26. 9. 2007 | Radek Kolín, Mirek Ondra

Benátky pokračují na vítězné vlně

3., středa 26. 9. 2007
Milevsko - Benátky n.J. MIL - BEN
Benátky v Milevsku zopakovaly jarní výsledek a vyhrály 2:1 v prodloužení. Na branku se na milevském ledě čekalo dlouhých dvaapadesát minut, kdy se trefil počtvrté ve třech zápasech Lukáš Zajíček. Necelých pět minut před koncem srovnával Jakub Hamerle. Rozhodující gól padl taktéž v přesilové hře. Benáteckým barvám zařídil vítězství přesným zásahem Jiří Svoboda.
Milevsko: D.Svoboda – Žlůva (16.Votruba), R.Procházka, Ulman, Velíšek, Štych, Matouš Krejčí, Kadlec, Pitel - Bušta, Šperger, Hamerle - Suchánek, Müller, Novotný - 16. Fořt
Benátky n.J.: Barek – J.Svoboda, Beránek, Nedbal, Gajda, Tondr, Klouček Malý, Skořepa, Kristek - Mařík, Zajíček, Mácha - T.Kadeřábek, Jakeš, Weiss - Kocman, J.Kadeřábek, Drak
Branky a nahrávky: 55. Hamerle (R. Procházka) - 53. Zajíček (Mařík), 63. Svoboda (Kocman). Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

V utkání pozorných obran se diváci dočkali gólů až v poslední desetiminutovce třetí třetiny. Předtím ani jeden z týmů nedokázal využít přesilovku pěti proti třem. Na úvodní gól Benátek Milevsko odpovědělo brankou při vlastním oslabení. Zápas se rozhodl v prodloužení, kdy Milevsko svoji přesilovku nezvládlo a naopak Benátky si v početní výhodě připsaly bonusový bod.

Milevsko se k prvnímu vážnějšímu ohrožení brankaře Benátek Barka dostalo ve 2.min., kdy neuspěl Tomáš Novotný po nájezdu z pravé strany. Pak se delší dobu nic zajímavého nedělo, až v 7.min. vyzkoušel pozornost Dalimila Svobody v naší brance střelou z levého kruhu Weiss. V téže minutě vyjel zpoza branky Ruda Suchánek, ale bekhendem nestačil puk zasunout mezi tyče. V 8.min. při hře 4 proti 4 našel Zdeněk Šperger od zadního mantinelu před brankou Jakuba Hamerleho, jenž však mířil nad branku. Pak Milevsko přečkalo oslabení 3 ku 4 a v 12.min. se přes obránce natlačil do střelecké pozice Lukáš Bušta, ale Barka nepřekonal. To se mohlo podařit na opačné straně Skořepovi, který vystihl chybnou domácí rozehrávku, zakončoval z levého kruhu, ale Dalimila Svobodu neprostřelil.

Brzy po zahájení prostřední třetiny se Milevsku naskytla dvojnásobná početní výhoda v délce 46 vteřin. Naši však složitě kombinovali a k ohrožení branky se nedostali. V době oslabení obou mužstev o jednoho hráče si najel na pravý kruh hostující Nedbal – náš brankař jeho střelu vyrazil. Pak měly také Benátky dvojnásobnou přesilovku a to dokonce v délce 76 vteřin. Vedly si však velmi podobně jako Milevsko a do vážnější šance se nedostaly. Až při jednoduché přesilovce přišla šance, když netrefil u tyčky nepokrytý Mařík. Stejný hráč nemohl překvapit Dalimila Svobodu lehkou střelou z kruhu. Po následném buly však nebezpečně vystřelil kapitán Benátek Jakeš. V 31.min. po rychlém brejku trefil brankařovo rameno u tyčky zakončující Tomáš Kadeřábek. V 33.min. uvolnil Zdeněk Šperger na útočné modré rozjetého Tomáše Ulmana, jehož průnik zastavila až lapačka brankaře Barka, kterou vytěsnil puk mimo branku. Za další minutu neuspěl Michal Štych v přesilovce ranou od modré. V závěru třetiny se ocitl před naším gólmanem osamocený Jakeš, ale Dalimil Svoboda v leže jeho střelu vyrazil.

Také ve třetí části hry si jako první vytvořilo šanci Milevsko.V přesilovce projel Zdeněk Šperger středem hřiště a bombou zpoza obránce prověřil Barkovu pozornost. Na druhé straně v oslabení obral naše obránce o puk Kristek a zastavit jej musel až brankař. V 49.min. Lukáš Krejčí několikrát zamotal hlavu bránicím hráčům za brankou, aby pak před ní našel Jirku Müllera, jenž však mířil vedle. V 51.min. se při milevské přesilovce řítil na gólmana Zajíček, ale Dalimil Svoboda i bez hokejky, kterou ztratil při předchozím souboji, dokázal puk zastavit. Pak střelu Tondra od modré dorážel před naší brankou neúspěšně Jakeš. Z následného vhazování padl úvodní gól zápasu. Mařík vyhrál buly pro Lukáše Zajíčka a ten se z první trefil do horního rohu branky. Milevsko bylo po gólu zaskočeno a Benátky vycítili šanci na zvýšení náskoku. V 55.min. zakončoval přihrávku z rohu na kruhu volný Skořepa, jenž si navíc dokázal i svoji střelu dorazit. Byl však při tom faulován a následovala další přesilovka Benátek. Milevsko však odehrálo oslabení velmi aktivně, soupeře prakticky nepustilo do pásma a vše vyvrcholilo vyrovnáním skóre. Robert Procházka vypálil od modré a Barkem vyražený puk umístil Jakub Hamerle po bekhendové kličce do branky. Do konce základní hrací doby se už nic vážnějšího nestalo a tak následovalo prodloužení. Hned v jeho první minutě byl potrestán hostující celek dvěma minutami za protesty. Milevskou přesilovku však zhatil svým zbytečným faulem Richard Pitel a tak se hrálo ve třech na obou stranách. Po návratu svého hráče z trestné lavice dokázaly Benátky přesilovku využít, když se obránce Jiří Svoboda střelou od modré trefil pod horní tyčku. V zápase vycházely oba týmy se zajištěné obrany a tak se příliš šancí neurodilo. Navíc ty které přišly, dokázaly spolehlivě zlikvidovat na obou stranách velice dobře chytající brankaři. Milevsko bylo o něco málo lepším týmem v první třetině, naopak od poloviny utkání měly více ze hry Benátky, které i díky hře na čtyři útoky měly více sil. Hostující tým byl také nebezpečnější v zakončení a dokázal si i vypracovat více gólových šancí.