26. 11. 2011 | Jan Řápek, Lucie Štěrbová, Jan Řápek

Benátky prohrály v Chomutově 2:3

27., sobota 26. 11. 2011
Chomutov - Benátky n.J. CHM - BEN
Chomutovští Piráti porazili Benátky 3:2 a nejproduktivnějšímu hráči první ligy Lukáši Královi nedovolili ani bod. Po dvou bodech si naopak připsali David Hruška, Lukáš Pulpán a Milan Kraft, kteří byli i střelci zápasu. Hosté předvedli nejlepší výkon až v závěrečné části hry, avšak branka Marka Pabišky jen korigovala výsledek do podoby jednogólového vítězství domácích Pirátů. Benátky nyní čeká další těžký zápas, když ve středu na domácím ledě přivítají lídra soutěže - ústecké Lvy.
Chomutov: Hanuljak (Strmeň) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Kraft, Hřebejk - Heřman, Fiala, Hromas - Ondřej, sikora, Hafenrichter - Seman, Gajovský , Procházka
Benátky n.J.: Blažíček (od 21.Stejskal) - Jaroměřský, Pavlů, Vála, Říha, Vitásek, Pabiška, Ulrych, Niko - Klimt, Král, Skalický - Kopic, Skořepa, Vlach - Jonák, Bulíř, Vařecha - Kellner, Kouřil, Weiss
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Kraft, Pulpán), 16. Pulpán (Hřebejk, Hruška), 21. Kraft - 23. Bulíř (Pavlů, Vitásek), 46. Pabiška (Vála, Jaroměřský). Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:3, navíc Ondřej 10 minut OT, Palin a Vlach 5 min + OT do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1710. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Zápas začal ve velkém tempu! Domácí chtěli využít domácí prostředí a již od prvních minut se tlačili na benáteckou branku. Po několika menších šancích si ve čtvrté minutě vzal slovo chomutovský kanonýr David Hruška. Po Kraftově přihrávce projel kolem několika benáteckých hráčů a zavěsil puk pod víko branky. O minutu později ho chtěl napodobit Zdeněk Ondřej, po své akci ovšem trefil pouze tyč.

Chomutovští ovšem ve svém tlaku nepřestávali. Benátky se dostaly pouze k pár střelám, naopak Chomutov útočil čím dál víc. Poté co ubránil přesilovku za Ondřejův tvrdý faul, přišla na řadu opět gólová nadílka. Tentokrát se střelou od modré prosadil Lukáš Pulpán. Velký podíl na této brance měl Štěpán Hřebejk, který si za brankou udělal prostor a poslal Pulpánovi dobrou přihrávku. Pulpánova střela sice neměla velkou razanci, ale i díky špatnému výhledu brankáře skončila gólem.

Druhá třetina začala ještě lépe než ta první. Již po pětačtyřiceti vteřinách se prosadil kapitán domácího týmu Milan Kraft. Sám se zmocnil puku na červené lajně, obešel tři hráče a prostřelil brankáře. Po tomto gólu došlo ke střídání v hostující brance, místo Blažíčka přišel Stejskal. Benátky se ze třetí branky vzpamatovaly docela rychle a během dvou minut se jim při přesilové hře, nařízené po faulu Karla Hromase, podařilo snížit. První branku hostujícího týmu vstřelil Michal Pavlů. Gólu předcházela chyba Štěpána Hřebejka, kterému se nepodařilo vyhodit puk z pásma. Benátky byly po svém prvním gólu aktivnějším týmem, ze žádné ze svých akcí se ovšem prosadit nedokázaly.

Nejzajímavějším momentem druhé třetiny se nakonec stala pravá hokejová mlátička mezi domácím Brettem Palinem a benáteckým Vlachem. Po menším dorozumívání si oba sundali rukavice i helmy a pustili se do souboje. Rozhodčí nechali souboj běžet a přerušili ho až v době, kdy jasnou převahu získával kanadský hráč, hájící barvy Chomutova. Oba hráči dostali pětiminutový trest a k tomu ještě osobní trest do konce utkání.

Třetí třetinu opět začali lépe Chomutovští. Tentokrát to ovšem byly Benátky, které se radovaly z první branky ve třetině. V šestačtyřicáté minutě hosté obsadili pásmo a hned první nahození od modré Marka Pabišky skončilo za Hanuljakovými zády.

Ačkoliv byly Benátky v závěru silnějším týmem, již se jim vyrovnat nepodařilo, a to ani ve hře bez brankáře. Piráti Chomutov tudíž zvítězili 3:2.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): „Musím přiznat, že i když ten výsledek vypadá vyrovnaně, tak jsme většinu zápasu měli jasně navrch. S dnešním výkonem jsme velmi spokojení. První i druhou třetinu jsme hráli přesně tak, jak jsme si řekli, hráči plnili naše úkoly . Třetí třetina již nevyšla přesně podle našich plánů, dostali jsme jeden gól, ale i tak jsme to ubránili.“

Luděk Škaloud (HC Benátky): „Nevyšla nám především první třetina, za výkon v ní jsme si určitě nezasloužili vyhrát. Ve druhé třetině byl náš výkon již o něco lepší a ve třetí třetině to bylo odpovídající. Bohužel odjíždíme s porážkou, často nás také brzdila různá vyloučení.“