11. 4. 2008 | Tomáš Nejedlo

Benátky postupují do první ligy!!!

BAR4, pátek 11. 4. 2008
Benátky n.J. - Technika Brno BEN - TEC
Benátky jsou prvoligové! Tento slogan byl slyšen v hledišti po závěrečném hvizdu utkání o postup do první ligy mezi Benátkami a Technikou Brno. Zápas plný emocí a pěkných hokejových momentů nakonec Benátečtí zvládli a před zraky svých fanoušků vybojovali postup do 1.ligy! O branky domácího celku se postarali Beránek, Švagrovský, Skořepa a Weiss. Rok 2008 se tak zlatým písmem zapíše do kroniky benáteckého hokeje!
Benátky n.J.: Barek (Hanousek) - Beránek, Tondr, Nedbal, Gajda, Cunik, Svoboda, Ton, Protivný - Zajíček, Kristek, Jakeš, Skořepa, Malý, Stehno, Mácha, Kadeřábek, Weiss, Kocman, Švagrovský, Mrňa
Technika Brno: Chvátal (14. Hrachovina) - Zapletal, Karlíček, Kučírek, Halouska, Habrovec, Daňo, Bulička, Úlehla - P. Šebek, Mráz, Sedláček, Martinák, Žibrita, Dostál, Benýšek, Korotvička, Hruška, Šúrek, Matouš, Špok
Branky a nahrávky: 14. Beránek (Malý), 24. Švagrovský, 41. Skořepa (Beránek), 60. Weiss (Skořepa) - 40. Sedláček (Dostál), 42. Sedláček (Mráz , Korotvička). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:8 + Protivný (BEN) 10 minut OT, Chvátal (TEC) 20 minut OK. Využití: . V oslabení: . Diváci: 1180.

Před začátkem důležitého zápasu bylo už na obou týmech znát nervozita, ale nechybělo velké odhodlání zvítězit. Zimní stadion v benátecké části Obodř se už půl hodiny před úvodním buly slušně zaplnil a výsledkem poté byly slušně obsazené ochozy. Všichni diváci byli jistě natěšeni na výborný hokej.

Oba týmy začaly zápas podle očekávání s vyčkávací taktikou a ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat zásadní chybu. Na obou stranách mohli diváci spatřit jen náznaky šancí, ale vyloženě gólové momenty k vidění nebyly. Až ve 14. minutě zápasu se poprvé měnilo skóre. Milan Beránek nahodil kotouč do ohně před Chvátalem, který klesl na zem a zalehl puk. Brankový rozhodčí kotouč uviděl za brankovou čárou a rozsvítil červené světlo. I hlavní rozhodčí Pešina stál v dobrém úhlu pohledu a k nevoli hostující lavičky branku uznal - 1:0. Nejvíce rozzloben byl brankář Chvátal, který ihned vyjel po hlavním rozhodčím, za což inkasoval osobní trest. I poté však neudržel nervy na uzdě, udeřil svou lapačkou do plexiskla směrem k brankovému rozhodčímu a dostal druhý desetiminutový trest a automaticky pak trest do konce zápasu. Mezi tyče se tak postavil velezkušený Petr Hrachovina. Ten se zapotil zejména při šanci Mrňi, který brněnského gólmana trefil do ramene. Ke konci třetiny se chytrou dorážkou snažil Hrachovinu obelstít Jakeš, ale brankář se zaskvěl betonem. Neuspěl ani o minutu později pálící Lukáš Zajíček. Do kabin se tak po první třetině šlo za příznivého stavu 1:0 pro domácí tým.

Druhá třetina ukrojila za svého dvacetiminutového krajíce tři minuty a skóre se k velké radosti početné domácí enklávy fanoušků měnilo podruhé. David Švagrovský si pohrál s hostující obranou a překonal Hrachovinu - 2:0. Třetí gól měl na hokejce Jakeš, ale trefil pouze výborně se přesouvajícího brankáře vysokoškoláků. Jedinečnou šanci na snížení měli hosté ve 30. minutě. Špok nahazoval do skrumáže před Barkem a puk pomalu putující za brankovou čáru naštěstí odpálil Milan Beránek. Poté se ve velkých šancích zjevili před Hrachovinou Weiss a Malý, avšak ani jeden z nich nedokázal přehodit ležícího brankáře Brna. Další změnu skóre měl na hokejce Skořepa, prokličkoval se až před Hrachovinu, zakončit však nedokázal. A proto přišel trest v podobě kontaktního gólu, který přišel v nejméně vhodnou dobu. Jak se říká "do šatny" vstřelil domácím branku Jiří Sedláček - 2:1.

Třetí perioda začala pro Benátky jako z říše snů. Skóre se totiž měnilo už po devíti vteřinách hry! Milan Beránek ihned po buly nahodil puk "po prknech" a Josef Skořepa po odrazu od mantinelu prostřelil hostujícího gólmana přesně mezi betony - 3:1. Radost ale benáteckým hráčům a příznivcům nevydržela dlouho. Z letargie je probudil v utkání podruhé skórující Jiří Sedláček, jenž zůstal před Barkem trestuhodně volný - 3:2. Horko bylo před domácí brankou i o minutu později. Martinák nechal jen vyniknout Martina Barka. Na druhé straně hřiště se neprosadil Jakeš, Zajíček a po něm ani Mácha. Pak už Benátky hrály velice dobře zezadu a do šancí se dostávali pouze sporadicky. Jeden z brejků se snažil využít Skořepa, ale puk se mu zastavil v nezamrzlé vodě na hrací ploše. Následně si hosté vzali oddechový čas, odvolali z ledu brankáře Hrachovinu a začala jejich power-play. V poslední minutě se k vyhozenému puku dostal Petr Weiss a střelou do prázdné branky dal postupu do první ligy konečné razítko - 4:2. Fanoušci v hledišti začali mohutně slavit a po závěrečném zvuku sirény se na hřišti strhla nepopsatelná vlna euforie z historického úspěchu! Co říci na závěr? Hoši děkujeme za skvělou sezónu!!!