16. 11. 2013 | Matěj Hráček, Matěj Hráček, Radek Barkman

Benátky opět uspěly venku, vezou tři body z Třebíče

23., sobota 16. 11. 2013
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN
Hokejisté Benátek nad Jizerou už nejsou posledním celkem prvoligové tabulky. Zasloužili se o to vítězstvím na ledě Třebíče v poměru 2:1. O tříbodový import bodů zpět do Benátek se svými trefami zasloužili premiérově skórující obránce Tomáš Havlín a také Petr Kica. Svěřenci trenéra Filipa Pešána mají momentálně na dvanáctém místě tabulky před posledním Mostem i předposledním Ústím náskok dvou bodů.
Třebíč: Falter – Rangl, Dlapa, Dujsík, Bilčík, Dietz, Peroutka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Nahodil, Mikeska – Křivohlávek, Kaut, Fořt – Přibyl, Kadela, Čech.
Benátky n.J.: Lukáš – Niko, Havlín, Pyrochta, Vitásek, Kajínek, Šefl – Kica, Plodek, Bárta – Klimt, Skořepa, Skalický – Špaček, Zacha, Krejčík – Bittner, Mikyska, Maďar – Jonák.
Branky a nahrávky: 60. Vondráček (Kaut) – 30. Havlín (Kica, Plodek), 59. Kica (Vitásek, Bárta). Rozhodčí: Mertl – Jílek, Kotlík. Vyloučení: 3:7, navíc Pyrochta (BEN) 10 min os. trest. Bez využití . V oslabení: 0:0. Diváci: 1580. Střely na branku: 47:26.

Zápas, ve kterém se střetla mužstva Horácké Slavie a Benátek nad Jizerou, měl mít podle papírových předpokladů favorita, Horáckou Slavii Třebíč. Tak nějak ale od první minuty bylo znát, že to tak jednoznačné rozhodně nebude. Úvodní třetina byla spíše taktickým bojem, mnoho šancí jsme nezaregistrovali ani na jedné straně.

Bohužel na tom nezměnily nic ani tři přesilové hry, které Horácká Slavia v úvodní třetině měla k dispozici. Hosté z Benátek si zahráli jednu přesilovou hru v úvodní dvacetiminutovce, ale ani ta nebyla využita.

Hokej to byl vskutku spíše úporný, bojovný, brankáři příliš práce neměli. Bezbrankový stav přesně odpovídal předváděné hře obou mužstev na ledové ploše třebíčského zimního stadionu. Obrazem hry pak byla také situace v hledišti, kdy jsme sledovali spíše zápas s komornější atmosférou.

Ani prostřední část hry nepřinesla herní zlepšení. Pořád jsme ve hře shledávali více urputnosti, než nějaké hokejové lehkosti. Hrálo se převážně ve středním pásmu, kde se obě mužstva přetahovala o kotouč.

Ačkoliv herní obraz byl stejný, jako v úvodu zápasu, alespoň jsme se dočkali branky zápasu. A byli to hosté, kteří se poprvé radovali ze vstřelené branky. Tomáš Havlín napřáhl svoji hokejkou od modré čáry a brankář domácích Falter nestihl včas nepřehledné situaci sklapnout betony a hosté vedli.

Vyrovnání mohl těsně před druhou sirénou zařídit domácí forward Kaut, který v oslabení ujížděl tváří v tvář na brankáře hostujících Benátek, jeho pokus se ale neujal. Hosté tak po čtyřiceti minutách hry vedli 0:1.

Prokletí přesilových her pokračovalo pro domácí i v poslední třetině, hned další tři početní převahy mužstvo trenéra Pokorného nedokázalo využít. I když je pravdou, že v poslední třetině jsme sledovali ze strany Horácké Slavie nejlepší výkon. Mnohokráte se podařilo soupeře uzamknout v jeho obranném pásmu, ovšem chyběla tomu přesnost a razance.

Přesnost a razance byla problémem hlavně tedy v početních výhodách, kterých bylo i v poslední třetině pro Horáckou Slavii dost. Třebíčští se prostě a jednoduše vrhli na útok, kdy se snažili za každou cenu vyrovnat. Na pozoru se pak náhle musel mít i domácí gólman Falter, který zlikvidoval samostatný únik Plodka.

V závěru zápasu si kouč Třebíče vzal oddechový čas na válečnou poradu, ale následné prohrané buly v útočném pásmu přineslo hostům střelou do prázdné brány vedení 0:2. Trefil se Petr Kica. V poslední minutě se podařilo prosadit se i Třebíčským. Střelou z mezikruží se trefil Tomáš Vondráček, to ale bylo ze strany domácích vše.

Bílé hvězdy tak doslova darovaly tři body do Benátek nad Jizerou, které svým přístupem snad podcenili, neboť poslední třetina ukázala, že když mašina se jménem Třebíč zapne na plné obrátky, je na ledě lepší, ovšem dnes jedna třetina na plný výkon proti tak houževnatému soupeři málo.

Kamil Pokorný (Třebíč): Já jsem zklamaný. Jak z výsledku, tak také z předvedené hry. Protože jsou prohry, kdy odcházíte se vztyčenou hlavou, ale bohužel dnes tomu tak není. Z naší strany to byla zbabělá hra. Můžeme jeden gól dostat, ale musíme se více porvat v útoku. A většina hráčů dnes uhýbala, nešla do prostoru před bránou, nevzala na sebe zodpovědnost ke střele. Tohle všechno měli hráči v pokynech, ale nic tam z toho nebylo. Soupeř hrál aktivně, výborně bruslil a většina našich hráčů na to vůbec nenašla recept.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou: Samozřejmě spokojenost, vezeme cenné body z Třebíče. Snažili jsme se hrát celoplošný fyzický hokej. Bylo to podpořeno i dobrým výkonem brankáře. Akorát škoda toho jednoho gólu, kdy mohli domácí ještě zdramatizovat utkání. Vyloženě na Třebíč jsme se nepřipravovali. Víme, že hrají perfektně do obrany, což předvedli i u nás v Benátkách. Dnes nám stačily dvě branky, jsme rádi za ten výsledek, protože pro nás jsou důležité body.