26. 8. 2020 | Ondřej Nejedlo

Benátky opět vstřelily šest branek

přát., středa 26. 8. 2020
Benátky n.J. - Sokolov BEN - SOK
Podruhé v řadě zatížili benátečtí hokejisté konto soupeřova brankáře šesti góly. Tento jejich přesnou mušku odnesli hráči Sokolova. Ti v Benátkách nezanechali vůbec špatný dojem a přispěli tak k vysoké kvalitě přípravného utkání. Domácí ale jejich chybičky nemilosrdně trestali. V průběhu druhé třetiny se ujali vedení již 5:1 a zápas zkušeně dovedli k vítěznému cíli.
Benátky n.J.: Pařík - Kolmann, Böhm, Kovář, Kunst, Had, Aubrecht - Dlouhý, Jansa, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Wiencek, Šafařovský, Cikhart - Kotyza, Šeliga, Žemba.
Sokolov: Hamrla - Klejna, Rulík, Zeman, Kadeřávek, Klodner, Přindiš, Zavřel - Kadlec, Kverka, Vracovský - Prymula, Vrána, Kropáček - Šik, Rohan, Švec - Prošek.
Branky a nahrávky: 8. Dlouhý (Špaček, Kolmann), 16. Pabiška (Čederle), 18. Cikhart (Dlouhý), 24. Čederle (Jiruš), 40. Jansa (Cikhart, Dlouhý), 56. Dlouhý (Špaček) - 12. Prošek (Vrána, Přindiš), 40. Kadlec (Klejna), 60. Klejna (Kverka). Rozhodčí: Bernat, Wagner - Bosák, Kettner. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 110. Střely na branku: 32:37.

Hosté vlétli do utkání s velmi dobrým pohybem a brankář Pařík, který poprvé letos oblékl benátecký dres, musel několikrát prokázat své kvality. Jen v úvodní minutě mu na konto přibyly tři zásahy! Postupem času domácí vyrovnali hru a také oni si vypracovali své příležitosti. Dlouhému poskakoval kotouč před brankovištěm kolem hokejky, za Hamrlovými zády ale nekončil. Chvíli poté nepřesně rozehrál Böhm, puku se chopil Vrána, objel domácí svatyni a našel Prymulu, Pařík se ale znovu činil. V 8. minutě domácí udeřili. Špačkovu teč ještě Hamrla vyrazil, číhající Adam Dlouhý ale dopravil puk přesně na místo určení. Poté měli hosté výhodu přesilové hry, avšak Wiencekův faul nepotrestali. Mrzet je to příliš nemuselo. Chvíli po skončení početní výhody totiž vytvořili před Paříkem závar, a byť se benátecký brankář prezentoval dalším úspěšným zákrokem, Radku Proškovi se přesto podařilo vyrovnat. Hosté poté nepotrestali ani další faul domácího Aubrechta, navíc při vlastní přesilovce sami inkasovali. Čederle obral v rohu kluziště o kotouč Vracovského, nahrál před branku Lukáši Pabiškovi, který střelou kolem obránce Kadeřávka slavil úspěch. Vyrovnat mohli Sokolovští v 18. minutě po rychlém protiútoku. Rohanovu střelu dokázal Pařík vyrazit, Švec na dorážku nedosáhl. Hra se rychle otočila na druhou stranu, Dlouhý našlápl po pravém křídle a předložil kotouč Janu Cikhartovi, který překonal Hamrlu potřetí. Benátečtí si tak do kabin odnášeli pohodlný polštář v podobě dvoubrankového vedení.

To navíc ještě zvýraznili na začátku druhé části hry. Nejprve však museli ubránit oslabení po trestu kapitána Kolmanna. Poté Jiruš projel parádně celým kluzištěm až za Hamrlovu branku, odkud přesně našel Sebastiána Čederleho, jenž nekompromisně uklidil puk do sítě. Také hosté si vypracovali několik šancí, brankář Pařík však oplýval jistotou. Domácí mohli přidat druhou branku při vlastním oslabení. Wiencek uháněl sám na Hamrlu, který jej vytrčenou holí podrazil, přesilová hra či trestné střílení ale nenásledovaly. V závěru druhé třetiny šli sokolovští hráči několikrát na trestnou lavici. Dvě minuty před sirénou orazítkoval tvrdou střelou Jansa tyčku. V dvojnásobné přesilové hře potom Čederle vybízel ke skórování Jiruše, kterého ale vychytal Hamrla. Neuspěl ani Dlouhý, který nepotrestal chybu Přindiše. V klasické přesilové hře pak našel domácí Cikhart hlídkujícího Filipa Jansu, který přidal pátou branku. Gólový účet druhé části hry ještě nebyl ukončen. Dvanáct vteřin před jejím koncem se po pravém křídle prohnal Martin Kadlec, zbavil se domácích hráčů a pokořil i brankáře Paříka. Ještě před touto situací mohl přidat šestou branku Čederle, kterého oslovil Wiencek, slovenský útočník v benáteckých službách ale sokolovskou branku minul.

Také ve třetí třetině hosté, hrající na tři útoky, hýřili dobrým pohybem a několikrát dostali domácí tým do nesnází. Tak jako v případě Kverkovy žabičky na Vracovského, který ale o kousek minul benáteckou branku. Tentýž hráč se poté neprosadil tváří v tvář reprezentačnímu brankáři do dvaceti let Paříkovi. Několikrát zasahovat musel ale i sokolovský Hamrla. Ten pošesté lovil puk ze své branky v 56. minutě, kdy ho střelou z kruhu mezi betony pokořil dnes čtyřbodový Adam Dlouhý. Zvýraznit vítězství poté mohl ještě osamocený Pabiška, který si dvakrát na Hamrlu nepřišel. Sedmou branku nepřidal ani z druhé vlny najíždějící Jansa. Poslední slovo tak patřilo v přesilové hře hostům, konkrétně Františku Klejnovi, který svoji střelu od modré čáry namířil nadmíru přesně a uzavřel skóre přípravného utkání na 6:3 z pohledu benáteckého týmu.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání bylo kvalitní, mělo výborné parametry. Potkaly se dva týmy, které hodně bruslí. Troufnu si říci, že jsme byli lepším týmem, navíc jsme byli efektivní. Trošičku jsme si to zkomplikovali v průběhu třetí třetiny, ale dnes se nám utkání povedlo a zaslouženě jsme ho vyhráli.

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): Na přípravné utkání to byl velice kvalitní zápas. Hrálo se nahoru-dolů, utkání mělo tempo. Dohrávaly se souboje, byl to hezký hokej. Soupeř svoje šance využil, my se v koncovce trošku trápíme. S nasazením jsme spokojeni. Domácím gratuluji.