20. 2. 2013 | Tomáš Nejedlo

Benátky s posledním Pískem propadly ve třetí třetině

1., středa 20. 2. 2013
Benátky n.J. - Písek BEN - PIS
Úvodní zápas play outu si benátečtí hokejisté představovali zřejmě úplně jinak. Přestože se zápas s posledním Pískem pro Středočechy jevil nadějně, když po dvou třetinách vedli 3:1, avšak ve třetí třetině se svým soupeřem zcela propadly a poslední Písek, který bojuje o každý bodík k záchraně, čtyřmi góly otočil utkání na 5:3 ve svůj prospěch. Benátečtí budou hrát doma opět v sobotu, když k Jizeře přijedou Litoměřice.
Benátky n.J.: Blažíček (Stejskal) - Mrkvička, Kolmann, Jaroměřský, Pabiška, Říha, Pyrochta, Niko - Vařecha, Skořepa, Klimt, Jech, Bortňák, Špaček, Maďar, Král, Kopic, Skalický, Vlach, Jonák.
Písek: Halmoši (Havelka) - Růžička, Pavlíček, Ruprecht, Makovský, Drtil, Boháč, Kříž, Kužel - Kubeš, Vaniš, Kotrla, Polodna, Vlček, Ferebauer, Šperger, Dalecký, Slavík, Heřman, Kučera, Marek.
Branky a nahrávky: 12. Král (Mrkvička, Maďar), 26. Skořepa (Vařecha, Klimt), 28. Skalický (Mrkvička, Vlach) - 20. Dalecký (Šperger), 47. Pavlíček (Šperger, Dalecký), 51. Vaniš (Boháč, Polodna), 53. Růžička (Šperger, Boháč), 54. Dalecký (Pavlíček). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 28:31.

Benátky do utkání vstupovaly bez očividných nervů, naopak musel to být Písek, kdo měl mít více ze hry a bojovat o každý puk. Dá se však říci, že první dvě třetiny patřily hokejovějšímu domácímu týmu a vyjádřeno to bylo také gólově. První větší šanci měl v 5. minutě Josef Skořepa, který si sjel do střelecké pozice, jenže hostující klec minul. Na druhé straně zahrozil po Vlčkově pasu Vladislav Kubeš, jehož střelu do protipohybu Blažíček betony vyrazil. Na počátku 12. minuty se Benátky poprvé gólově prosadily. Mrkvička z vlastní třetiny našel na útočné modré volného Lukáše Krále, jenž zamířil mezi Halmošiho betony - 1:0. Odpověď mohla přijít z hole Ferebauera, který v přesilovce těsně netrefil Blažíčkovu klec. Taktéž se na druhé straně (ne)vedlo Skalickému, ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. A tak Benátky dostaly gól do šatny, Šperger zadovkou našel hokejku Jana Daleckého, který se zpoza obránce trefil přesně do horní poloviny benátecké branky - 1:1.

Ihned po začátku druhé třetiny Skořepa hledal ještě lépe postaveného Vařechu, avšak ten na puk těsně nedosáhl. Vedení Benáteckým vrátil Josef Skořepa po přihrávce Klimta zpoza branky propálil bezmocného Halmošiho - 2:1. A mohlo být pro domácí ještě veseleji, protože Král oslovil mladíčka v benátecké sestavě Filipa Pyrochtu, jenže jeho střela těsně minula píseckou svatyni. Následně putoval na trestnou lavici hostující Boháč a Benátky jeho trest přetavily ve třetí gól. Mrkvičkova střela byla sražena na hokejku Daniela Skalického, jenž měl lehkou úlohu - 3:1. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem, Klimt, Vařecha ani Král své velké příležitosti nedokázali proměnit. V závěru třetiny ještě Josef Skořepa mohl navýšit náskok středočeského celku, jenže ideálně netrefil kotouč.

Už první velká příležitost Jindřicha Kotrly v samém úvodu třetí třetiny naznačila, jakým směrem se závěrečná perioda bude ubírat. Píseckých hokejistů bylo najednou plné kluziště a kontaktní branka na sebe nenechala dlouho čekat. David Pavlíček v signalizované výhodě nadvakrát dokázal dostrkat kotouč za brankovou čáru. Daleckého ještě Blažíček vychytal, krátký ale byl na střelu Marka Vaniše přesně k levé tyči, bylo vyrovnáno - 3:3. Benátečtí se rázem začali bát o výsledek, dvakrát faulovali a nabídli Jihočechům dvojnásobnou přesilovku. Tu Písek po minutě využil, Dan Růžička od modré čáry pálil tvrdě a velice přesně - 3:4. Zmar Benáteckých v 54. minutě dokonale dokumentoval Jan Dalecký, který průnikem z vlastní obranné třetiny snad přes čtyři protihráče zatloukl pátý hřebíček do benátecké rakve - 3:5. Benátky tak ve třetí třetině čtyřmi inkasovanými góly darovaly Písku tříbodovou radost.

Vladimír Čermák (Benátky nad Jizerou): Sám si to neumím vysvětlit. To, co jsme předvedli, je ostuda. Naši hráči by se měli stydět a sáhnout si do svého svědomí. Příští zápas by to měli napravit. Spokojeni můžeme být akorát s druhou třetinou, kdy jsme naši aktivitu brankově vyjádřili. Místo, abychom na to navázali, začali jsme hrát chaoticky.

Jiří Kudrna (IHC Písek): „Dnešní utkání se nám pochopitelně hodnotí dobře. V první třetině jsme byli aktivnějším týmem. Inkasovali jsme sice úplně zbytečný první gól, ale do přestávky se nám podařilo vyrovnat.Ve druhé části nám Benátky i díky několika přesilovkám odskočily na dva góly, což je pochopitelně dostalo do sedla. Naopak my jsme své šance, kterých jsme opět měli poměrně dost, nevyužili. V tu chvíli to vypadalo na další z řady našich zápasů, ve kterých nedokážeme poměrně kvalitní výkon efektivně využít a dotáhnout k bodům. Naštěstí to tentokrát bylo jiné. Odehráli jsme třetí třetinu jako z říše snů. Předčili jsme v ní soupeře po všech stránkách, dokázali dát čtyři hezké góly a zaslouženě jsme si došli pro tři body. Nesmírně si toho ceníme a všichni kluci si tentokrát zaslouží uznání. Doufám, že dokážeme navázat na naše poslední dvě vítězství i v sobotu proti Berounu.“