29. 12. 2014 | Ladislav Vácha, Martina Válková

Benátky položily Rebel po nájezdech. Plodek výhru 5:4 ozdobil hattrickem

39., pondělí 29. 12. 2014
Havl.Brod - Benátky n.J. HBR - BEN

Po gólově skromném vystoupení s Třebíčí přišla opět na řadu přestřelka! Tu Benátečtí podstoupili na ledě Havlíčkova Brodu. Rebelové byli i v tomto utkání při chuti a na Pešánovy svěřence si vyšlápli. V zápase dvakrát vedli a ve třetí třetině měli Benátecké za stavu 4:2 takřka na lopatě! Ti se ale vzmužili a během závěrečných minut nastartovali obrat, který v nájezdech rozhodující trefou dokonal Jan Plodek. Benátecký kapitán je po Danielu Špačkovi druhým, kdo si na své konto letos hattrick připsal.

Havl.Brod: Novák (Barus) – Sedlák, Parýzek, Sklenička, Platil, Semrád, Janáček, Pavlíček, Kolář – Tomek, Melka, Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.
Benátky n.J.: Stejskal (41. Jelínek) – Plutnar, Havlín, Pabiška, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Říha – Miškovský, Skořepa, Špaček – Hrníčko, Plodek, Víšek – A. Dlouhý, Mikyska, Kica – Psota, Skalický, Ordoš – Jonák.
Branky a nahrávky: 15. Seman (Minárik), 33. Melka (Chlubna, Tomek), 33. Troliga (Seman, Platil), 41. Melka (Tomek, Chlubna) – 24. Plodek (Pabiška, Mikyska), 28. Psota (Plodek, Plutnar), 55. Miškovský (Jonák, Říha), 58. Plodek (Víšek, Psota), rozh. náj. Plodek. Rozhodčí: Zbyněk Kubičík – Jiří Kašík, Leon Wesley. Vyloučení: 8:8, navíc Špaček (BEN) OT 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 360. Střely na branku: 32:44.

Rebelové začali velmi dobře. Hýřili pohybem, častěji drželi kotouč ve své moci a tlačili se do zakončení. Benátky nad Jizerou se soustředily hlavně na hlídání zadních vrátek a trpělivě vyčkávaly na každou příležitost k rychlému protiútoku. Oba soupeři si potom zahráli v početní převaze, ale ke gólovému efektu to nevedlo. V úvodu 15. minuty už ale bylo všechno jinak. Havlíčkův Brod se dostal do přečíslení 2 na 1, David Minárik narýsoval povedený pas mezi kruhy a Filip Seman svižnou zápěstní střelou vstřelil svoji premiérovou branku v novém působišti.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce se hra odvíjela hlavně podle havlíčkobrodského scénáře, na začátku prostřední části se karta otočila. Středočeši měli navrch a brzy se jim nabídla skvělá příležitost k vyrovnání. Před dlouhou přesilovkou 5 na 3 si vzali oddechový čas a udělali moc dobře, protože potom Marek Pabiška z pravého kruhu vyslal parádní nahrávku před brankoviště, odkud osamocený Jan Plodek skóroval za záda přesouvajícího se gólmana Nováka. Jenže to nebylo vše. Domácí se brzy dopustili dalšího zbytečného faulu a soupeř nekompromisně trestal. Brodský odchovanec Michal Plutnar od modré čáry nahodil kotouč, který za letu potkaly dvě teče a Matěj Psota zajistil hostům vedení.

Soubor z Kotliny se však nenechal nepříznivým vývojem utkání otrávit a z nenápadné akce slavil vyrovnání. Střelu Tomáše Chlubny z ostrého úhlu neudržel brankář Stejskal ve své výstroji a dojíždějící kapitán Antonín Melka zblízka potěšil brodské fanoušky. Už za 22 sekund usedl do hokejového vězení benátecký Jiří Říha a Rebelové hozenou rukavici s radostí zvedli z ledu. Filip Seman se ujal odraženého puku a dokonale využil svých najíždějících spoluhráčů. Posunul kotouč před odkrytou bránu ležícího gólmana Stejskala a Tomáš Troliga dotáhl akci do úspěšného konce.

Jeřábkova družina neměla dost a do třetí periody vstoupila pohádkově. Kotouč putoval po ose Tomáš Chlubna - Václav Tomek - Antonín Melka a posledně jmenovaný z bezprostřední blízkosti potvrdil povedeným zakončením svou skvělou formu. To už bylo na brankáře Stejskala moc a jeho místo zaujal havlíčkobrodský odchovanec Jelínek. Broďáci jakoby přestali hrát a všechny své síly přesměrovali na hlídání dvoubrankového vedení.

A to se ukázalo jako chyba. Vít Jonák velmi dobře načasoval svůj pas a z rohu útočného pásma našel před brankovištěm hůl Daniela Miškovského, který usměrnil kotouč do sítě. Už je to obehraná písnička. Havlíčkovu Brodu se znovu rozklepala kolena a po nadějném vedení jakoby se země slehla. Při hře 4 na 4 ukázali Středočeši učebnicový důraz v předbrankovém prostoru a zblízka doslova procpal puk za brankáře Nováka Jan Plodek.

Nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. Oba týmy si v něm vytvořily několik šancí, ale brankáři zůstali pozorní a rozuzlení tak musely nabídnout samostatné nájezdy. Oblíbenou disciplínu tentokrát Rebelové nezvládli, bonusový bod přiřkl hostům Jan Plodek.

Samostatné nájezdy

Proměnili:
Antonín Melka - Josef Mikyska, Jan Plodek

Neproměnili:
Jakub Babka, Jan Milfait - Marek Pabiška

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): Utkání jsme začali dobře, lépe jsme bruslili, hráli jsme dobře to, co chceme. Dělali jsme málo chyb, v první třetině jsme byli málo vylučovaní. Potom se to trochu změnilo, ve druhé třetině jsme začali faulovat, dostali jsme Benátky do tlaku jejich přesilovými hrami. Když začala třetí třetina, dali jsme pěkný gól na 4:2, ale pak přišlo obrovské uspokojení, zrovna tak jako se Šumperkem. Začali jsme mít strach o výsledek, začali jsme tahat puky k nám dozadu, začali jsme tam vytvářet chyby. Když jsme dostali gól na 4:3, kdybychom zodpovědně dostávali puky do středního pásma, tak jsme zápas mohli dohrát za stavu 4:3, nebo by šly Benátky do power-play. Dostali jsme laciný gól na 4:4, který byl sporný. Myslíme si, že nepřešel brankovou čáru. Bohužel brankový rozhodčí rozsvítil brankové světlo, čímž to bylo směrodatné pro rozhodčího. Ale ten hráč nemůže být dvě vteřiny sám před bránou volný a šťourat do Čendy Nováka. Když by tam byl jiný bek, tak mu zlomí ruce a už tam šťourat nikdy nebude. Zkrátka zápas šel do prodloužení, poprvé jsme prohráli po nájezdech, to je loterie. Benátky mají šikovné hráče, dost na trestné střílení vyhrávají. Podle mě jsme dnes ztratili dva body.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): Narazili jsme na velmi kvalitního soupeře, který podal dobrý výkon. Myslím si, že jsme po většinu utkání byli horším týmem. Domácí výborně bruslili, dali nám góly díky důrazu v předbrankovém prostoru, který jsme si nepokryli. Mám takový pocit, že domácím v závěru trošku došly síly. My jsme se po celý zápas snažili aktivně napadat a na konci nám to přineslo ovoce, když jsme dali dva góly za stavu, který vypadal, že už je rozhodnutý. Jeden gól byl sporný, to komentovat nebudu. Jsem rád, že v závěru se štěstí za tu bojovnost a víru v to, že utkání otočíme, přiklonilo k nám.