3. 11. 2012 | Tomáš Nejedlo

Benátky pokračují v kanonádě, odnesl to Beroun

18., sobota 3. 11. 2012
Benátky n.J. - Beroun BEN - BER
Hokejisté Benátek se naladili na střeleckou vlnu. V posledních třech duelech totiž Středočeši nastříleli jedenadvacet branek, což činí průměr sedm vstřelených gólů na zápas. Střelecký apetit Benáteckých naposledy devítigólovým debaklem odnesl Beroun, v jehož brance se objevil a všech devět gólů musel hořce skousnout plzeňský gólman Adam Svoboda. Benátečtí se po rekordní výhře 9:3 již soustředí na další mistrovský duel, který je čeká v pondělí v havlíčkobrodské Kotlině.
Benátky n.J.: Vošvrda (Blažíček) - Moravec, Kolmann, Štich, Jánošík, Ulrych, Jaroměřský, Vála - Skalický, Klimt, Jonák, Bortňák, Skořepa, Špaček, Vlach, Král, Kopic, Maďar, Jech, Liška, Plodek.
Beroun: Svoboda (Benda) - Ruprecht, Kaláb, Knesl, Malý, Krejčí, Jebavý, Přindiš - Havel, Plichta, Vostřák, Doležal, Karpov, Videlka, Čurda, Bárta, Padělek, Trojan, Hošťálek, Polák.
Branky a nahrávky: 5. Král, 7. Klimt (Jaroměřský, Král), 8. Skořepa (Kolmann, Bortňák), 10. Špaček (Štich, Skořepa), 22. Bortňák, 35. Moravec (Bortňák, Špaček), 42. Král (Vlach), 48. Jánošík (Jonák), 54. Špaček (Štich, Jaroměřský) - 15. Videlka (Knesl, Bárta), 43. Čurda (Přindiš, Vostřák), 49. Havel (Polák, Jebavý). Rozhodčí: Úlehla - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 328. Střely na branku: 55:23.

Fotogalerie

Komentář

Benátečtí už v první třetině spustili kanonádu, do sítě plzeňského gólmana Adama Svobody nasázali čtyři góly. První gólovou šanci v utkání však měli Medvědi, Tomáš Doležal si vyjel až do střelecké pozice, avšak na Vošvrdu si nepřišel. Pak své šance měli hostující Havel a domácí Skořepa a poté už přišel první gólový moment utkání. Lukáš Král pláchl po pravém křídle a využil volného prostoru u pravé Svobodovy tyčky ke gólové střele - 1:0. V 7. minutě Benátečtí využili svou první přesilovku, Jaroměřského ránu od modré čáry tečoval v letu Tomáš Klimt a Adam Svoboda neměl šanci zasáhnout - 2:0. Netrvalo dlouho a hráči od Jizery vedli již o tři góly. Josef Skořepa prokázal důraz v předbrankovém prostoru a za berounskou brankou potřetí v utkání svítilo červené světlo - 3:0. I druhou přesilovou hru v utkání dokázali Benátečtí využít, a to po dvaceti vteřinách. Štichovu ránu od modré čáry ideálně umístil mimo Svobodův dosah Daniel Špaček - 4:0. Do konce první třetiny měli domácí ještě několik dobrých příležitostí, avšak gólu se dočkali Berounští. David Videlka unikl ve vlastním oslabení do brejku a se zakončením si věděl rady - 4:1.

Na počátku 22. minuty vypálil na Svobodu Dalibor Bortňák a jeho střela překvapila berounského brankáře natolik, že mu kotouč propadl až za brankovou čáru. Hlavní sudí Úlehla po konzultaci s brankovým sudím Václavem Soukupem mladším gól správně uznal a Benátečtí tak vedli již o čtyři branky - 5:1. Poté se šance střídaly na obou stranách. Svoboda parádně zasáhl proti šanci Kopice, na druhé straně se dobrým zákrokem blýskl při Doležalově šanci Tomáš Vošvrda. Další příležitost měl Jánošík, který se prokličkoval hostující obranou, avšak zakončit mu hosté nedovolili. Karpov na druhé straně nechal vyniknout Vošvrdu. Ve 35. minutě domácí zvýšili svůj náskok po pěkné kombinační akci. Bortňák se Špačkem vymysleli perfektní pas pro najíždějícího Jiřího Moravce, kterému stačilo prostřelit padajícího Svobodu - 6:1.

Benátečtí vstoupili povedené také do třetí třetiny. Po necelých dvou minutách se totiž radovali z další trefy. Lukáš Král se trefil přesně mimo Svobodův dosah a přidal tak sedmý gól Benáteckých - 7:1. Hosté však bleskurychle odpověděli. Martin Čurda dokázal usměrnit odražený puk do benátecké branky - 7:2. Na počátku 48. minuty se kvalitním zákrokem blýskl Svoboda proti šanci Skalického. Následný tlak na svou branku již berounský gólman neustál. Jonák posunul puk na najíždějícího Adama Jánošíka, jenže neomylně zavěsil - 8:2. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Lukáš Havel překvapil Tomáše Vošvrdu střelou z úhlu - 8:3. Poslední slovo však měli přece jenom Benátečtí. Devět gólů ve své prvoligové historii hráči od Jizery do sobotního zápasu ještě nevstřelili. Tuto bilanci zbořil Daniel Špaček, který svým druhým gólem v utkání překonal Svobodu - 9:3. Vyvolávané desítky se již fanoušci Benátek nedočkali, ale i tak odměnili své miláčky potleskem, zatímco berounští hokejisté jen zklamaně opustili ledovou plochu.

Ohlasy trenérů

Antonín Nečas, asistent trenéra Benátek nad Jizerou
"Dnešní zápas se nám dobře hodnotí. Podobný nášup jako Beroun jsme dostali v Olomouci. Dnes jsme spokojeni s koncovkou, dobře zahráli také obránci. Dařilo se nám ve všech činnostech. "

Aleš Totter, hlavní trenér Medvědi Beroun 1933: "Zápas jsme ztratili již v prvních deseti minutách. Sice jsme si v úvodu vybojovali výhodu dvou hráčů v poli, tu jsme však odehráli staticky se dvěma chybami na modré čáře. Tu první soupeř nevyužil, u té druhé se mu to bohužel podařilo. Následně jsme se nechali vyloučit a oslabení odehráli pasivně. Pomalu jsme přistupovali k domácím hráčům a soupeř zvýšil na 2:0. Pak jsme si dali vlastní gól, na který jsme reagovali oddechovým časem, po kterém jsme však opět v početní nevýhodě inkasovali a o vítězství domácích bylo prakticky rozhodnuto."

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 19 92:35 50
2. HBR Havlíčkův Brod 19 89:58 40
3. CHB Cheb 18 71:49 37
4. HRO Hronov 19 67:54 35
5. KOB Kobra Praha 19 65:55 35
6. BEN Benátky n/J 19 81:75 35
7. MIL Milevsko 19 75:53 33
8. VRC Vrchlabí 18 58:52 28
9. DEC Děčín 19 57:65 28
10. MOL Most 19 66:76 23
11. KRA Kralupy n/V 19 63:68 21
12. PIS Písek 19 43:64 17
13. KAB Kadaň 19 51:88 11
14. UNL Ústí nad Labem 19 28:114 3
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
30.10.2025

Béčku se daří

Po třetině soutěže krajské ligy mužů Středočeského kraje se drží benátecký "B" tým na krásném druhém místě skupiny Východ. Naposledy ve vloženém kole na domácím ledě deklasovali svěřenci trenérů Petra Vorla a Jaroslava Hrušky zkušený tým Žabonos výsledkem 8:2, když se trefili - dvakrát Najč, dále jednou Rudolf, Suk, Vorel, Kusý, Hejňák a Růžek. V dalším průběhu soutěže čeká rezervní tým řada těžkých zápasů a my jim přejeme hodně zdaru!


19.09.2025

B tým hraje doma derby

Po vysokém vítězství 6:1 na ledě Poděbrad hraje benátecký "B" tým další domácí utkání doma, když v sobotu 20. září hostí od 13:30 v derby krajské ligy rezervu Mladé Boleslavi. Přijďte fandit!


02.03.2025

Béčko udrželo krajskou ligu

Po těsné porážce 1:2 v Hořovicích zvládlo benátecké béčko rozhodující zápas o udržení krajské ligy na výbornou a soupeře Spartak Žebrák doma po gólech Najče, Kusého, Macury, Hejňáka a Votoupala přehrálo jasně 5:0 a zajistilo si příslušnost této soutěže i pro příští ročník.