21. 8. 2008 | Mirek Ondra

Benátky podlehly v přípravě Vrchlabí

přát., čtvrtek 21. 8. 2008
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC
Ve čtvrtečním přátelském utkání přivítaly na domácím ledě Benátky loňského čtvrtfinalistu 1. ligy HC Vrchlabí. Domácí šli do vedení v úvodu druhé třetiny, když za Ševčíkova záda dorazil puk Jiří Kudrna. Hosté po dvou benáteckých hrubkách v obraně proměnili nájezdy na gólmana Nedvídka nejprve zásluhou Petra Hrušky, následně Jozefa Lukáče. Benátky v závěru bojovaly o vítězství, gólovou tečku v zápase však zařídil Roman Chatrnůch gólem přes celé hřiště.
Benátky n.J.: Nedvídek (Hanousek) - Kolmann, Mrkvička, Zíb, M. Tondr, Ton, Pavlů, Kajínek, Gajda - Rapač, Jech, Bárta, Pabiška, Kadeřábek, Nevyhoštěný, L. Tondr, Kopic, Hudíček, Kudrna, Skořepa, Tomášek.
Vrchlabí: Ševčík (Štůrala) - Vála, Matějíček, Galvas, Chatrnúch, Bendík, Jaroměřský, Tomáš, Lukáč - Gengel, Horčička, Kříž, Látal, Rod, Gajovský, Rusnák, Knebl, Hruška, Mikšovský, Havlíček, Jindřich
Branky a nahrávky: 24. Kudrna (Hudíček) - 27. Hruška (Horčička), 30. Lukáč (Vála), 60. Chatrnúch . Rozhodčí: Hnízdil - Macháč, Padevět. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 280.

Komentář

Do Benátek přijelo Vrchlabí, které patřilo k velkým rivalům hokejistů od Jizery už ve druhé lize. Podle nasazení a důrazu na ledě tomu nebude jinak ani ve vyšší soutěži.

Do utkání vstoupily lépe Benátky, ale osamocený Ctibor Jech nedokázal zblízka překonat Ševčíka. Domácí byli po zbytek první části o málo lepším a do svého soupeře se pustili bez většího respektu. Gólové vyjádření však přišlo až s úvodem druhé třetiny.

Střelu Tomáše Hudíčka vrchlabský gólman pouze vyrazil a jeden z nejzkušenějších hráčů Benátek Jiří Kudrna dorářžkou dopravil puk za Ševčíkova záda.

Odpověď Vrchlabských přišla ve 27. minutě po minele v domácí obraně. Petr Horčička našel na modré čáře osamoceného Petra Hrušku, který proměnil svůj samostatný nájezd krátkým bekhemndovým blafákem, jenž nasměroval mezi betony Nedvídka.

Jinak dobře chytající Nedvídek inkasoval v polovině zápasu podruhé a opět v tom sehrála roli chyba v domácí obraně. Martin Ton byl příliš daleko od Jozefa Lukáče, který přebral přihrávku od Galvase, a Lukáč si s "trestným střílením" bez problémů poradil - 1:2.

Benátky se po lacině obdržených brankách nevzdávaly a na konci druhé části hry sahaly po vyrovnání, když Ševčík nadvakrát kryl teč Josefa Skořepy i následnou dorážku Milana Gajdy.

V šesté minutě třetí třetiny pohrdnul Nevyhoštěný obrovskou příležitostí na srovnání zápasu. Prázdnou bránu po akci Kudrny však netrefil. Benátky stupňovaly tlak, který gradoval těsně před koncem zápasu. Domácí odvolali brankáře a hráli přesilovku 6 proti 4.

Hokejisty z Krkonoš nepustili z jejich obranného pásma, ale šance Rapače ani Skořepy se neujaly. Brankový účet utkání uzavřel gól do prázdné brány přes celé hřiště, kterou za pomoci tyče vsítil Roman Chatrnúch.

Benátky byly Vrchlabí důstojným soupeřem a nebýt naprosto zbytečných chyb v obraně, mohly pomýšlet i na lepší výsledek.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (trenér Benátek): "Vrchlabí bylo určitě kvalitním soupeřem. My jsme se přehoupli do druhé půlky přípravných zápasů. Myslím si, že jsme stačili se soupeřem bruslit, dá se říct, že ten zápas byl hodně vyrovnaný. Góly jsme obdrželi po chybách obránců, ten třetí gól už bylo riziko. Pro nás je dobré, že se nám ukázaly určitě věci, na kterých musíme zapracovat."
2. liga 2024/25 - Západ
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Tábor 39 102
2. HC Příbram 39 92
3. HC Stadion Vrchlabí 39 82
4. HC Wikov Hronov 39 68
5. HC Kobra Praha 39 66
6. HC Benátky n.J. 39 65
7. IHC Králové Písek 39 54
8. Slovan Ústí n.Labem 39 52
9. HK Kralupy n.Vltavou 39 52
10. HC Děčín 39 46
11. MOSTEČTÍ LVI 39 43
12. HC Stadion Cheb 39 36
13. SK Kadaň 39 34
14. TJ HC Řisuty 39 27
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.


18.02.2025

B tým zvládl první play-down

Benátecké béčko zvládlo první duel o záchranu krajské ligy s Žebrákem na výbornou. Na výhře 7:1 se pěti kanadskými body podílel Tomáš Andris. K jeho jednomu gólu se přidali střelci dvakrát Hošek a po jednom Douša, Horáček, Švejda a Haspeklo. Odveta je na programu v sobotu 22. února na ledě hořovické nafukovačky.


07.02.2025

Béčko s Benešovem

Důležitý duel o záchranu krajské ligy mužů čeká o víkendu benáteckou rezervu. V sobotu 8. února od 12:30 doma změří síly s Benešovem, tak přijďte hráče povzbudit!