2. 11. 2019 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Benátky obraly druhý Přerov o dva body

20., sobota 2. 11. 2019
Benátky n.J. - Přerov BEN - PRE
Benátečtí hokejisté před reprezentační přestávkou vybojovali před vlastními diváky velmi cenné dva body v utkání proti favorizovanému Přerovu. Samotné utkání se pro domácí hokejisty nevyvíjelo úplně nejlépe. Z úvodního tlaku vytěžili hosté branku kapitána Sýkory, to byl ale také jediný zásah za zády výtečného brankáře Žajdlíka. Ve druhé periodě vyrovnal při přesilové hře Duda. Třetí třetina nabídla velice zajímavý a také napínavý hokej se šancemi na obou stranách, leč bez brankového zápisu. Branka nepadla ani v prodloužení. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Druhý bod přisoudil svému týmu v deváté sérii Adam Klapka.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) - Buchtela, Kunst, Bukač, Žůrek, Niko, Aubrecht - Duda, Šír, Průžek - Rychlovský, Najman, Klapka - Šeliga, Chrtek, Wiencek - Šafařovský.
Přerov: Klimeš (Postava) - Černý, Krisl, Zbořil, Kubeš, Čáp, Weinhold - Navrátil, Pšurný, Doležal - Číp, Hejcman, Moučka - Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš - Dvořák, Sýkora, Süss
Branky a nahrávky: 35. R. Duda, rozh. náj. Klapka - 6. T. Sýkora (Kubeš, F. Dvořák). Rozhodčí: Barek, Pavlovič - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 219. Střely na branku: 19:29.

Úvod utkání vyšel lépe hostujícímu Přerovu. Časomíra odkrojila pět minut a favorit duelu se radoval z vedení. Po pěkné souhře Kubeše zasahoval Žajdlík, od nějž se puk odrazil přesně na hokejku zkušeného Tomáše Sýkory, který po ledě neměl problém otevřít skóre utkání – 0:1. První třetina plynula v poklidu, diváci na benáteckém zimním stadionu neregistrovali příliš šancí. Více ze hry měli přece jenom hokejisté Přerova, avšak jistý Matěj Žajdlík za sebe žádný další puk v této části hry nepustil.

Ve druhé třetině se přece jenom osmělili domácí hokejisté a opticky srovnali obraz hry. Přesto mohli zkraje 34. minuty prohrávat o dvě branky. To by ovšem Jiří Krisl nesměl napadnout brankáře Žajdlíka, což neuniklo rozhodčímu Pavlovičovi a gól hostí pro faul neuznal. O minutu později se štěstí otočilo na benáteckou stranu. V oslabení Přerovští vyhazovali puk „po prknech“ a odražený kotouč se dostal k Radku Dudovi, který překonal překvapeného Klimeše - 1:1.

Vstřelený gól domácí nakopl a další šanci měl benátecký rychlík Průžek. Ten nahrával před branku, kam se poté opět vrátil a mířil těsně vedle. Tlak Středočechů pokračoval. Po další akci se ke střele dostal dlouhán Klapka – dělovka Klimeše nevystrašila, výborným zákrokem udržel vyrovnaný stav.

Začátek poslední periody patřil Zubrům. Akce Pšurného s Doležalem jen těsně neskončila gólem, následně měl velkou příležitost Goiš. Ani on ale nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Benátek. A do třetice šance Zubrů! Po třech minutách hry se zjevil před Žajdlíkem Moučka a opět z tohoto souboje vyšel lépe benátecký gólman – i tak stejně o pár minut později, když hostující útočník trefil břevno!

Duel tak dospěl do prodloužení, v němž měli malinko více ze hry domácí hokejisté. Žádná z jejich příležitostí se neujala, a tak se šlo na nájezdy. Ty dospěly až do deváté série a tam rozhodl Adam Klapka - 2:1. Dva body slavili Benátečtí, zatímco Zubři se museli spokojit s bodem.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Po sérii utkáních, ve kterých jsme nebodovali, ale hráli velice slušný hokej, se nám dnes podařilo bodovat. Stál proti nám silný soupeř. Zápas jsme ale zvládli, kluci hráli výborně. Urvali jsme dva body, za které jsme rádi. Utkání nebudu rozebírat do detailů. Nyní si odpočineme a připravíme se na další část soutěže.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Určitě jsme rádi, že jsme získali bod. Co mě ale nejvíce trápí je to, že dnes dostalo fair play na prdel. Byl bych rád, kdyby se to takto napsalo. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale toto není normální. Více to nechci rozvádět. Toto ale bylo lehce za hranou. Jak jsem řekl, pro nás je to dobrý bod.