15. 8. 2007 | Petr Košatka, Petr Košatka, Mirek Ondra

Benátky poprvé v přípravě prohrály

přát., středa 15. 8. 2007
Písek - Benátky n.J. PIS - BEN

Až na třetí pokus poznaly Benátky hořkost porážky. Na píseckém ledě po trefě Mošovského v šesté minutě prakticky celý zápas dotahovaly brankový náskok soupeře. První benátecký gól si připsal až v polovině zápasu Martin Mařík. Ani vítězství ve třetí třetině ale nestačilo k otočení vývoje zápasu, a tak Tomáš Kadeřábek svoji přesnou trefou pouze korigoval na závěrečných 3:2 pro domácí. Benátecké hokejisty čeká již ve čtvrtek první zápas před domácím publikem. Přijede tradiční soupeř posledních dvou ročníků, nyní už prvoligové HC Vrchlabí.

Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Veselý, Vokatý, Procházka F., Kalečík, Kuna, Velíšek, Prochýzka M., Růžička, Rudkis, Mošovský, Řehoř, Míka, Kořánek, Novák, Hovora, Květoň, Kica, Filipi, Kašpar, Pošmourný, Voldřich
Benátky n.J.: Barek - Nedbal, Gajda, Pešek, Ton, Kaulfus, Kumstát, Klouček, Zajíček, Mařík, Kocman, Jakeš, Kadeřábek, Malý, Drak, Mácha, Kučera, Kounovský
Branky a nahrávky: 6. Mošovský (Voldřich), 16. Kica, 30. Míka (Řehoř, Kořánek) - 30 Mařík (Zajíček), 56. Kadeřábek (Jakeš, Pešek) Vyloučení: 11:10.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 200.

Do utkání ostřeji vstoupili hosté od Jizery a tak již v první minutě musel Pinkas krýt střelu Maříka, který se pustil do útoku se Zajíčkem. Druhá strana přinesla naopak souhru Květoně s Hovorou, kdy druhý jmenovaný od modré čáry „golfovým“ úderem těsně minul branku hostujícího Barka. Čtvrtá minuta utkání a na trestnou lavici usedá první „odsouzený“ – Benátecký Jakeš oslabuje svůj tým dvouminutovým trestem. Toho ale dokázali modro-žlutí využít a v čase 5:39 posílá domácí mužstvo do vedení Mošovský, který od modré čáry „propálil“ vše, co mu stálo v cestě. Přihrávku si připisuje Voldřich – 1:0. Písecká chuť roste a Kalečík vybízí do průniku Nováka, který v souboji jeden proti jednomu střílí přes Jakeše a nutí Barka podržet kotouč až do hvizdu rozhodčího. V dalším průhěhu utkání přišel pro hostující lavičku trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Benátečtí bez větších potíží oslabení ubránili a když byli opět kompletní, zavezl Kocman kotouč do písecké třetiny, kde jej se svojí formací držel téměř dvě minuty. Hosty vyprovodila z pásma až Kalečíkova střela mířící přes všechny čáry. Potvrzuje se pravidlo „nedáš-dostaneš“, po mírném tlaku hostů se individuálně prosazuje Kica a střelou švihem k pravé tyčce překvapuje všechny přihlížející včetně Barka – 2:0. V rohu kluziště se přiostřuje a Gajda s Filipim odcházejí shodně na dvě minuty. K samotnému závěru první části se taktéž nechává vyloučit Kumstát a tak poslední vteřiny první třetiny Písečtí hrají přesilovku 4 na 3.

Druhá dvacetiminutovka začala dělovkou Mošovského, jehož rána se zastavila až o masku hostujícího Barka. Hosté sázeli na průniky, jeden takový si vyzkoušel Klouček, kterého do jenž ho vyslal Zajíček, proti němu se však postavila domací jistota v brance – Michal Pinkas. Dvě těsně za sebou jdoucí vyloučení a Písečtí rázem hrají dvojnásobné oslabení. Domácí hráči musejí odolával triu Zajíček – Gajda – Mařík, prvním úspěšným osvoboditelem je Vokatý, o chvilku později též ukázkově Svoboda. Třicátá minuta utkání a hostům se jejich hra s vysunutým útočníkem vyplací – Zajíček vybízí k samostatnému nájezdu Maříka, který se střelou mezi Pinkasovy betony nemýlí – 2:1. Vstřelená branka Benátek ale přinesla rychlou odpověď domacích – o dvacet dva vteřin později vrací dvoubrankový náskok na stranu Písku Míka, jemuž přihrává Řehoř a kapitán Kořánek – 3:1. Po tvrdém ataku hostujícího Kocmana zůstává ležet Vokatý, Kocman však zůstává bez trestu. Až před domácí branku se dostává s kotoučem Holý, jenž si vynucuje faul Burkoně, který dostává dvě minuty za hákování. Konec druhé třetiny tak strávil Písek v obraném pásmu, Benátky ale svoji početní výhodu nedokázali zužitkovat.

Ve třetí a zároveň závěrečné fázi utkání se ještě před vypršením Burkoňova trestu prosadil střelou od modré Mařík. Pinkas bez větších problémů ztlumil puk do své lapačky. Písečtí hráli kompletní ale i přesto jim chvíli trvalo než zvrátili mírný nápor hostů. Ale i na straně druhé se objevili ve třetí třetině šance, například když z mezikruží Míka pálil na Barka, který střelu blokoval do ochranné sítě. Velmi pěkné hokejové kousky předváděli i Květoň s Hovorou, kteří spolu projeli celé kluziště a jen taktak netrefili prázdnou branku s již překonaným Barkem. Dvaapadesátá minuta přinesla vyloučení do konce zápasu pro Máchu, kterému se nelíbil, stejně jako hrstce benáteckých fanoušků, verdikt hlavního rozhodčího signalizující hrubost. Písecký Kořánek se tvrdě rozjel proti Gajdovi a šel si odpykat dvouminutový trest. Pře Přece jenom se hostům podařilo vstřelit branku, Jakeš střílel od modré a nepříjemnou tečí doprovodil touš do branky Kadeřábek – 3:2. Více než dvě minuty před závěrečnou sirénou a další písecký hráč mířící na trestnou lavici. Nevídaná šance Benátek na vyrovnání a tak si hosté vyžádali oddechový čas. Pěkně se podařilo vyhodit Pinkasovi přes všechny čáry a zbývající vteřiny se krátily. Přímý zásah už se hráčům Benátek nepovedl a tak přece jenom lepší Písek zaslouženě vyhrál.