17. 12. 2008 | Mirek Ondra

Benátky otočily zápas s olomouckými Kohouty

34., středa 17. 12. 2008
Benátky n.J. - Olomouc BEN - OLO
Benátky ve vyrovnaném zápase dokázaly strhnout v poslední části výhru na svou stranu. Domácí šli do vedení ve druhé třetině, přesto do kabin odcházeli po druhé siréně šťastnější hosté. V závěrečné třetině však Benátky góly Duška a Kopice otočily skóre, navíc do prázdné branky pojistil vítězství Vantuch. Hokejisté od Jizery získali cenné tři body, díky kterým se odpoutali na rozdíl pěti bodů od ligového dna.
Benátky n.J.: Fikrt - Moravec, Derner, Cunik, Pavlů, Kolmann, Hrach, Kajínek - L. Pabiška, Plodek, Víšek, Vantuch, Dušek, Procházka, Kopic, Skořepa, Weiss, M. Pabiška, Bárta, Urban
Olomouc: Žigárdy - Kříž, Vyrůbalík, Mikel, Nedbálek, Ostrčil, Bartoň, Paška, Rýgl - Slížek, Ministr, Smejkal, Čuřík, Brančík, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Sršeň, Ondráček, Žajgla
Branky a nahrávky: 19. Pavlů (Procházka , Vantuch), 26. Víšek (L. Pabiška, Moravec), 44. Dušek (Kajínek), 48. Kopic (Weiss), 60. Vantuch - 2. Ministr (Smejkal), 29. Řípa (Ministr), 39. Bartoň (Vyrůbalík, Brančík). Rozhodčí: Pešina - Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 486. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1 - 1:1 / 2:1 - 2:3 / 5:3.

Zápas otevřeli hosté rychlou brankou. V polovině druhé minuty se trefil Milan Ministr, když se nejlépe ze všech zorientoval před Fikrtem. Zvýšit mohl necelé 4 minuty před odchodem do kabin Ondráček. Poté co naskočil na led z trestné lavice dostal brilantní přihrávku, ale v samostatném úniku Fikrta nepřekonal.

V čase 18:03 domácí trestali přesilovku. Stanislav Procházka našel přesnou nahrávkou Michala Pavlů, který si počkal na první pohyb Žigárdyho a poté zavěsil puk pod víko.

Dvacet sekund před koncem pohrdnul vyloženou šancí Řípa, když netrefil zcela odkrytou branku.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a hned v úvodních minutách se nechali vyniknout Michala Fikrta, když po minele jednoho z benáteckých beků likvidoval střelu osamoceného Řípy. Ta mu vypadla z výstroje naštěstí pro domácí těsně vedle branky. Následně si poradil s nebezpečnou střelou Davídka a jen o centimetry míjel touš s přičiněním Fikrtovy lapačky břevno po pumelici Zbořila.

Po lepším úvodu hostů se paradoxně z ojedinělé šance prosadil domácí Jan Víšek. Necelé dvě minuty po jeho zásahu ale srovnal skóre Jiří Řípa, když dorážel prudkou střelu Milana Ministra.

Ve 36. minutě našel Skořepa krásným pasem Michala Pavlů. Jan Mikel, který byl o pár kroků za benáteckým forvardem, si ho přitáhnul hokejkou a následovalo trestné střílení. Žigárdy vystihnul Duškův úmysl prostřelit brankáře mezi betony a samostatný nájezd vychytal.

Necelé dvě minuty před koncem šli podruhé v zápase do vedení hokejisté z Olomouce. Vrůbalík našel Jakuba Bartoně který prostřelil Michala Fikrta.

Třetí třetina se vydařila borcům v domácích barvách. Ve 44. minutě si autor neproměněného trestného střílení Antonín Dušek sjel před Žigárda z rohu kluziště, nasadil mu kličku a zasunul puk za jeho záda.

Gól dodal Benáteckým sebevědomí a bylo jich v tu ránu plné hřiště. V čase 47:35 si se dvěma protihráči za Žigárdovou brankou pohrál Petr Weiss, mezi kruhy našel Miroslava Kopice, který poslal puk neomylně do levého horního rohu olomoucké branky - 4:3.

V úvodu 53. minuty mohl srovnat Ondrůšek, ležící Fikrt byl ale proti. Na druhé straně upaloval od modré sám na Žigárdyho Dušek, jeho střela však mířila pouze do tyčky.

Osmdesát vteřin před koncem si hostující trenér Petr Vlk vyžádal oddechový čas a odvolal svého golmana. Pětadvacet sekund před závěrečnou sirénou se během signalizovaného trestu za hákování na unikajícího Pabišku trefil do prázdné branky Lukáš Vantuch a uzavřel tak skóre utkání.

Benátky se po tříbodovém zisku posunuly o jednu příčku na 14. místo, Olomouc zůstává devátá.