14. 12. 2022 | Tomáš Nejedlo

Benátky opět nadělovaly, Řisuty to odnesly osmi góly

25., středa 14. 12. 2022
Benátky n.J. - Řisuty BEN - RIS
V minulém domácím zápase předvedli benátečtí hokejisté s Příbramí skvělý obrat a nastříleli sedm gólů. Tentokrát řádění Benáteckých odnesly osmi inkasovanými brankami poslední Řisuty, které přijely jen s dvanácti hráči do pole a předvedly sympatický výkon. Přestože benátecký výkon měl v některých pasážích zápasu k ideálu daleko, vysoká výhra 8:4 se stejně jako tři body do vyrovnané tabulky určitě počítají. Jako s Příbramí, i proti Buldokům řádil nejproduktivnější hráč Benátek - Kamil Bříška. Ten jejich konto zatížil čtyřmi brankami a opět potvrdil, jak je pro tým důležitý. Další duel čeká Benátky v sobotu v Praze na Kobře a bude to přímý souboj o udržení horní osmičky v tabulce.
Benátky n.J.: Sejpal - Mrkvička, Klodner, Mašek, M. Tondr, Čížek, Němeček - L. Tondr, Bříška, Zumr - Šíma, Šafránek, Jankovský - Dvořák, Král, Hejňák - Hašlar.
Řisuty: Šubrt - Řepka, Potechin, Janda, Zich, Pokorný - Bláha, Rendla, Petráš, Sýkora, Chamrád, Pejchal, Bílek.
Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Němeček, Král), 14. Bříška (Zumr, Mrkvička), 30. Dvořák (Král, Němeček), 38. Bříška (Zumr), 42. Čížek (Šafránek, Dvořák), 49. Bříška (Zumr, L. Tondr), 55. Bříška (Zumr, Klodner), 56. Šafránek (Jankovský, Dvořák) - 23. Petráš (Janda, Potechin), 24. Rendla (Pejchal, Petráš), 40. Bláha (Sýkora, Zich), 53. Potechin (Bláha, Pokorný). Rozhodčí: Valda - P. Beneš, Kurtin. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 39:33.

V první třetině Benátečtí plnili roli favorita, i když jejich náskok mohl být rozhodně vyšší než dvoubrankový. První branka padla v 5. minutě, kdy junior Němeček od modré čáry vybídl k teči Jana Dvořáka a ten usměrnil puk za Šubrta - 1:0. Své samostatné úniky v první části hry ke gólové tečce nedovedli špílmachři první benátecké lajny Lukáš Tondr a Kamil Bříška, velkou šanci nedal ani jejich parťák z formace Dominik Zumr. Přesto ještě jeden gól od této lajny padl. Zumrovu odraženou střelu si našel Kamil Bříška a krásnou střelou do šibenice odstartoval svůj gólový večer - 2:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel hostům, vyražený puk Sejpalem zametl do branky Zdeněk Petráš - 2:1. Za minutu už bylo vyrovnáno, zmatku před benáteckým brankovištěm využil Matyáš Rendla a procpal kotouč za brankovou čáru - 2:2. Do vedení domácím pomohla nenápadná akce, kdy z křídla před branku "centroval" Petr Král a Jan Dvořák prokázal, že mu v posledních zápasech teče do branky opravdu jdou - 3:2. Další benátecké šance zůstaly pohříchu nevyužity, a tak udeřily Benátky při vlastním oslabení. Kamil Bříška si v ideální parketě mezi kruhy věděl rady a střelou pod víko zvýšil - 4:2. Přesto hosté ještě dokázali odpovědět, odražený puk si našel Martin Bláha a střelou po ledě skrz Sejpalovu výstroj skóroval - 4:3.

Klidu domácím přidala hned druhá minutu poslední dvacetiminutovky. Od mantinelu střílel Václav Čížek a dokonale využil zakrytého výhledu brankáře Šubrta - 5:3. Přesně v čase 49:00 přišla další trefa Benátek, Zumr si proklestil cestu před branku a dorážku pohotově zametl do branky Kamil Bříška - 6:3. V 53. minutě se ještě naposledy připomněli bojující hosté, Michail Potěchin vystřelil a s pomocí tyčky překonal Sejpala - 6:4. Benátky na to ještě odpověděly dvěma trefami. Čtvrtá trefa Kamila Bříšky a čtvrtá asistence Dominika Zumra ukázaly jak je hokej jednoduchý, jen se to musí umět... Přihrávka od mantinelu, zpracování a tvrdá střela pod břevno - 7:4. V 56. minutě tečku výhře Benátek dala exkolínská kombinace Václava Jankovského a Davida Šafránka, kdy vymíchali už unavené Buldoky a benátecký střelec měl už úlohu snadnou - 8:4.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Pro nás to jsou dobré tři body z domácího prostředí. Zrodil se vysoký výsledek, avšak utkání tomu úplně neodpovídalo. Prokousávali jsme se třetinami k tomuto výsledku. Nebyl to lehký zápas.

Pavel Křepelka (HC Řisuty): Myslím si, že dnešní zápas dopadl z našeho pohledu až krutě. Bohužel jsme přijeli pouze s dvanácti hráči do pole, kteří podali výkon na hranici svých možností. Zbytečnými chybami jsme domácím pomohli k tomu, aby nám vstřelili osm branek.