12. 3. 2008 | Mirek Ondra

Benátky prohrály svůj první zápas v play-off

SF2, středa 12. 3. 2008
Benátky n.J. - Velké Meziříčí BEN - VEL
Ve druhé sérii zápasů druhého kola play-off našly Benátky svého pokořitele. Stal se jím HHK Velké Meziříčí po výhře 4:3. Benátkám se povedla první třetina, kdy si vybojovaly jednobrankový náskok, ve zbytku zápasu však byli hosté minimálně vyrovnaným soupeřem. Vítěznou branku vstřelil exbenátecký Karel Nekvasil, za domácí s trefili Martin Kocman a dvakrát Petr Wiess. Série se v pátek přesouvá do Velkého Meziříčí za stavu 1:1.
Benátky n.J.: Hanousek (Barek) - Ton, Svoboda - Gajda, Nedbal - Cunik, Tondr - Beránek, Klaban -- Švagrovský, Skořepa, Weiss - Kocman, Mařík, Jakeš - Mácha, Kadeřábek, Stehno - Kristek, Kubišta, Zajíček
Velké Meziříčí: Malý (Pekárek) - Smejkal, Stráňovský, Konta, Heřmanský, Kaláb, Pálka, Raus - Kunstmüller, Bukáček, Nekvasil, Bula, Adamec, Prachař, Hudcovský, Krča, Sobotka, Burian
Branky a nahrávky: 6. Kocman (Jakeš), 19. Weiss (Švagrovský), 60. Weiss (Ton, Skořepa) - 10. Stráňovský (Bukáček), 37. Bula (Stráňovský), 43. Sobotka (Pálka, Burián), 58. Nekvasil (Bukáček). Rozhodčí: Kareš - Ježek, Špringl. Vyloučení: 8:13. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500.

Kristek už svou první velkou šancí v třetí minutě předpověděl, že vstup do zápasu by mohl být lepší nž v úterním klání. A také se tak stalo. Martin Kocman v polovině šesté minuty otevřel po dorážce Jakešovy střely skóre utkání.

Hosté z VelMezu dokázaly na úvodní branku reagovat v čase 9:02, když se po buly trefil Aleš Stráňovský. Benátky však šly přesto do kabin s jednobrankovým vedením. Do úniku s dostal Petr Weiss a perfektně provedeným blafákem nedal Malému šanci.

Benátky do druhé třetiny nevstoupily příliš dobře. I přes několik možností hrát v přesilové hře se díky nepřesným přihrávkám a dobře napadajícímu soupeři domácí gólu nedočkali.

Ve 37. minutě proto přišel trest. Stráňovský vyslal na Hanouska ostrou střelu, kterou benátecký brankář vyrazil a Jan Bula bez větších problémů zakončil do prázdné branky. Ve třetí třetině se tedy hrálo odznova.

V ní zaskočil domácí už v počínající třetí minutě Lukáš Sobotka. Nikým nehlídán si počíhal u tyčky na přihrávku Dalibora Pálky a zametl puk za záda Hanouska.

V polovině třetího dějství upaloval sám na Hanouska Karel Nekvasil, benátecký brankář byl nadvakrát úspěšný. Bývalý hráč Benátek si však spravil chuť o sedm minut později, když dorazil do domácí sítě střelu Bukáčka a poslal svůj tým do dvougólového vedení.

Benátky musely začít hrát vabank, měly pouhé dvě a půl minuty na smazání dvoubrankového manka. Nevytěžily z toho však víc než kosmetickou úpravu skóre, když 27 vteřin před koncem tečoval Petr Weiss Tondrovu střelu od modré čáry.

VelMez srovnal stav série na jeho ledě a tím si zajistil jistotu dvou zápasů na vlastním ledě, které se odehrají v pátek a v sobotu. Benátky prohrály po šňůře 12ti vítězství, ale nebývá než se soustředit další na zápasy ve Velkém Meziříčí.