. Nutno však podotknout, že porážka 0:5 je pro hosty až příliš krutá. Svědčí o tom i vyrovnaný počet střel na branku, či dvě nastřelené tyčky v průběhu utkání. Takový však bývá hokej, nezbývá než se dobře připravit na středeční domácí souboj s Prostějovem.
Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Zahradníček, Šepelev, Husák, Repe, Z. Malík, J. Michálek – Šedivý, Mikulík (C), R. Veselý – Klimša (A), Peterek, Martynek (A) – D. Kindl, Stuchlík, Tomi – Ramik, Przybyla, Matiaško.
Benátky n.J.: Žajdlík (Vopravil) – Cibulka, Aubrecht (A), Böhm, Štibingr, Kollert, Bieniek, Kovář – Hujer, A. Dlouhý, Rychlovský – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Strnad, Jansa, Drábek – Vomáčka, Šafařovský, Putz.
Branky a nahrávky: 12. Przybyla (Ramik, Zahradníček), 28. Klimša (Mikulík), 36. Husák (Martynek), 42. Repe (Tomi, D. Kindl), 53. Przybyla (Ramik). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Měkýš, Vašíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 5:0.

V úvodní dvacetiminutovce byli domácí aktivnější, než soupeř (poměr střel vyzněl pro Trličíkův celek 12:7), svou převavhu ale Rysi dokázali přetavit pouze v jeden vstřelený gól. Ten padl ve 12. minutě a postaraly se o něj "mladé pušky". Mladíček Ramik se šikovně uvolnil po levici hostujícího gólmana a chytrou žabkou vybídl ke skórování Dana Przybylu - 1:0. Pro jednadvacetiletého forvarda Rysů to byla jeho premiérová trefa v letošní sezoně.

Další průběh střetnutí už byl daleko vyrovnanější. V polovině 28. minuty šli domácí do dvoubrankového vedení. V přesilové hře našel kapitán Mikulík najetého Davida Klimšu. Ten si nejprve puk přiklepl pravou bruslí a následnou ranou nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 2:0. Necelých pět minut před uplynutím druhé periody se Rysi ujali vedení 3:0. Od zadního mantinelu vrátil puk před benáteckou branku Martynek, černý touš si následně proklestil cestu až k obránci Patriku Husákovi, který dělovkou nedal šanci Žajdlíkovi v hostující brance - 3:0. Tříbrankové vedení frýdecko-místecký tým do třetí části střetnutí uklidnil.

A Rysi byli nadále při střelecké chuti. Na začátku třetí třetiny bylo na domácí straně ještě veseleji, když se od modré prosadil obránce Jurij Repe - 4:0. Jeho nahozený puk na hostující branku nenašel nic, co by jeho letu zabránilo v cestě. Aby toho nebylo málo, tak Rysi přidali Benáteckým na cestu domů i pátý gól. Bylo to na začátku 53. minuty a opět v tom měly prsty "mladé pušky". Ramikovi se podařilo při chybě v rozehrávce vzít soupeři puk, rychlým přiťuknutím vybídl do akce Dana Przybylu, který povedenou kličkou do bekhendu nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 5:0.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Dnešní zápas ukázal, že máme v týmu mladého a nadějného brankáře, který vychytal svou první seniorskou nulu. Opravdu musím zdůraznit, že ji vychytal. Suchoš tam měl spoustu skvělých zákroků a díky tomu tu nulu i má. Samozřejmě, že soupeř k nám přijel mladý a snaživý. Bojovali a je třeba si i přiznat, že v druhé části druhé třetiny měli dost příležitostí, aby nám dokázali vstřelit nějakou tu branku. A to hlavně díky nedůslednosti v předbrankovém prostoru. Z naší strany to nebyl určitě nejlepší hokej, dokázali jsme v minulém domácím střetnutí hrát daleko lépe. Do sestavy nám však přibyli dnes noví hráči, bylo to ještě takové neučesané, ale určitě nás to musí do dalších dvou duelů, které hrajeme venku, povzbudit.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): My jsme v dnešním utkání dostali lekci z produktivity, kdy soupeř vytěžil z minimum šancí maximum. Podle mě nás nějak herně dnes nepřehrával, byl to spíš takový průměrný prvoligový zápas. My své šance proměnit nedokázali, opět se potvrdilo, že přesilové hry mohou být klíčové a my z nich nedokázali vstřelit tentokráte ani jeden gól. Zápas jsme tedy, co se týče produktivity, nezvládli, jdeme však dál.