7. 3. 2007 | Tomáš Nejedlo, Mirek Ondra, Mirek Ondra

Benátky postupují do semifinále ligy!

ČF3, středa 7. 3. 2007
Kobra Praha - Benátky n.J. KOB - BEN

B e n á t k y n a d J i z e r o u - V posledním klání čtvrtfinálové série play-off druhé ligy zvítězily Benátky na pražské Kobře 3:0 a stejným poměrem taky završily výhry potřebné k postupu do semifinále. Hosté si schovali góly až do poslední třetiny. První gól vstřelil Petr Jaroš a o postupu rozhodl dvěmi trefami Martin Kocman. Nejpravděpodobnější soupeři Benátek v semifinále jsou HC Klášterec nad Ohří a HC Chrudim.

Kobra Praha: Taskinen - Němeček, Banič, Cerha, Černý, Urbanec, Skácel, Rákosník, Vítů - Žáček, Bárta, Paris, Georgiev, Langmajer, Knotek, Kala, Jakerle, Čurda, Jána, Honc
Benátky n.J.: Barek - Beránek, Klouček, Klaban, Gajda, Kaulfus, Vrzal, Štrach - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, Krupka M., Mařík, Kocman, Krupka L., Oulík, Kadeřábek J., Jaroš
Branky a nahrávky: 47. Jaroš (Mácha), 51. Kocman (Mařík), 60. Kocman (Štrach, Beránek). Rozhodčí: Bacílek - Chochola, Marek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1-0:2-0:3.

Ve čtvrtfinále druholigových bojů play-off uzavřeli hokejisté HC Benátky sérii s HC Kobra Praha výhrou 0:3 a stejným výsledkem celé 1. kolo vyřazovacích bojů vyhráli.
Domácí hráče i fanoušky jistě překvapila účast více než dvou desítek fanoušků hostí. Ti přijeli podpořit své hráče do poměrně „zajímavého“ prostředí. Ledovou plochu dělí od vnější zdi stadionu přibližně čtyři metry místa. Tribuny pro stání alespoň ve dvou řadách a opřením bubnů bylo nutno zbudovat snesením laviček z celého stadionu. I tak stála spodní řada tak, že bylo možno sáhnout rukou nad ledovou plochu a dotknout se tak hráčů nebo rozhodčího.
V průběhu první třetiny to vypadalo, že se Kobra rozhodla prodloužit sérii. Pražané byli podstatně aktivnější než v obou předchozích zápasech, několikrát velmi nepříjemně ohrozili ochránce benátecké svatyně Barka. I hostím se naskytlo několik šancí, převážně v přesilovkách, kterých ovšem nebylo mnoho.
Druhá třetina probíhala v podobném duchu jako první, šance na obou stranách ale žádné využití.
Vše začalo až ve třetí třetině. První puk za Taskinenova záda poslal kladenský útočník Petr Jaroš ve 47. minutě po asistenci Ondry Máchy. Po tomto gólu obě strany poněkud ožili, domácí se snažili vyrovnat. Hosté neusnuli na vavřínech a začali ještě aktivněji útočit a tato snaha se vyplatila Martinu Kocmanovi, který přelstil domácího gólmana po kombinaci s Martinem Maříkem a zvýšil skóre na 0:2. V závěru třetiny domácí odvolali brankaře a šli do power – play. Toto rozhodnutí se jim nevyplatilo, v benáteckém obraném pásmu ztratili puk, toho využili hosté a po rychlém brejku, kombinací před domácí bránou, kterou vymysleli obránci Petr Štrach s Milanem Beránkem, trefil prázdnou branku opět Martin Kocman. Tímto gólem zpečetil postup Benátek do semifinále.

Hvězdy zápasu:
Martin Kocman (27): Martin patří ke stálicím benátecké sestavy už od sezóny 2003/04. Jeho dva góly jenom dokazují to, že je nejlepším střelcem Benátek. Za 44 zápasů základní části nasbíral 50 bodů do kanadského bodování.
Vitali Taskinen (21): Mladý Fin je v druhé lize raritou, nestává se totiž aby ji hrálo příliš mnoho cizinců a když, tak většinou Slováci. Vitali začal svojí hokejovou kariéru ve finském KalPa Kuopio, tým se momentálně nachází na posledním místě tabulky finské nejvyšší hokejové ligy, v letošní sezóně odchytal 2 zápasy za Slavii v O2 lize a jinak chytá střídavě ve druholigovém HC Benešov a HC Kobře Praha.