11. 1. 2020 | Marek Vachta, Martina Kramerová

Benátky ovládly přestřelku v Ústí a vezou domů všechny body

40., sobota 11. 1. 2020
Ústí n.L. - Benátky n.J. UNL - BEN
Ligový los zavál Benátky v 10. kole bitev o předkolo play-off do Ústí, kde se Středočechům podařilo triumfovat. Cestu za vítězstvím načali už v průběhu první třetiny, kdy utekli Slovanu na rozdíl dvou branek, pak však domácí zabrali a dokázali skóre otočit. Benátečtí se nevzdali a nasázeli soupeři další tři góly. Zpoza Střekova si tak nakonec odvážejí vítězství 5:4.
Ústí n.L.: Stahl – Smetana (C), Müller, Klikorka, Vl. Brož (A), Hes, Veber – Kružík (A), Filip, Severa – J. Havel, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Krliš, Maršoun – Grim, Kordule.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann (C), Hampl, Kovář, Buchtela, Kunst (A), Bukač, Žůrek – D. Špaček, Najman, Pabiška – Rychlovský (A), Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský.
Branky a nahrávky: 20. Klikorka (Severa, Vl. Brož), 30. J. Havel (Vildumetz, Vl. Brož), 33. Hes (Kružík), 46. Severa (Kružík) – 12. Najman (Pabiška), 15. Pabiška (Najman, Žůrek), 34. D. Špaček, 44. Rychlovský (R. Duda, Bukač), 57. Buchtela (Rychlovský, R. Duda). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Hejl, Podrazil . Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 567. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté, kteří byli velmi efektivní v obraně a Slovan nepouštěli prakticky do žádných šancí. Sami zato byli velmi aktivní před Stahlovou brankou, což se jim vyplatilo, když otevřel účet zápasu Adam Najman. Domácí celek byl po této trefě značně zaskočený a brzy už to bylo o dvě branky, když se z dorážky prosadil Lukáš Pabiška. Ke konci třetiny se ústecký útok konečně probudil a půl minuty před koncem po krásné souhře snížil navrátilec z MS juniorů Karel Klikorka.

Druhá třetina bylo mnohem vyrovnanější v porovnání s tou první, kdy se oba celky tlačili do koncovky a domácím se nakonec podařilo vyrovnat, když se během přesilovky prosadil Jan Havel. Po této brance byli domácí hráči na koni a uzavřeli hosty v útočném pásmu, kdy od modré vypálil Matěj Hes, který propálil vše co mu stálo v cestě a poslal Slovan do vedení. Toto vedení však nemělo dlouhého trvání, jelikož po půl minutě srovnal z protiútoku Daniel Špaček. Po srovnávací brance se hra opět vyrovnala a uklidnila, kdy si už žádný z týmů nevypracoval vážnější šanci.

Na začátku třetího dějství jsme viděli další obrat, tentokrát v podání hostů, když se prosadil Jakub Rychlovský. Ani toto vedení však trvalo jen velice krátce, jelikož při úniku vyrovnal krásnou střelou na zadní tyč Jiří Severa. Poté se oba týmy snažily strhnout utkání na svou stranu a k vidění bylo poměrně mnoho střeleckých pokusů. Nakonec však byli šťastnější hosté z Benátek nad Jizerou, jelikož se před koncem prosadil Ondřej Buchtela a domácím se už nepodařilo na tuto branku odpovědět, takže utkání skončilo za stavu 4:5.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak jak jsme vstoupili do zápasu, tak ten zápas dopadl. Někteří hráči působili na ledě jako někdy na začátku srpna. Bez bruslení, bez osobních soubojů, bez snahy nejde dělat žádný sport. Již poněkolikáté jsme ztratili utkání v závěru po hrubých individuálních chybách.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V první třetině si myslím, že jsme jasně dominovali. Soupeře jsme k ničemu nepustili, měli jsme i spoustu šancí, které jsme ještě nevyužili. Ve druhé třetině jsme k tomu přistoupili lehkovážně, soupeř se rozehrál a vyrovnal hru, ale ve třetí třetině jsme se vrátili k naší trpělivé a poctivé hře a v závěru jsme si počkali na zaváhání soupeře a dali jsme vítězný gól. Vážíme si tří bodů a jsme za ně rádi.