14. 1. 2023 | Tomáš Nejedlo

Benátky oplácely Chebu stejnou mincí a tentokrát berou body

N1, sobota 14. 1. 2023
Cheb - Benátky n.J. CHE - BEN
Před týdnem se Cheb radoval u Jizery z těsné výhry 3:2 a benátečtí hokejisté se chystali na odplatu. A ta jim na soupeřově ledě vyšla. Duel ovlivnilo spoustu vyloučených, všechny góly utkání padly v přesilových hrách. Ty zkraje utkání pomohly hostům, kanonýr David Šafránek v nich dvěma přesnými střelami zajistil benáteckým barvám náskok dvou gólů. Ten smazal v prostřední třetině taktéž střelec Vladislav Vrtek a začínalo se od nuly. Rozhodující trefa padla v 54. minutě, Šafránek tentokrát v roli nahrávače vybídl v dvojnásobné přesilovce ke skórování Lukáše Tondra a ten vystřelil všechny tři body Benáteckým! Další duel nadstavby čeká Benátky ve středu 18. ledna, k Jizeře dorazí Jablonec.
Cheb: Kašpar - Kořán, Iakhanov, Shikut, Šik, Strýček, Stejskal - Troška, Fečo, Rozhon, Konášek, Čejka, Shafeev, Vrtek, Krutina, Šťastný, Klíma.
Benátky n.J.: Sejpal - Mrkvička, Klodner, Čížek, Rajgl, Antoš, Mašek - L. Tondr, Šafránek, Jankovský - Dvořák, Havlas, M. Tondr - Hašlar, Kusý, Hejňák.
Branky a nahrávky: 32. Vrtek (Rozhon, Troška), 34. Vrtek (Šik, Troška) - 8. Šafránek (L. Tondr, Jankovský), 8. Šafránek (L. Tondr, Dvořák), 54. L. Tondr (Šafránek, Mrkvička). Rozhodčí: Ovsík - E. Hlinka, Jurak. Vyloučení: 12:10, navíc M. Tondr (BEN) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 32:38.

Už o úvodu utkání duel hodně ovlivnily přesilové hry. Hlavní sudí Ovsík v utkání rozdal hned dvaadvacet menších trestů, a tak se v pěti na obou stranách hrálo jen velmi málo. Zpočátku přesilovky pomohly hostujícímu celku, který šel v čase 7:28 do vedení. Půlminuta z početní převahy stačila, aby David Šafránek po vyražené střele svého parťáka Václava Jankovského zamířil přesně do horního rohu Kašparovy branky - 0:1. O dvacet sekund později bylo v benáteckém táboře ještě veseleji, to opět v početní převaze střílel po vyhraném vhazování opět kanonýr David Šafránek a znovu mířil přesně - 0:2. Na využití této přesilovky stačily Benáteckým pouhé čtyři vteřiny. Na druhé straně šance Stadionu vyřešil Sejpal společně se svými spoluhráči, a tak se do kabin šlo po první třetině za dvoubrankového vedení hostí.

Druhá třetina byla opakem té první. Na trestné lavici byli častěji hráči Benátek a domácí je za to ztrestali vyrovnáním. Nejprve v polovině utkání putovali za katr společně domácí Čejka hostující Mrkvička, kterého zanedlouho následoval spoluhráč Antoš. A přesilovku čtyř proti třem Cheb využil ke snížení. Vladislav Vrtek si zkušeně počkal se střelou a trefil se přesně do horní poloviny Sejpalovy branky - 1:2. Ve 33. minutě dostali domácí možnost dvojnásobné přesilovky a srovnali. Vladislav Vrtek potvrdil svou pověst střelce, když si zkušeně počkal a poté bekhendem poslal kotouč mezi Sejpalovy betony - 2:2. Poté přežili hosté klinickou smrt, a to pokračující dlouhé oslabení ve třech, v němž obětavě skočil do rány Jan Mašek a odnesl to tržnou ránou v obličeji.

Za vyrovnaného stavu 2:2 se šlo do třetí části, v níž oproti té druhé, kdy byl sudí Ovsík velmi přísný na hosty, se tentokrát metr rozhodčího otočil spíše v neprospěch domácích. První delší dvojnásobnou přesilovku ještě hosté neproměnili, v 54. minutě už ale byli úspěšní. Šafránek vyhrál buly, vyměnil si puk s Mrkvičkou a poté ideálně našel volného Lukáše Tondra, který umístil puk za Kašpara - 2:3. I přes několik dalších trestů a nervózní závěr Benátky i s trochou toho potřebného štěstí těsný náskok uhájily a vrátily soupeři týden starou porážku i s úroky.

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): Utkání bylo rozdílné tomu před týdnem v Benátkách snad jen v tom, že venku jsme vyhráli, nyní jsme prohráli. Jsou to vyrovnané zápasy. Za celou kariéru jsem nezažil tolik vyloučených hráčů jako dnes. Bohužel Benátky z toho vyšly šťastnější. Gratulujeme jim a budeme se snažit jim to v posledním zápase vrátit.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to těžké utkání, které bylo podobné tomu domácímu proti Chebu. Bojovalo se o každý metr, bylo hodně přesilových her i oslabení. Tím ten zápas byl takový rozháraný. To, co jsme doma s Chebem nezvládli, to jsme jim dnes vrátili.