6. 8. 2021 | Ondřej Nejedlo

Benátky s Baníkem remizovaly, hosté byli v nájezdech úspěšnější

přát., pátek 6. 8. 2021
Benátky n.J. - Sokolov BEN - SOK
Spravedlivá remíza. Tak by se dal ohodnotit druhý přípravný zápas benáteckých hokejistů. Ti na svém ledě přivítali sokolovský Baník, který měl za sebou již dvě vítězství proti Mostu a Kadani. Také v Benátkách nad Jizerou se představil ve velmi dobrém světle. Na první branku se čekalo až do 47. minuty, když se prosadil domácí Jiruš. Pět minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 Jiskra. V samostatných nájezdech uspěl pouze zkušený sokolovský obránce Pohl.
Benátky n.J.: Král - Kunst, Žůrek, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Hampl - Pabiška, Čederle, Jiruš - Dlouhý, Jansa, Wiencek - Klapka, Čermák, Vomáčka - Křepelka, Hájek, Dospěl.
Sokolov: Beran - Pohl, Strejček, Vodička, Klejna, Klikorka, Tureček - Pořízek, Jiskra, Tomi - Křemen, Novotný, Sloboda - Rulík, Blecha, Korčmaroš - Prošek, Sýkora.
Branky a nahrávky: 47. Jiruš (Pabiška) - 55. Jiskra (Klikorka), rozhodujicí nájezd Pohl. Rozhodčí: Jaroš, J. Jílek - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:30.

Kdo se přišel trošku ochladit na benátecký zimní stadion, rozhodně nemusel litovat. Viděl totiž rychlé utkání dvou mladých celků. Za zmínku stojí výborné brankářské výkony, jak benáteckého mladíčka Krále, tak i hostujícího Berana. Právě jejich zásluhou byl dlouho bezbrankový stav.

V první třetině byli o krapet střelecky aktivnějším týmem hosté. Nicméně největší šanci si připravil domácí Dlouhý, jehož přesilovkovou střelu z mezikruží dokázal Beran vyrazit. Hosté měli k dispozici hned tři přesilové hry, poctivě hrající benátečtí hráči ale Sokolovu nedovolili skórovat. Početní výhodu si hosté odnášeli také do druhé periody.

V jejím samém závěru měl velkou šanci Jiskra, ten ale vzdálenější tyčku minul. Zahřmělo také na druhé straně, kde se před Beranem zjevil Wiencek, jeho zakončení ale taktéž minulo zařízení. Neuspěl ani Klapka, jehož vychytal Beran vytrčenou holí. Domácí poté měli k dispozici osmašedesátisekundovou dvojnásobnou přesilovou hru. V ní byl nejpilnějším střelcem Žůrek, ani on ale puk za brankovou čáru nedostal. Stínem druhé třetiny, ve které byli tentokrát lepší domácí, bylo zranění oka benáteckého obránce Kunsta, pro něhož zápas předčasně skončil.

Také vstup do závěrečné části hry měli lepší domácí hráči, Beran se ale překonával. Na druhé straně zahrozil dvakrát Pešek, Krále ale nenachytal. Ve 47. minutě už se ale domácí radovali. Po Pabiškově akci pohotově zakončil Vojtěch Jiruš. Na opačném pólu hřiště zachránilo domácí hráče břevno po zrádném odrazu od zadního mantinelu. Domácí hráči mohli přidat pojistku, Jansovo zakončení ale Beran lapil. Pět minut před koncem se středem hřiště uvolnil Vít Jiskra a prostřelil Krále.

Domácí byli inkasovanou brankou trošku zaskočeni. Nepřesnou rozehrávku vystihl Sýkora, mířil ale nad branku. Přesto ale mohli převážit misky vah na svoji stranu, Strejčkovo vyloučení však nepotrestali. Jedenáct vteřin před koncem prověřil Krále zajímavou střelou Pořízek. O šest vteřin déle spálil velkou tutovku Tomi, který cílil nad břevno.

Následné samostatné nájezdy nabídly jen jednoho střelce. Zkušený hostující obránce Jan Pohl nic nevymýšlel a přesnou střelou propálil domácího brankáře. Pětice domácích na Berana nevyzrála a tak pomyslný druhý bod putoval na západ Čech.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to urputné utkání s minimem vyložených šancí, které jsme ztratili v samostatných nájezdech. Mrzí nás především nevyužité přesilové hry, v nichž se právě budou prvoligová utkání lámat.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Dnešní zápas měl výbornou úroveň, byla to výborná příprava z obou stran. Jsem strašně spokojený, rád bych více takových utkání. Těší mě, že jsme v závěru dokázali vyrovnat a ještě se nám v nájezdech podařilo zvítězit. Jak jsem řekl, z mé strany velká spokojenost.