14. 10. 2006 | Mirek Ondra

Benátky potvrzují roli favorita

10., sobota 14. 10. 2006
Benátky n.J. - Strakonice BEN - STR

B e n á t k y n a d J i z e r o u - V Benátkách zůstavají všechny tři body. Strakonice tak odjíždějí s prázdnou. O výsledku se rozhodlo už v první třetině, která skončila 3:1 ve prospěch domácích. Dvěma rychlými góly zaskočili soupeře Ondřej Mácha s Janem Kadeřábkem, jemuž na brankový úspěch nahrával jeho bratr Tomáš. Benátky nyní zakončí první čtvrtinu základní části na ledě Tábora.

Benátky n.J.: Barek - Vrzal, Klouček, Pešek, Klaban, Kaulfus, Holý, Štrach, Gajda - Jakeš, Skořepa, Kučera, Kadeřábek J., Mařík, Kocman, Oulík, Kristek, Mácha, Kadeřábek, Horský, Krupka
Strakonice: Svoboda (2. Špiler) - Kuna, Řehoř, Lusk, Slaba, Sosna, Samek - Šulčík, Humeník, Nikodém, Procházka, Kadlec, Bindler, Papež, Kreuzman, Malkus M., Malkus J.
Branky a nahrávky: . 2. Mácha (Mařík), 2. Kadeřábek J. (Kadeřábek T.), 14. Klouček (Holý), 36. Mařík (Kocman) - 9. Kreuzman (Řehoř), 43. Malkus M. (Řehoř).
Rozhodčí: P.Štěpán - Hynčica, Kebrle.
Vyloučení: 12:11.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Utkání se podle všech předpokladů, mělo vyvíjet jasně pro domácí. Avšak nebylo tomu tak celých šedesát minut.

Už v čase 1:09 musel hostující brankář Filip Svoboda lovit puk ze své sítě. Po nahrávce Martina Maříka ho překonal Ondřej Mácha. O pouhých čtyřiadvacet vteřin později se domácí radovali podruhé. Poprvé v sezóně se prosadilo bratrské duo v dresu Benátek. Na gól Jana Kadeřábka přihrával jeho sourozenec Tomáš. Tento gól vyhnal hostujícího gólmana Svobodu z brány. Zbytek zápasu dochytal Roman Špiler. Strakonice však nesložily všechny zbraně. Chtěly zachytit náskok soupeře, aby ze zápasu neodjížděly s debaklem. To se jim podařilo v desáté minutě. Na rozdíl jediného gólu snížil strakonický Václav Samek. Asistovali mu Libor Nikodém s Lukášem Papežem. Hosté měli v tuto dobu více ze hry, ale o srovnání skóre se připravili nedisciplinovanou hrou, která měla za následek sedm vyloučení na jejich straně během posledních devíti minut prvního dějství. To naopak dokázali zužitkovat Benátečtí. V čase 14:46 utekli zásluhou přesilovkové trefy Tomáše Kloučka opět na dvoubrankový rozdíl. Na gólu se přihrávkami podíleli Martin Holý a jeho jmenovec Kocman.

Ve druhé třetině byla vidět snaha hostí o zkorigování výsledku. Ve druhé polovině této části hry Jihočeši jasně navrch, přesto to byli právě oni kdo gól inkasoval. V 35. minutě zvyšoval náskok Martin Mařík. Asistence: Martin Kocman. Jejich "pětka" se v zápase postarala celkem o tři gólové úspěchy a Martin Kocman si s třinácti body upevnil vedoucí postavení v kanadském bodování.

V závěrečné třetině se Benátky snažily utkání pohlídat. To se jim však podařilo pouze částečně. Tři minuty po úvodním vhazování se z levé strany prosadil Martin Malkus a snížil tak na 2:4 v neprospěch Strakonic. Branka měla však pro jeho autora nepříjemnou dohru. Domácí bek četl jeho úmysly a skončili spolu na ledě. Martin Malkus, když vstával, odstrčil benáteckého hráče nohou. Hlavní sudí tento incident zblízka vyhodnotil jako úmyslné kopnutí. To se podle pravidel trestá pětiminutovým trestem současně s vyloučením do konce utkání. Hostující Malkus tak už do zápasu nezasáhnul. Zajisté i ztráta zkušeného útočníka způsobila, že snaha Strakonic o vyrovnání vyšla naprázdno.

Domácí sice naplno bodovali, avšak se svým výkonem nemohou být zdaleka spokojeni. Naprosto zklamali při hře v početní výhodě. Při přechodu přes útočnou modrou často chybovali a jen zřídka dokázali soupeře zamknout v útočné třetině. Ve středu uzavřou Benátky první čtvrtinu základní části na ledě Tábora.

Aleš Vladyka (trenér Benátek): "Vstoupili jsme do utkání velice dobře a přesně tak, jak jsme chtěli. Dvě branky v úvodu utkání nám měli dodat klid do dalšího průběhu, ale stal se přesný opak. Následovalo vyloučení Jakeše a obdržená branka. Tím se náš výkon postupně zhoršoval. Do konce třetiny se nám sice podařilo ještě zvýšit skóre, ale hra nebyla dobrá, chtěli jsme hrát složitý hokej se spoustou přihrávek místo přimočarých akcí a to se nám nedařilo. Zejména hra v přesilových hrách byla špatná a my se jí opět budeme muset věnovat. V tuto chvíli nás těší tři body, nikoli předvedená hra."