12. 11. 2006 | Ondřej Franc, Mirek Ondra

Benátky prohrály potřetí v řadě

17., neděle 12. 11. 2006
Kolín - Benátky n.J. KOL - BEN

Benátky potřetí nebodovaly a pohrdly tak výzvě bodově stáhnout druhou Chrudim. Utkání samotné bylo ohroženou díky poruše rolby, která při žehlení ledu najela na puk. Nakonec se začalo se čtyřicetiminutovým zpožděním. Po zkažené první třetině musely Benátky dotahovat dvoubodové manko. Ani zlepšený výkon však nevedl k vítězství. Do prázdné branky uzavřel skóre na konečných 4:2 ve prospěch Kolína obránce Petr Zigmund. Benátecké čeká teď další velmi těžký proti Chrudimi. Na benátecký led tak zavítají hráči, kteří budou navždy spjati s extraligovou elitou. Přijďte proto podpořit benátecké hokejisty v jejich boji o přerušení černé série.

Kolín: Malý T. - Nedbal, Morkes, Florian, Vantura, From, Zigmund, Červa, Drak - Řípa, Adamec, Pelán - Malý J., Kubišta, Polák - Čtvrtečka, Šebesta, Skokan - Kubát, Luštinec
Benátky n.J.: Hanousek - Vrzal, Klouček, Gajda, Holý, Růžička, Pešek, Ton - Kristek, Mařík, Jakeš - Kocman, Kadeřábek T., Čurilla - KOunovský, Skořepa, Krupka L. - Oulík, Mácha, Kadeřábek J.
Branky a nahrávky: 5. Malý (Kubišta, Polák), 7. Kubišta, 30. Adamec (Řípa), 60. Zigmund - 27. Pešek (Kadeřábek), 32. Čurilla (Kadeřábek).
Rozhodčí: M.Fraňo - Arazimová, Orlický .
Vyloučení: 10:13.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Střely na bránu: 27-26 (9-4,9-11,9-11).
Diváci: 764.

Příhoda s rolbou mohla Kozly připravit o body. Pokud by nedošlo k opravě do 60 minut, skončilo by utkání kontumací 0-5 ve prospěch hostí. Zdržení jako by se více podepsalo na Benátkách. Kolín vstoupil do utkání aktivněji a v první třetině si vybudoval zasloužený náskok. Po čtyřech minutách zavezl puk do pásma Jan Kubišta, zpoza branky přihrál Ondřeji Polákovi, jehož střelu Jan Hanousek ještě pokryl, ale na dorážku JOSEFA MALÉHO už byl krátký, 1-0. Uběhlo něco málo přes dvě minuty a vedení bylo dvougólové. JAN KUBIŠTA projel celým hřištěm, prohodil si puk mezi obránci a pod padajícím gólmanem zvýšil, 2-0 PH. Kozlové Benátky v úvodní části prakticky do ničeho nepustili, o čemž svědčí i poměr střel 9-4.

Ve druhé třetině vyjely na led úplně jiné Benátky a aktivním přístupem srovnaly situaci na ledě a naopak měly v některých fázích prostředního dějství i navrch. Výsledkem byla kontaktní branka. Ve 27. minutě ji vstřelil PETR PEŠEK, který se v přesilovce nejlépe zorientoval ve skrumáži před naší brankou, 2-1 PH. Jenomže domácím se podařila rychlá odpověď. Vynikající Jiří Řípa zatáhl puk po levém křídle, přihrál VÁCLAVU ADAMCOVI a ten zpoza obránce prostřelil Jana Hanouska, 3-1. Jenže dvoubrankové vedení Kolínu nevydrželo ani dvě minuty. Tomáš Kadeřábek nabil MARKU ČURILLOVI a ten od modré propálil Tomáše Malého, 3-2. Hosté byli ve druhé třetině opticky i střelecky mírně aktivnější a zaslouženě snížili.

Scénář posledního dějství byl tím pádem pevně stanoven. Pokračovala vyrovnaná bitva, a i když bylo dost střel na obou stranách, dá se říct, že si každý z celků vytvořil asi tak tři velké šance. Žádnou z nich ale ani jeden ze soupeřů nevyužil a skóre se tak měnilo až v poslední minutě při power-play hostí. K puku se ve středním pásmu dostal PETR ZIGMUND a od červené trefil přesně, 4-2 PB.

Derby tentokrát svedlo dohromady dva týmy, které potřebovaly bodovat a v minulých utkáních se jim příliš nedařilo. Lépe ze srovnání vyšel Kolín, který dominoval první třetině a v ní si vytvořil rozhodující náskok. Zbylých 40 minut nabídlo vyrovnaný zápas a v některých fázích vyznělo mírně pro hosty. Těsná výhra tak víceméně odpovídá průběhu. Kolín po delší době podal kolektivní bojovný výkon, ze kterého čněla dvojice útočníků - Jan Kubišta a Jiří Řípa. Z hostí nikdo příliš nezaujal, jen Jiří Jakeš předvedl v závěru svůj obvyklý zkrat a mohl být rád, že za zákeřné napadnutí vyfasoval jen dvě minuty.

Ladislav Kolda (trenér Benátek):"Utkání se rozhodlo na tom začátku, přestože jsme na něj čekali, když se zpozdil o těch čtyřicet minut. Ale obě dvě mužstva ty podmínky měla stejné. My jsme si nedokázali tu hru srovnat tak abychom se nedostali pod tlak a dostali jsme se do stavu, kdy jsme zase prohrávali. Postupně jsme se však s výkonem lepšili a myslím si, že v té druhé půlce utkání jsme ukázali, že ta naše hra se zlepšila."