28. 12. 2009 | Tomáš Nejedlo

Benátky pokračují na vítězné vlně, Tábor poražen

34., pondělí 28. 12. 2009
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB
Hokejisté Benátek nad Jizerou v nadstavbové části první hokejové ligy ještě nepoznali hořkost porážky. Ve 34. kole se u Jizery představil Tábor, který letos s Benátkami dvakrát uspěl. Na třetí pokus již ale Kohouti na Benátky nestačili a odjeli ze středu Čech poraženi. V první polovině zápasu kralovali oba brankáři. Pak ale v rychlém sledu skórovali Pabiška s Pavlů a určili ráz utkání. V poslední třetině ještě na konečných 3:0 upravil Nevyhoštěný. K poslednímu zápasu roku 2009 budou Benátečtí ve středu cestovat do Kadaně.
Benátky n.J.: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Vála, Kajínek, T. Mrkvička, Kolmann, Pavlů - Hudíček, Skořepa, Weiss, Jiří Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Kopic, Loskot, Kica, Vařecha, Nevyhoštěný
Tábor: Hrubec (Kučera) - Havran, Černý, Lukáč, Poživil, Kanov, Jan Kudrna - Kostourek, Rindoš, Padělek, Nedorost, Šperger, Kocar, Červený, Štrba, Ferebauer, Kuchejda, Polodna, V. Mrkvička
Branky a nahrávky: 38. Pabiška (Kudrna), 40. Pavlů (Kica, Krupka), 57. Nevyhoštěný (Hudíček, Skořepa). Rozhodčí: Jílek - M.Svoboda, Štofa. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490. Střely na branku: 30:23.

Na benátecké poměry velmi slušná divácká kulisa viděla od první třetiny určitě zajímavý zápas. Domácí, povzbuzeni posledními dobrými výkony, se nepochybně chtěli rozloučit se starým rokem a svými věrnými diváky vítězstvím. Do zápasu vstoupili velmi soustředěně a s velkým nasazením a zatlačili Kohouty na dlouhé minuty do jejich obranné třetiny. Větší šance se však rodily ztěžka, a jak už to v podobných situacích bývá, skórovat mohli spíše hosté, kteří trpělivě čekali na chyby domácích, aby mohli sami udeřit. V 11. minutě při vyloučení táborského Kocara vysekl forčekující Padělek Kicovi hůl, našel najíždějícího Kuchejdu a ten nechal vyniknout lapačku dnes bezchybného Nedvídka! Benátky odpověděly o šest minut později, kdy se Vála po návratu z trestné lavice proměnil v útočníka, potáhl puk přes šířku třetiny a svou střílenou přihrávkou oslovil Nevyhoštěného, který ale už bohužel nedokázal přehodit Hrubcův beton. V samém závěru první třetiny hráli hosté v dvojnásobnou přesilovku, a protože bránící Kolmann ztratil hůl, bylo před Nedvídkem velké dusno, zejména po nebezpečné Štrbově teči, která ale skončila v Nedvídkově hbité lapačce!

Úvodní minuty druhé části hry byly poznamenány několika vyloučeními na obou stranách, do šance se dostal táborský Vojtěch Mrkvička, ale nedal, protože byl faulován svým benáteckým jmenovcem Tomášem. Bezbrankový stav se nepohnul ani po střele Skořepy z 26. minuty, jenž toužil skórovat jistě i proto, aby mohl náležitě oslavit své dnešní osmadvacáté narozeniny. V následné přesilovce při vyloučení Havrana roztočili domácí před Hrubcem kolotoč, ale její pozorný strážce zatím ještě nepřipustil změnu skóre. V těchto fázích zápasu se hrál hokej nahoru dolů, oba týmy si byly vědomy důležitosti první vstřelené branky. Nejblíže k ní měl Michal Pavlů, jehož střela se otřela o horní tyčku Hrubcovy klece, Kohouti kontrovali Špergrovým neproměněným nájezdem. Udeřilo až v 38. minutě – důsledný Marek Pabiška vyhodnotil optimálně nepřehlednou situaci v táborském obranném pásmu, vyjel si před Hrubce a zblízka neomylně zakončil k tyči – 1:0! V závěru třetiny se nechal vyloučit táborský Jan Kudrna a po 22 vteřinách se radovali domácí podruhé – Kica uvolnil Michala Pavlů, který sám před Hrubcem měl dost času připravit si střelu, kterou chladnokrevně umístil prakticky do stejného místa jako před chvílí Pabiška – 2:0!

Dvoubrankové vedení v hokeji mnoho neznamená, to si dobře uvědomovaly oba celky ve třetí části hry. Pro kvalitu zápasu to bylo dobré znamení, a tak se diváci dnes nenudili až do samého konce. V úvodu třetiny se nechali vyloučit domácí Kajínek a chvíli po jeho návratu i Drábek, hosté tlačili, ale benátecká obrana pracovala spolehlivě a do vyložených šancí Kohouty nepustila. Čas pracoval pro Benátky, které v dalších minutách zápasu předváděly vysoce taktický výkon, podložený neustále vysokým nasazením. V 53. minutě pálil z levého křídla dnes téměř neviditelný Kostourek, ale nechal jen vyniknout ukázkový semafor Michala Nedvídka, který si nechtěl nechat utéct své čtvrté letošní čisté konto. Definitivně bylo o osudu dnešního mače rozhodnuto v 57. minutě – Skořepa filigránsky poslal do nájezdu Michala Nevyhoštěného a ten, ač tísněn, nepříliš prudkou střelou zaskočil Hrubce – 3:0! Benátky dnes vyhrály zcela zaslouženě, dlouho se sice nemohly gólově prosadit, ale vůle po vítězství, nasazení, bojovnost a taktická vyspělost nakonec slavily úspěch.

Milan Černý, trenér HC Benátky
"Zápas jsme zvládli velice dobře. Nastoupili jsme v sestavě, která nebyla úplná. Myslím, že kluci, kteří dostali prostor, tak to prostě zvládli. Utkání bylo o prvním gólu. Domnívám se, že jsme o něj usilovali víc než soupeř. Byli jsme velice trpěliví. Za stavu 2:0 jsme začali být pasivní, poté jsme však opět začali hrát dobře ve středním pásmu a ten třetí gól byl už jen takovým vyústěním. Na můj vkus jsme hráli slušně i přesilové hry. Dnes jsme hráli dobře odzadu, bez nějakého většího rizika, ale i dopředu jsme byli aktivní. Měli jsme takovou převahu, že ten výsledek odpovídá. V neposlední řadě chci pochválit gólmana Michala Nedvídka."

Jaroslav Pařízek, trenér HC Tábor
"Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli lepší. Náš výkon byl špatný, proto jsme prohráli. Nedali jsme branku, domácí byli důraznější. Asi víc chtěli."