23. 9. 2019 | David Panuška, Ondřej Nejedlo

Benátky podruhé v řadě nevstřelily branku, Chomutov rozhodl v přesilovkách

6., pondělí 23. 9. 2019
Benátky n.J. - Chomutov BEN - CHM
Bez střeleckého zápisu odjížděli z Přerova, nulu proti Benátkám slavil též chomutovský brankář Pavlát. Benátečtí i přes četné šance podruhé v řadě vyšli střelecky naprázdno a gól ze hry nevstřelili již 147 minut! K brance nevedly ani přesilové hry, kterých Benátečtí měli v utkání dostatek, z toho jednu poměrně dlouhou dvojnásobnou. Chomutovští naopak v početních výhodách zápas zlomili, vstřelili v nich dvě branky a velkou měrou si tak pomohli k výhře 4:0 a plnému počtu bodů z cizího kluziště.
Benátky n.J.: Schwarz – Buchtela, Kunst, Aubrecht, Žůrek, Niko, Hampl, Kovář – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Půček, Chrtek, R. Duda – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský.
Chomutov: Pavlát – Rýgl, Žovinec, Tejnor, Blaha, Lang, Pařízek, R. Havel – Suchý, Pitule, Stloukal – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Chrpa, Vrhel, Klíma – Ma. Svoboda, Hrala, Tupý.
Branky a nahrávky: 4. Klíma (Pitule, Vrhel)26. Llewellyn (Žovinec, J. Svoboda), 40. Lang (Llewellyn, Tomica), 48. Klíma (Pitule, Rýgl). Rozhodčí: Hucl, Valenta - Axman, Hnát. Vyloučení: 13:14, navíc Chrtek (BEN) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 24:27.

Piráti předvedli skvělý start do utkání a hned na startu čtvrté minuty se dočkali vedoucí a nakonec i rozhodující branky. Po vyloučení Vojtěcha Jiruše nahazoval od modré čáry Martin Rýgl a po dobré práci Tomáše Pituleho v brankovišti zakončil bekhendem u levé tyčky Lukáš Klíma - 0:1! Stejný hráč se poté mohl prosadit i v sedmé minutě, ale nyní jeho projektil skončil na brankové konstrukci. Zbytek třetiny se spíše dohrával a moc šancí k vidění nebylo, oba celky hrály bojovně a velké šance nepřicházely.

Také start prostřední třetiny vyšel lépe pro celek z Krušnohoří. Dušan Žovinec dostal přihrávku na modrou čáru, kde si kotouč popotáhl a rychlým zakončením našel hůl aktivního Darbyho Llewellyna, jehož teč zapadla do horní části branky a Marek Schwarz v brance neměl šanci zareagovat - 0:2. Šance poté měli Niko, Chrtek či Rychlovský, ale ani jeden si na chomutovskou jedničku nepřišel.

A domácí mohli následně litovat. V nabízené pirátské výhodě si totiž domácí obrana nepohlídala nájezd obránce Viktora Langa, který dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou navýšil devět sekund před druhou sirénou náskok na tři branky - 0:3.

Pokračovalo se v dosti nervózním utkání, tresty padaly jeden za druhým. Chvilku před padesátou minutou dostal v přesilovce kotouč na levý kruh Lukáš Klíma, kterému se druhou trefou v utkání povedlo navýšit náskok chomutovské družiny - 0:4. Následně se na hřišti více vylučovalo, postrkovalo a mlátilo, než hrálo. Do závěrečné sirény toho více nebezpečného nepřišlo a Piráti si tak odvezli zasloužené tři body.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Podruhé za sebou jsme nevstřelili branku. Měli jsme k tomu strašně příležitostí. Hráli jsme asi osm přesilových her a nevyužili ani jednu. V podobných utkáních, které jsou vyrovnaná, se musí přesilové hry využívat. Chomutovští dali ze šesti přesilovek dvě branky, další pak při signalizované výhodě. Soupeř si tak utkání vzal v přesilových hrách. Samozřejmě hostům gratulujeme. My se připravíme na další utkání, zaměříme se na koncovku. Náš mladý tým musíme opět dostat do pohody, aby plnil věci, které jsme dělali a slavili s nimi v minulých utkáních úspěchy.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): Myslím si, že od první do poslední minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Klukům bych chtěl poděkovat, protože jsme dnes možná sehráli nejlepší mistrovské utkání. Naše výhra je zasloužená. Ještě jednou díky všem hráčům, protože to od nich byl parádní výkon.