24. 1. 2007 | Nikola Matiová, Mirek Ondra

Benátky nedopustily v Pelhřimově překvapení

34., středa 24. 1. 2007
Pelhřimov - Benátky n.J. PEL - BEN

Až do posledních vteřin museli benátečtí hokejisté bránit hubený náskok, což se jim nakonec podařilo. Zápas měl několik shodných rysů s posledním střetnutím v Pelhřimově. Benátkám opět stačily pouhé dva góly k zisku tří bodů a jako střelec se prosadil obránce Petr Pešek. Připsal si tak svou desátou trefu v sezóně. Druhý zásah hostů si připsal také bek, Milan Gajda. Na jeho branku mu nahrála nová akvizice v benáteckém dresu, Petr Jaroš. U obou branek asistoval Martin Kocman a zvýšil si tak bodový náskok nad Martinem Maříkem, který hájí v Turíně české barvy.

Pelhřimov: Novák - Bradáč, R. Domkář, Meloun, Smetana, Zigmund, Musil, Tecl, Hrbatý, Digrin, Kubát, Plachý, L. Domkář, Kraučuk, Hadrava, Koller, Petr
Benátky n.J.: Barek - Gajda, Klouček - Ton, Pešek - Štrach, Kaulfus - Klaban - J. Kadeřábek, Kocman, Skořepa - M. Krupka, L. Krupka, Mácha - Jaroš, T. Kadeřábek, Kristek - Oulík
Branky a nahrávky: 39. Hrbatý - 15. Pešek (Kocman, Skořepa), 29. Gajda (Jaroš, Kocman). Rozhodčí: T.Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:10 (navíc Ton 5+KO). Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1 / 0:2 - 1:2 / 1:2.

Benátečtí hráči vstoupili do utkání s nasazením a důrazem. Gólman Novák, který chytal ze Pelhřimov první zápas, byl zaměstnán od prvních sekund. Ve druhé minutě byl za hákování potrestán hostují hráč, L.Domkář se ujal puku v rohu kluziště, dokázal dojet až před bránu, ale jeho ránu Barek zlikvidoval. Na druhé straně obral domácí o kotouč hráč Lukáš Krupka, ale s jeho střelou neměl Novák problém. Dalším vyloučeným byl opět hostující hráč za krosček. Nejprve měl šanci R.Domkář, hned na to se rozjel rychlý Michal Kraučuk, ale Barek obě dvě rány pokryl. Poté co za hákování odešel sedět Tomáš Klouček, se domácím naskytla krátká přesilovka 5 na 3. Od modrý pálil Bradáč, po něm Zigmund, ale oba nebyli úspěšní. Když byli všichni na ledě, prověřil Nováka Lukáš Krupka a po něm přidal svou tvrdou střelu od modré Milan Gajda. I Benátečtí si zahráli 5 na 3, ze dvou větších šancí však ani jedna nevyšla. 24 vteřin před návratem druhého potrestaného hráče, hosté přesilovku přeci jen využili. Martin Kocman přihrál na modrou Petru Peškovi, a ten propálil vše co mu stálo v cestě – 0:1. Ke konci první třetiny odešel sedět domácí hráč. Benátečtí několika nebezpečnými střelami pálili na Nováka, ten svými zákroky vše zlikvidoval. Jako poslední před sirénou se rozjel Pelhřimovský Tecl, Martin Barek však vytáhnul ze svého bohatého arsenálu výborný zákrok lapačkou.

V úvodu druhé třetiny se k nadchnul k sólovému úniku Libor Domkář, trefil však pouze horní tyč. Další šance byla opět pro domácí, ale Barek měl vše pod kontrolou. V oslabení pro sebe vybojoval puk hráč hostí Petr Jaroš a jeho střela prosvištěla těsně vedle pelhřimovské branky. V čase 28:58 po rychlé akci Jaroše se Skořepou, prostřelil Nováka Milan Gajda a zvýšil stav na 2:0 z pohledu hostů. V době kdy pykal jeden z pelhřimovských hokejistů za podražení, se k nebezpečné střele dostal Martin Krupka. Ta ale byla vytěsněna betony domácího gólmana. Na druhé straně se dostal puk k domácímu Kubátovi, který jel sám na Barka, ale ten betony jeho šanci zlikvidoval. V čase 38:34, snižoval domácí útočník Jan Hrbatý. Přesto že ležel na ledě, puk za Barkova záda dostal – 1:2. Do konce druhé třetiny pořádně vypálil už jen Jiří Kubát.

Do třetího dějství naskočily oba týmy aktivně, neboť výsledek nebyl ještě rozhodnutý. Petr Klaban vyslal dělový projektyl směrem na Nováka, ten ale svými betony vytěsnil kotouč mimo branku. Chvíli na to autor prvního gólu Pelhřimova, Jan Hrbatý, projel přes celé kluziště, za bránou nahrál do jízdy Bradáčovi, ten však mířil vedle Barkovy klece. V 54.minutě poslal k zemi domácího hráče Martin Ton a byl za to potrestán pětiminutovým trestem + do konce utkání. Pelhřimov měl několik slibných šancí na vyrovnání, ale výsledek už se nezměnil. Pochvalu by si jistě zasloužili oba dva gólmani, kteří několikrát své týmy podrželi.